Przedstawicielstwo w Polsce

Debata o przyszłości UE w Gdańsku

/poland/file/180607ebmainjpg_pl180607_eb_main.jpg

Elżbieta Bieńkowska
EC

Jakie czynniki mają wpływ na kształt Europy? Jakie są potencjalne scenariusze? W jaki sposób Europa może sprostać wyzwaniom naszych czasów? Tematyce przyszłości Europy będzie poświęcony Dialog Obywatelski z Elżbietą Bieńkowską, Komisarz Unii Europejskiej ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Partnerem w dyskusji będzie Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

Date: 
18/06/2018 - 10:00 - 11:45

 


Debata odbędzie się na Uniwersytecie Gdańskim, Wydział Filologiczny, budynek Neofilologii, Sala Teatralna ul. Wita Stwosza 51, Gdańsk. 

Spotkanie z Elżbietą Bieńkowską (poniedziałek 18 czerwca) będzie miało format Dialogu Obywatelskiego, formuły umożliwiającej bezpośredni kontakt komisarzy z obywatelami krajów Unii Europejskiej, wsłuchiwanie się w ich opinie i reagowanie na uwagi.

Dialog poprowadzi Dorota Wysocka- Schnepf.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w dialogu, zachęcamy do szybkiej rejestracji - liczba miejsc jest ograniczona.

Spotkanie jest bezpłatne. Gospodarzami wydarzenia są: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Samorząd Województwa Pomorskiego oraz Uniwersytet Gdański.

 


Dialogi obywatelskie to inicjatywa Komisji Europejskiej, mająca na celu rozbudzenie debaty na tematy europejskie. Spotkania w tej formule odbywają się od 2012 roku. Podczas spotkań komisarze oraz przedstawiciele instytucji UE przedstawiają zagadnienia związane z działaniem wspólnoty oraz słuchają głosów, opinii i propozycji obywateli na temat funkcjonowania Unii Europejskiej.

Ostatnie inicjatywy komisarz Elżbiety Bieńkowskiej:

Strona internetowa komisarz Elżbiety Bieńkowskiej

Biała księga w sprawie przyszłości Europy