Przedstawicielstwo w Polsce

Debaty oksfordzkie o UE

/poland/file/180223artofdebatemainjpg_pl180223_art_of_debate_main.jpg

Team Europe and the Art of Debate
© EC

"Team Europe & the art of debate" – to już trzecia edycja wyjątkowych turniejów dla studentów uczelni wyższych, w których orężem są zdolności oratorskie i umiejętność argumentacji. Celem projektu, który realizuje Przedstawicielstwo KE w Polsce, jest zaangażowanie młodych Polaków w debatę na temat przyszłości Europy. W tym roku debaty odbędą się w dwóch miastach – Lublinie i Poznaniu. Nagrodą dla najlepszych jest wyjazd studyjny do Brukseli.

Data: 
23/02/2018 - 17/03/2018

Team Europe"Team Europe & the art of debate" rozpocznie się w marcu 2018 roku i potrwa dwa miesiące. Pierwszy krok to utworzenie 4-osobowej drużyny, która weźmie udział w jednej z debat eliminacyjnych. Dwa najlepsze zespoły zmierzą się w Debatach Finałowych, w których stawką dla zwycięzców jest wyjazd studyjny do Brukseli.

Termin zgłoszeń:

Debaty będą przeprowadzane zgodnie z zasadami przyjętymi podczas Akademickich Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich. To rodzaj dyskusji o ustrukturyzowanym przebiegu, gdzie podstawą jest kultura wypowiedzi i szacunek wobec oponentów. Drużyny polemizują nad tezą, która dotyczy problematyki europejskiej, mogą to być zagadnienia społeczne, polityczne lub gospodarcze. Debata doskonali kompetencje przemawiania publicznego, tworzenia interesującej argumentacji i prowadzenia skutecznej polemiki. Debaty kształcą umiejętność dyskutowania w oparciu o wiedzę i argumenty merytoryczne. Uczestnicy otrzymają mentorskie wsparcie od ekspertów, profesorów z najlepszych polskich uczelni, członków sieci Team Europe. Udział w debatach nie tylko podniesie poziom wiedzy uczestników w dziedzinie polityk UE, ale także umożliwi pozyskanie wielu wartościowych umiejętności w zakresie komunikacji i sztuki wypowiedzi.


W Lublinie studenci będą mogli dodatkowo uczestniczyć w warsztatach, będących znakomitym przygotowaniem do debat oksfordzkich – nie tylko w ramach naszego projektu. Zainteresowanych zapraszamy w piątek 16 marca w godz. 10.30-13.30 do auli im. I. Daszyńskiego, Wydział Politologii, ul. Plac Litewski 3, Lublin.

Uczestnicy warsztatów otrzymają certyfikat podpisany przez koordynatora projektu lub dziekana/prodziekana Wydziału Politologii UMCS.

Zgłoszenia do środy 14 marca na adres debaty.teameurope@umcs.pl.


Projekt jest realizowany przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, we współpracy z siecią Team Europe (TE), Centrami Dokumentacji Europejskiej w Poznaniu i Lublinie oraz Wydziałem Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lubnie i Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza.