Przedstawicielstwo w Polsce

Zdrowy rozwój Europy

/poland/file/16104vamainjpg_pl16104_va_main.jpg

Już w czwartek 27 października komisarz do spraw zdrowia i bezpieczeństwa żywności Vytenis Andriukaitis spotka się z polską publicznością w ramach Dialogu Obywatelskiego. W ten sposób Komisja Europejska stara się bezpośrednio kontaktować się z obywatelami krajów UE, wsłuchiwać się w ich opinie i reagować na uwagi. Dialog odbędzie się gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

Data: 
04/10/2016 - 12:45


 

Podczas tegorocznego Dialogu Obywatelskiego 27 października (czwartek) w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego będzie można zadać pytania komisarzowi do spraw zdrowia i bezpieczeństwa żywności, Vytenis Andriukaitis. Do priorytetów jego polityki należy m.in. zapewnienie równego dostępu do służby zdrowia, zwalczanie oraz zapobieganie chorobom oraz wszelkim problemom zdrowotnym współczesnego społeczeństwa, walka z marnowaniem żywności oraz rosnący problem odporności na antybiotyki. Komisarz jest również propagatorem polityki antytytoniowej oraz dbania o dobrostan zwierząt.

/poland/file/1601005dialogtextjpg_pl1601005_dialog_text.jpg

Podczas spotkania komisarz Andriukaitis opowie o aktualnych działaniach Komisji Europejskiej zmierzających do osiągnięcia tych celów, odpowie na pytania, wysłucha propozycji ze strony tych, którzy będą mieli ochotę zabrać głos w dyskusji.


Aby wziąć udział w Dialogu Obywatelskim, należy zarejestrować się na stronie www.dialogobywatelski.pl do wtorku 25 października 2016 r. do godz. 12.00.  Ilość miejsc jest ograniczona (o udziale decyduje kolejność zgłoszeń).

Kontakt do biura organizacyjnego: Aneta Stefańczyk, 602 413 000, kontakt@dialogobywatelski.pl

Do zobaczenia o godz. 16.00 w czwartek 27 października
w głównym holu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego,
przy ul. Dobrej 56/66 w Warszawie!


Vytenis Andriukaitis

Lekarz, były wicemarszałek litewskiego parlamentu, od 2014 r. komisarz UE ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności. Jest pierwszym lekarzem w historii, który objął to stanowisko. 

Komisarz Andriukaitis jest odpowiedzialny za modernizację i uproszczenie przepisów dotyczących bezpieczeństwa żywności, w tym przepisów regulujących żywność modyfikowaną genetycznie, udział UE w rozwiązywaniu sytuacji kryzysowych związanych z bezpieczeństwem żywności i pandemiami, a także zapewnienie obywatelom UE równego dostępu do służby zdrowia.

Więcej informacji o komisarzu:/vytenisandriukaitis

 @V_Andriukaitis; @EU_Health

 Vytenis Andriukaitis

 


DODATKOWE INFORMACJE

Dialogi Obywatelskie odbywają się w 2012 roku - w Polsce będzie to już trzecie takie wydarzenie. W zeszłym roku wiele emocji wzbudziła debata o TTIP, podczas której Komisarz ds. Handlu Cecilia Malmström odpowiadała na pytania i wątpliwości dotyczące tego porozumienia. Spotkanie zgromadziło zarówno zwolenników jak i przeciwników Transatlantyckiego Partnerstwa w dziedzinie Handlu i Inwestycji, a wydarzenie cieszyło się ogromną popularnością w mediach społecznościowych.

Dokładną relację z poprzedniego Dialogu Obywatelskiego można znaleźć tutaj.