Przedstawicielstwo w Polsce

Konkurs „TEMAT: EUROPA”

/poland/file/170922temateuropajpg_pl170922_temat_europa.jpg

Konkurs „TEMAT: EUROPA”
©AP

Jesteś nauczycielem i masz własne pomysły jak ciekawie przekazywać wiedzę o Europie? Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz sieć Team Europe zapraszają pedagogów wszystkich przedmiotów oraz pracowników bibliotek w szkołach ponadpodstawowych do udziału w konkursie organizowanym z okazji 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich. Termin nadsyłania prac upływa 15 listopada.

Date: 
15/11/2017 - 08:00

 

Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie scenariusza lekcji o tematyce europejskiej, w którym podzielą się swoją kreatywnością i pomysłami na zaangażowanie uczniów.

Prace konkursowe oceniane będą zarówno pod względem formalnym, jak i merytorycznym. Jurorzy wezmą pod uwagę kreatywność, innowacyjność, wartość i poprawność merytoryczną oraz wykonalność scenariusza.

Konkurs „TEMAT: EUROPA”

Nagrodą w konkursie jest udział wraz z pozostałymi laureatami w trzydniowym wyjeździe studyjnym do Brukseli na spotkania z przedstawicielami instytucji unijnych. Ponadto 15 najlepszych scenariuszy zostanie opublikowanych przez Komisję Europejską w Polsce.

Więcej szczegółów znajduje się na stronie internetowej: http://www.lekcjaeuropejska.pl/