Przedstawicielstwo w Polsce

Piłka nożna przeciwko rasizmowi

/poland/file/mainjpg-4_plmain.jpg

9 października Wrocław po raz ósmy przyłączy się do ogólnoeuropejskiej akcji „Futbol Przeciwko Rasizmowi w Europie”. Pokażemy, że w piłkę nożną mogą grać wszyscy, bez względu na wyznanie, pochodzenie czy kolor skóry! Chcemy promować wielokulturowość, a tym samym sprzeciwić się rasizmowi, ksenofobii oraz wszelkim formom dyskryminacji. Serdecznie zapraszamy na turniej i rozgrywki już w tą niedzielę. 

Data: 
06/10/2016 - 16:00

Celem wydarzenia jest uczenie tolerancji i uznania dla wielości kultur i różnych posta oraz zapobieganie aktom agresji wśród młodzieży.

Jednym z miejsc gdzie dochodzi do całej serii negatywnych zachowań (okrzyki, bluźnierstwa, mowa nienawiści) nadal są stadiony sportowe, dlatego organizujemy cykl wydarzeń adresowanych do młodzieży gimnazjalnej i licealnej, a także środowisk kibiców piłki nożnej.

Turniej jest realizowany w ramach projektu Gminy Wrocław „Wielokulturowość”, we współpracy z Przedstawicielstwem Regionalnym Komisji Europejskiej we Wrocławiu.

W turnieju wezmą udział min. drużyny Google, Hewlett Packard, Crk, Błotniaki, No Mercy, KS Piłkarze, Cukunft, Kielecka i Tratwa. Rozgrywki to jednak tylko pretekst do spotkania się. 

Zależy nam na zainteresowaniu grup podatnych na używanie mowy nienawiści, osób, do których trafiają ksenofobiczne nastroje. Chcemy trafić naszym przekazem młodzieży ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym. Podczas Turnieju zorganizowana będzie strefa piknikowa, w której będzie grana muzyka przez dj'a i gdzie będzie można spróbować kuchni z różnych stron świata. Do aktywnego współtworzenia tego wymiaru Turnieju wciągamy młodzież, podopiecznych Stowarzyszenia Tratwa z projektu Centrum Inicjatyw Prospołecznych „Moje Miejsce”. Kibice Turnieju będą mogli wziąć udział w konkursach z nagrodami ufundowanymi przez Śląsk Wrocław i stowarzyszenie Nigdy Więcej. Przewidziane są także warsztaty dla dzieci.

Przebieg Turnieju:

10:00 -14:30 rozgrywki grupowe (losowanie grup w czwartek)
15:00 -16:00 półfinały 
16:30 FINAŁ - kibicujmy wspólnie przeciw rasizmowi!

KONCERTY ok. g. 18:00
Po zakończeniu rozgrywek odbędzie się koncert Mistrza Polski Beatbox ZGASA i 
Ńemego - rapera, zwycięzcy ogólnoświatowego "The Man With The Iron Fists Remix Contest", organizowanego przez legendę z Wu-Tang Clanu - RZA. 

Serdecznie zapraszamy!


VIII Turniej piłkarski przeciwko rasizmowi
Data: 9.10.2016-niedziela godz. 10:00 – 22:00
Miejsce: boisko SP 93 ul. Niemcewicza 29 na wrocławskim Nadodrzu.
Organizator: Fundacja Dom Pokoju
Współorganizatorzy: Gmina Wrocław, Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we Wrocławiu – Dom Europy
Partnerzy: Rita Baum, Tratwa, Sp. 93, Nigdy Więcej, Śląsk Wrocław, Fare