Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności

/poland/file/lepsze-standardy-ochrony-w%C5%82asno%C5%9Bci-intelektualnej_plLepsze standardy ochrony własności intelektualnej

Lepsze standardy ochrony własności intelektualnej
AdobeStock

- W Europie powstają innowacje, które często można zaliczyć do wiodących na świecie, ale przedsiębiorstwa nadal nie są w stanie w pełni chronić swoich wynalazków – powiedział komisarz Thierry Breton. Komisja Europejska przyjęła plan działania w sprawie własności intelektualnej – ma on pomóc sektorowi kreatywnemu oraz przyspieszyć transformację ekologiczną i cyfrową.

/poland/file/ke-zatwierdza-umow%C4%99-z-modern%C4%85_plKE zatwierdza umowę z Moderną

KE zatwierdza umowę z Moderną
AdobeStock

To szósta umowa w ramach unijnej strategii dotyczącej szczepionek. W umowie przewidziano zakup początkowo 80 mln dawek w imieniu wszystkich państw członkowskich UE oraz możliwość zamówienia dalszych 80 mln dawek. Mają one zostać dostarczone przez firmę farmaceutyczną Moderna, gdy badania dowiodą, że szczepionka jest bezpieczna i skuteczna przeciw COVID-19.

Wydarzenia

/poland/file/prawa-dzieci-do-przegl%C4%85du_plPrawa dzieci do przeglądu

Prawa dzieci do przeglądu
AdobeStock

Ryzyka związane z wykorzystywaniem nowych technologii i sztucznej inteligencji ma obejmować nowa strategia UE na rzecz praw dziecka. Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje społeczne w tej sprawie. Obecny program związany z prawami i ochroną dzieci obowiązuje od 2011 r. i w wielu obszarach wymaga aktualizacji lub nowego podejścia wynikającego m.in. z obecnej pandemii.

Data: 
01/09/2020 - 01/12/2020

/poland/file/zielone-rolnictwo-konsultacje_plZielone rolnictwo - konsultacje

Zielone rolnictwo - konsultacje
AdobeStock

- Strategia „od pola do stołu” i strategia na rzecz bioróżnorodności wyznaczają ambitne cele dla sektora rolnego, aby zapewnić jego gotowość na dostosowanie się do założeń Europejskiego Zielonego Ładu – powiedział komisarz Janusz Wojciechowski ogłaszając konsultacje publiczne w sprawie przyszłego planu działania na rzecz rolnictwa ekologicznego.

Data: 
04/09/2020 - 27/11/2020