Przedstawicielstwo w Polsce

Pomoc humanitarna: prawo i rzeczywistość

/poland/file/181128echojpg_pl181128_echo.jpg

Pomoc humanitarna: prawo i rzeczywistość
EC

"Wyzwania humanitarne UE" – to temat Dialogu Obywatelskiego z udziałem Androulli Kaminary z Dyrekcji Generalnej ds. Pomocy Humanitarnej i Ochrony Ludności (DG ECHO). Dyskusja z publicznością odbędzie się w ramach konferencji "Legal Architecture of Humanitarian Action" odbywającej się na Uniwersytecie Warszawskim, z udziałem specjalistów z czołowych polskich uczelni, a także z Brukseli, Groningen, Bochum i Jerozolimy.

Date: 
06/12/2018 - 14:15

 

Konferencja ”Legal Architecture of Humanitarian Action”

6-7grudnia 2018, Aula Baszkiewicza, Collegium Politicum, Uniwersytet Warszawski

Wydarzenie organizowane przez Network on Humanitarian Action oraz Uniwersytet Warszawski przy współpracy z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce


Prawo do pomocy humanitarnej uważane jest obecnie za jedno z podstawowych praw człowieka. Wiele państw i organizacji, włączając w to Organizację Narodów Zjednoczonych (ONZ) kładzie nacisk na umożliwienie dostępu do pomocy humanitarnej podczas konfliktów zbrojnych oraz innych kryzysów. Pomimo wysiłków międzynarodowych ludność niektórych regionów, a nawet całych państw cierpi z powodu braku dostępu do podstawowych zasobów oraz do pomocy zewnętrznej. Pracownicy humanitarni stają się ofiarami ataków.

Podczas konferencji organizatorzy skupią się na identyfikacji głównych wyzwań w organizacji akcji humanitarnych z perspektywy prawa międzynarodowego i krajowego. Zostaną omówione takie zagadnienia jak: rzeczywistość współczesnych operacji ONZ, odpowiedzialność organizacji międzynarodowych, w tym Unii Afrykańskiej, rola grup terrorystycznych, kryzys migracyjny (IDP), kryzys na Haiti i Rohingya, wpływ zmian klimatycznych i wiele innych.

PROGRAM


Konferencja obejmuje także: 

Dialog Obywatelski pt. „Wyzwania humanitarne UE” z Androullą Kaminara, Dyrektor, DG ECHO, Komisja Europejska

oraz

Joostem Hermanem, Prezesem Network on Humanitarian Action.

  • Czwartek 6 grudnia godz. 14.15 – 15.45
  • Collegium Politicum, Aula Baszkiewicza, Uniwersytet Warszawski, Krakowskie Przedmieście 26/28

Uczestnictwo w wydarzeniu jest otwarte. Należy jednak wypełnić formularz rejestracyjny, który znajduje się poniżej (Chcę wziąć udział).

Tłumaczenie symultaniczne na język polski i angielski będzie zapewnione tylko w pierwszym dniu konferencji (czwartek, 6 grudnia).

CHCĘ WZIĄĆ UDZIAŁ

Wydarzenie na FB