Przedstawicielstwo w Polsce

Inwestycje w zdrowie

/poland/file/16104vamainjpg_pl16104_va_main.jpg

W poniedziałek 29 maja z mieszkańcami Torunia oraz publicznością z całej Polski spotka się Komisarz UE do spraw Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności Vytenis Andriukaitis. Komisarzowi na scenie towarzyszyć będzie Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki. W ramach Dialogu Obywatelskiego będzie można zadać komisarzowi pytanie, podzielić się swoimi refleksjami i wysłuchać propozycji Komisji Europejskiej na poprawę stanu inwestycji w zdrowie w Europie. Dialog odbędzie się w centrum kulturalno-kongresowym CKK Jordanki w Toruniu.

Date: 
29/05/2017 - 13:00


YOUTUBE LIVE : 

- PL : https://www.youtube.com/watch?v=VvPWr3n5pNA

- ENG : https://www.youtube.com/watch?v=ljh7ZX0qqIk

Podczas Dialogu Obywatelskiego 29 maja (poniedziałek), który rozpocznie się o godzinie 13.00, na pytania publiczności odpowiadać będą Komisarz UE ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności Vytenis Andriukaitis oraz Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotr Całbecki.  Do priorytetów jego polityki należy m.in. zapewnienie równego dostępu do służby zdrowia, zwalczanie oraz zapobieganie chorobom oraz wszelkim problemom zdrowotnym współczesnego społeczeństwa, walka z marnowaniem żywności oraz rosnącym problemem odporności na antybiotyki. Komisarz jest również propagatorem polityki antytytoniowej oraz dbania o dobrostan zwierząt.

Udział w Dialogu z komisarzem Andriukaitisem i marszałkiem Całbeckim to doskonała okazja, aby podyskutować na temat inwestowania w zdrowie, m.in. pozyskiwania finansowania na rozwój infrastruktur medycznej czy zapewnienia mieszkańcom Unii Europejskiej równego dostępu do służby zdrowia i promowania zdrowego trybu życia.

Aby wziąć udział w Dialogu Obywatelskim, należy zarejestrować się na stronie www.dialogobywatelski.pl do czwartku 25 maja 2017 r.  Liczba miejsc jest ograniczona (o udziale decyduje kolejność zgłoszeń).

Kontakt do biura organizacyjnego: Aneta Stefańczyk, 602 413 000kontakt@dialogobywatelski.pl

Do zobaczenia o godz. 13:00 w poniedziałek 29 maja
w centrum kulturalno-kongresowym CKK Jordanki
przy Alei Solidarności 1-3 w Toruniu!


Vytenis Andriukaitis

Lekarz, były wicemarszałek litewskiego parlamentu, od 2014 r. komisarz UE ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności. Jest pierwszym lekarzem w historii, który objął to stanowisko. 

Komisarz Andriukaitis jest odpowiedzialny za modernizację i uproszczenie przepisów dotyczących bezpieczeństwa żywności, w tym przepisów regulujących żywność modyfikowaną genetycznie, udział UE w rozwiązywaniu sytuacji kryzysowych związanych z bezpieczeństwem żywności i pandemiami, a także zapewnienie obywatelom UE równego dostępu do służby zdrowia.

Więcej informacji o komisarzu:



/vytenisandriukaitis

 



@V_Andriukaitis; @EU_Health

 



Vytenis Andriukaitis

 

/poland/file/170516grafikajpg-0_pl170516_grafika.jpg


DODATKOWE INFORMACJE

Dialogi Obywatelskie odbywają się w 2012 roku - w Polsce będzie to kolejne takie wydarzenie. W 2015 roku wiele emocji wzbudziła debata o TTIP, podczas której Komisarz ds. Handlu Cecilia Malmström odpowiadała na pytania i wątpliwości dotyczące tego porozumienia. Spotkanie zgromadziło zarówno zwolenników jak i przeciwników Transatlantyckiego Partnerstwa w dziedzinie Handlu i Inwestycji, a wydarzenie cieszyło się ogromną popularnością w mediach społecznościowych. W kwietniu 2017 r. komisarz Malmström ponownie odwiedziła Warszawę - tym razem w uczelni Vistula dyskutowała o różnych aspektach umowy gospodarczej UE-Kanada (CETA).

Również Vytenis Andriukaitis był w Polsce jako gość Dialogu Obytelskiego - w październiku 2016 r. rozmawiał z publicznością w Bibliotece UW na temat transgranicznej polityki zdrowotnej i bezpieczeństwa żywności.

Nagrania Dialogów Obywatelskich można znaleźć tutaj.