Przedstawicielstwo w Polsce

Europejski Dzień Języków - Wrocław

/poland/file/mainjpg-1_plmain.jpg

Europejski Dzień Języków (EDJ) został ustanowiony z inicjatywy Rady Europy w 2001 roku w celu promowania różnorodności językowej naszego kontynentu. Jest on obchodzony w całej Europie 26 września. Wrocław, już po raz szósty w tym roku, będzie celebrować to europejskie święto nie tylko w jeden dzień, lecz przez prawie tydzień. Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej wraz z partnerami zapraszają od 26 do 30 września!

Date: 
09/09/2016 - 14:45

/poland/file/plakatpng_plplakat.png

 

Wystawy, koncerty, spotkania, warsztaty to tylko niektóre z atrakcji obchodów EDJ, które będą skierowane do szerokiego grona odbiorców, od najmłodszych do najstarszych, od uczniów po nauczycieli. Każdy znajdzie coś dla siebie wśród takich języków jak francuski, niemiecki, angielski, hiszpański, włoski, czeski, rosyjski, bułgarski oraz węgierski. Będzie również możliwość bliższego zaznajomienia się z gwarą i kulturą śląską.

Język polski, który jest uważany za jeden z najtrudniejszych języków obcych świata, także zostanie uczczony w specjalny sposób. Na 26 września zaplanowano w Domu Europy (ul. Widok 10) spotkanie ze Steffenem Möllerem, niemieckim pisarzem, aktorem i kabareciarzem, autorem kilku książek o Polsce i Polakach, mieszkającym i pracującym w Polsce. Zmaganiach obcokrajowca z nauką naszego ojczystego języka oraz jego perfekcyjne opanowanie może być świetną motywacją do nauki i dowodem na to, ze każdego języka można się nauczyć.

Przekonamy się o tym w trakcie koncertu Wielojęzyczna Europa, w którym dzieci i młodzież z wrocławskich szkół zaprezentują swój talent wokalny w różnych językach. Natomiast miłośników literatury oczekuje Literacka Wieża Babel, czyli wielojęzyczne widowisko w Teatrze Ad Spectatores już 27 września. W żywą Wieżę Babel zamieni się również 29 września Kawiarenka Językowa, w której będzie można podyskutować w jednym z siedmiu języków.

Obchody zostaną uwieńczone Koncertem Pieśni Tradycyjnych "Jubilo Ensemble" w Mleczarni.

Pełen program jest dostępny tutaj: http://bit.ly/EDJ_program

Tak wyglądały obchody Europejskiego Dnia Języków 2015

Więcej informacji: http://edj.wroclaw.pl/.

Serdecznie zapraszamy!