Przedstawicielstwo w Polsce

Europejska Szkoła Jesienna

/poland/file/europejska-szko%C5%82a-jesienna_plEuropejska Szkoła Jesienna

Europejska Szkoła Jesienna
AdobeStock

Europejska Szkoła Jesienna to wyjątkowa propozycja dla młodych osób między 18 a 24 rokiem życia zainteresowanych tematyką Unii Europejskiej i różnymi obszarami jej funkcjonowania. Program ten może stanowić pierwszy krok na drodze do fascynującej kariery w instytucjach UE, dyplomacji lub biznesie międzynarodowym. Zapraszamy na spotkania on-line w listopadzie i grudniu.

Data: 
07/10/2020 - 30/10/2020

Przedstawicielstwo KE w Polsce, we współpracy z Europejską Akademią Dyplomacji, zaprasza do nadsyłania aplikacji na Europejską Szkołę Jesienną – sześć dni angażujących spotkań nt. polityki europejskiej.

Uczestnicy dowiedzą się, na czym polega praca europosła, poznają tajniki europejskiej polityki zagranicznej oraz migracyjnej, wezmą udział w warsztatach z wystąpień publicznych, a także otrzymają solidną dawkę wiedzy o unijnym protokole dyplomatycznym. Postarają się wreszcie odpowiedzieć na pytanie: jaka jest rola Unii Europejskiej we współczesnym świecie?

Zajęcia w ramach najbliższej edycji będą się odbywać online. Daty spotkań: 20, 21, 26 i 28 listopada oraz 5 i 6 grudnia 2020 r.

Rekrutacja odbywa się za pośrednictwem strony internetowej (po lewej stronie znajduje się pole "aplikuj"): https://diplomats.pl/course/szkola-europejska/

W aplikacji prosimy o odpowiedź (w formie krótkiego eseju) na następujące pytanie: "Jak UE powinna się zmienić, aby lepiej odpowiadać na współczesne ponadnarodowe wyzwania, takie jak kryzys klimatyczny lub pandemia koronawirusa?"

Czas na nadsyłanie zgłoszeń upływa 30 października.

Europejska Szkoła Jesienna jest bezkosztowa dla uczestników.