Przedstawicielstwo w Polsce

Z Widokiem na przyszłość Europy

/poland/file/keprzyszlosceuropymainjpg-0_plke_przyszlosc_europy_main.jpg

Z okazji obchodów Dnia Europy, Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej i Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego zapraszają na kolejną debatę z cyklu „Z Widokiem na Europę”.  W dniu europejskiego święta oraz w nawiązaniu do 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich zapraszamy do wspólnej dyskusji nad tym, po co nam zjednoczona Europa, czy jesteśmy Europejczykami i czy razem nam po drodze.

Date: 
09/05/2017 - 15:15

Co czujemy do wspólnej zjednoczonej Europy, jak się w niej odnajdujemy? Czy i po co Europa jest nam potrzebna? Jaką przyszłość dla niej widzimy? O swoich doświadczeniach i odczuciach dotyczących możliwości, szans i wyzwań, jakie życie w UE daje jej obywatelom, rozmawiać będą:

- Katarzyna Barczyk – Europejka, przedsiębiorczyni i autorka feministycznego bloga Lady Pasztet, członkini Stowarzyszenia Dolnośląski Kongres Kobiet,

- dr hab. prof. DSW Hana Červinková – Europejka, rektor Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, antropolożka i pedagożka,

- William Martin - Europejczyk, były urzędnik Komisji Europejskiej z 33-letnim stażem pracy, pracownik Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej w pierwszych miesiącach jego istnienia. Był jednym z pierwszych Brytyjczyków zatrudnionych w KE po przystąpieniu do Unii Wielkiej Brytanii, w swojej karierze był również koordynatorem kampanii wprowadzenia flagi unijnej.

Spotkanie poprowadzi Monika Zamachowska, dziennikarka i prezenterka, znana m. in. z programu „Europa da się lubić”.

Zapraszamy Państwa do wspólnej dyskusji.

Debata odbędzie się we wtorek 9 maja o godz. 16:00 w Domu Europy przy ul. Widok 10 we Wrocławiu.

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 5 maja za pomocą formularza http://www.bit.ly/widok_przyszloscUE , mailowo na adres ec-wroclaw@ec.europa.eu lub telefonicznie pod numerem 71 324 09 00.

Zapewniamy tłumaczenie symultaniczne polski-angielski. Wstęp wolny.