Przedstawicielstwo w Polsce

Co dalej z TTIP?

/poland/file/161124ttipsghjpg_pl161124_ttip_sgh.jpg

Jakie są szanse na zakończenie negocjacji umowy handlowej USA-UE? Czy i kiedy Transatlantyckie Partnerstwo w dziedzinie Handlu i Inwestycji (TTIP) wejdzie w życie? Forum Ruchu Europejskiego i Szkoła Główna Handlowa zapraszają na konferencję pt. "W kierunku nowej logiki w relacjach UE-USA: analiza strategicznego znaczenia TTIP" (środa 7 grudnia). Wydarzenie zostało objęte patronatem Komisji Europejskiej.

Date: 
24/11/2016 - 19:45

 

Trzy i pół roku temu Unia Europejska i USA rozpoczęły negocjacje w sprawie zawarcia Transatlantyckiego Partnerstwa w dziedzinie Handlu i Inwestycji (TTIP). Rokowania okazały się jednym z najpoważniejszych wyzwań dla obu stron w powojennej historii. Po tegorocznych wyborach prezydenckich w USA oczekiwana jest deklaracja nowej administracji dotycząca dalszych negocjacji.

Forum Ruchu Europejskiego (FRE) oraz Instytut Studiów Międzynarodowych Kolegium Społeczno-Ekonomicznego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie zapraszają do udziału w międzynarodowej debacie pt. "Towards a new logic of the EU-US relations: analysing the strategic importance of the TTIP". Konferencja ma być platformą wymiany opinii ekspertów z USA i UE na temat strategicznych aspektów umowy.

 

Środa 7 grudnia 2016 r.

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Al. Niepodległości 162, budynek G (główny), aula VII, p. III.

Godz. 11.00–14.30.

Partnerzy konferencji: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Ambasada USA w Polsce oraz Fundacja Adenauera w Warszawie.

Rejestracja udziału w konferencji - do 6 grudnia 2016 r. poprzez formularz rejestracyjny.
 

Informacja o konferencji znajduje się również na stronie: rucheuropejski.eu

Wersja angielska     Program

 

Więcej informacji o TTIP: