Przedstawicielstwo w Polsce

Sztuka Leonarda na Jasnej

/poland/file/190610damamainpng_pl190610_dama_main.png

Sztuka na Jasnej
copyright

Jak zmieniała się sztuka Leonarda da Vinci w różnych okresach jego życia? Czy znamy wszystkie jego dokonania i talenty? Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu "Sztuka na Jasnej". Tym razem przyjrzymy się twórczości genialnego, renesansowego artysty i wynalazcy. Spora część wykładu poświęcona będzie obrazowi "Dama z gronostajem". 

Data: 
18/06/2019 - 18:00

 

W ramach programu „Sztuka na Jasnej” zapraszamy na cykl wykładów dr Justyny Napiórkowskiej poświęconych europejskiemu dziedzictwu kultury. 

Czerwcowe spotkanie będzie poświęcone twórczości i podróżom Leonarda da Vinci. Przy okazji 500 rocznicy śmierci genialnego, renesansowego artysty przyjrzymy się jego peregrynacjom: od rodzimego Vinci, prze Florencję, Mediolan, Rzym i francuskie Amboise w Dolinie Loary. Będzie to przyczynek do pokazania wybranych dzieł Leonarda i opowieści o jego licznych, niekiedy rzadko wspominanych talentach. Towarzyszyć temu będzie zarys funkcjonowania ówczesnej Europy. Szczególne miejsce zajmie w opowieści arcydzieło ze zbiorów Czartoryskich „Dama z gronostajem”.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 18 czerwca o godz. 18.00 w siedzibie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej przy ulicy Jasnej 14/16a w Warszawie.

Wstęp jest wolny, jednak prosimy o zgłoszenie udziału wypełniając formularz elektroniczny.