Przedstawicielstwo w Polsce

Prowadzenie firmy w UE

Moja firma w UE ©shutterstockDla polskich firm Unia Europejska stanowi ogromny rynek obejmujący prawie 30 krajów.

  • zintegrowanym rynku UE wymiana handlowa w całej Europie jest dzisiaj prawie tak łatwa i szybka jak handel na rynku krajowym, a jej koszty również są niewiele wyższe.

UE świadczy szereg usług, które pomagają w rozwijaniu działalności gospodarczej. Więcej informacji można znaleźć na portalu Twoja Europa – Przedsiębiorstwa.

Możliwe jest również uzyskanie wsparcia finansowego z UE na założenie albo rozwijanie własnej działalności:

Uścisk dłoni ©shutterstock

/poland/file/eenlogojpg_pleen_logo.jpg

Logo Europejskiej Sieci Przedsiębiorczości © EU

Access2Markets to kompleksowy “one-stop-shop” przeznaczony dla mniejszych firm, umożliwiający szybkie uzyskanie informacji o warunkach handlowych dotyczących importu do UE i eksportu na ponad 120 rynków zagranicznych.
Portal dostarcza informacji o wybranych produktach oraz umowach handlowych UE, a także poradniki, filmy instruktażowe oraz wiele więcej - we wszystkich oficjalnych językach UE.

Dodatkowo znajdą tam Państwo nowe narzędzie do oceny reguł pochodzenia produktu ROSA (Rules of Origin Self-Assessment), które wyjaśnia zasady „narodowości ekonomicznej” oraz oferuje dostosowaną listę kontrolną pomagającą określić odpowiednie zasady do wybranego produktu. Użytkownicy mogą również używać portalu do zgłaszania napotykanych barier handlowych.

Access2Markets powstał po to, aby pomóc wszystkim przedsiębiorcom korzystać z sieci europejskich umów handlowych. Dostęp do portalu jest całkowicie bezpłatny!