Przedstawicielstwo w Polsce

Pojedynek na argumenty i słowa w Natolinie

/poland/file/180329debatalogomainjpg_pl180329_debata_logo_main.jpg

Team Europe & The Art of Debate
EC

Zastanawiasz, w którą stronę zmierzać będzie integracja europejska w najbliższych latach? Lubisz gorące debaty i oratorskie popisy? Zapraszamy na podsumowanie ubiegłorocznych debat oksfordzkich Team Europe & The Art of Debate. Przy okazji będzie można zwiedzić – wraz z przewodnikiem - kompleks pałacowo-parkowy Natolin. Zainteresowanych udziałem prosimy o przesyłanie zgłoszeń do wtorku 10 kwietnia.

Data: 
13/04/2018 - 15:00

 

W dniach 12-13 kwietnia 2018 r. Centrum Europejskie Natolin organizuje - we współpracy z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce - podsumowanie zeszłorocznej edycji projektu europejskich debat oksfordzkich dla młodzieży akademickiej Team Europe & The Art of Debate.

W finałowej rywalizacji udział wezmą zwycięskie zespoły zeszłorocznych turniejów regionalnych z całej Polski, reprezentujące uczelnie z całej Polski. Partnerami wydarzenia są Centra Dokumentacji Europejskiej w Łodzi oraz Natolinie.

W piątek 13 kwietnia odbędzie się wielki finał, w trakcie którego dwa najwyżej ocenione zespoły fazy eliminacyjnej zmierzą się z tezą:

Zacieśnianie się współpracy w ramach regionalnych organizacji i zrzeszeń państw członkowskich spowalnia proces integracyjny UE

Debata zostanie podsumowana eksperckim komentarzem specjalistów. Przewidziano również otwarty panel dyskusyjny z udziałem uczestników, gości i ekspertów dotyczący zarówno głębszej refleksji nad różnymi aspektami tezy finałowej, jak i kluczowych wyzwań, które stawia przed UE bieżąca sytuacja gospodarcza czy polityczno-społeczna.

W ocenie debat udział wezmą eksperci Centrum Europejskiego Natolin oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Natomiast w panelu po debacie szersze grono specjalistów z różnych jednostek naukowych i edukacyjnych, podejmujących badania nad procesami integracyjnymi i rozwojem UE.

Debata finałowa jest otwarta dla publiczności. Rozpoczęcie zaplanowano na godz. 15.00. Do udziału zapraszamy zainteresowanych, szczególnie przedstawicieli świata nauki, oświaty, organizacji pozarządowych oraz administracji publicznej. Debata będzie prowadzona w języku polskim.

Organizatorzy zapewniają poczęstunek oraz możliwość zwiedzenia wyjątkowego, jednego z najcenniejszych romantycznych kompleksów pałacowo-parkowym w Polsce – Natolin (ul. Nowoursynowska 84 w Warszawie).

  • Zgłoszenia i pytania związane z wydarzeniem prosimy kierować na adres e-mail: kdziurdzia@natolin.edu.pl, najpóźniej do 10 kwietnia 2018. Liczba miejsc jest ograniczona.
  • W przesłanych zgłoszeniach prosimy również o informację dotyczącą zwiedzania zespołu pałacowo-parkowego Natolin, wraz z przewodnikiem (zaplanowane przed rozpoczęciem wydarzenia).