Przedstawicielstwo w Polsce

Kurs reportażu z Mariuszem Szczygłem

/poland/file/170412konkursmainjpg_pl170412_konkurs_main.jpg

Lubisz obserwować świat wokół Ciebie? Czujesz, że drzemie w Tobie reportażysta? Konkurs pt. "Mój dzień w Zjednoczonej Europie" jest właśnie dla Ciebie! Poszukaj inspirującej historii, opisz ją w niebanalnym tekście i wygraj udział w kursie reportażu pod okiem dziennikarza, reportażysty i autora książek Mariusza Szczygła!

Date: 
26/04/2017 - 18:00

 

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Instytut Reportażu zapraszają do wzięcia udziału w konkursie pt. "Mój dzień w Zjednoczonej Europie". Wszystkie prace muszą mieć formę reportażu, a o zwycięstwie zadecyduje niebanalne podejście do tematu oraz wartość artystyczna tekstu.

Na zwycięzców czeka atrakcyjna nagroda: dwudniowy kurs reportażu prowadzony przez Mariusza Szczygła – dziennikarza, pisarza, laureata Europejskiej Nagrody Literackiej oraz współzałożyciela Instytutu Reportażu.


Do sprawdzenia swoich sił w roli reportażysty zachęcamy osoby, które ukończyły 16 lat i mają do opowiedzenia ciekawą (prawdziwą!) historię o życiu w Unii Europejskiej – a pamiętajmy, że Europa to również sposób myślenia. Warto wyjść poza schematy i otworzyć oczy na Europę, która nas otacza.

Konkurs rozegra się w dwóch edycjach: internetowej oraz podczas Pikniku Europejskiego na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie (sobota 6 maja).

Chętnych do udziału w edycji internetowej prosimy o przesyłanie prac do środy 26.04.2017 na adres: konkurs@kursreportazu.eu. Zwycięskie prace zostaną opublikowane na stronie www.kursreportazu.eu oraz www.ec.europa.eu/poland. Tekst powinien mieć od 3500 do 6500 znaków ze spacjami. 

Zainteresowanych edycją odbywającą się w Miasteczku Europejskim zapraszamy 6 maja br. do namiotu Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce (okolice kościoła św. Anny na Krakowskim Przedmieściu), gdzie będzie można zostawić swój reportaż w wersji elektronicznej (na nośniku USB) lub nawet… napisać go na miejscu!

Łącznie do wygrania jest 10 miejsc na kursie reportażu prowadzonym przez Mariusza Szczygła.

Więcej informacji i szczegółowy regulamin konkursu znajdziecie tutaj.