Przedstawicielstwo w Polsce

Unia bez granic Olgierda Łukaszewicza

/poland/file/190307dialogwroclawjpg_pl190307_dialog_wroclaw.jpg

Olgierd Łukaszewicz
EC

Aktor i założyciel fundacji „My Obywatele UE” Olgierd Łukaszewicz będzie gościem Dialogu Obywatelskiego organizowanego przez Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we Wrocławiu. Spotkanie pod hasłem „Unia Europejska bez granic” poprowadzi dyrektor przedstawicielstwa Jacek Wasik. Porozmawiamy o sytuacji zjednoczonej Europy oraz Polski w Unii Europejskiej.

Data: 
07/03/2019 - 17:00

 

Najbliższe miesiące to czas wyzwań, przed którymi stoi wspólnota państw członkowskich. Wielka Brytania opuści Unię Europejską, a obywatele pozostałych 27 państw wybiorą swoich reprezentantów w wyborach europejskich, które w Polsce odbędą się 26 maja 2019 r. Nadchodzące wydarzenia będą punktem wyjścia do dyskusji na temat przyszłości Europy, jej wspólnych wartości i dalszych perspektyw rozwoju. Porozmawiamy także o miejscu Polski w Unii Europejskiej.

Oprócz możliwości zadawania pytań uczestnicy będą mogli również zgłosić ewentualne uwagi oraz sugestie, które następnie będą przekazane decydentom w Komisji Europejskiej.

Spotkanie odbędzie się 7 marca br. o godzinie 17.00 w Domu Europy we Wrocławiu, ul. Widok 10.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc uprzejmie prosimy o potwierdzenie swojej obecności pod numerem telefonu: +71 32 40 910 lub pod adresem COMM-REP-PL-WROCLAW@ec.europa.eu

Dialogi Obywatelskie to inicjatywa Komisji Europejskiej, której celem jest włączenie obywateli w debaty na tematy europejskie. Spotkania w tej formule odbywają się w krajach UE od 2012. Podczas spotkań przedstawiciele instytucji UE przedstawiają zagadnienia związane z działaniem wspólnoty oraz słuchają głosów, opinii i propozycji Europejczyków na temat funkcjonowania UE.