Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności
Solidarne wsparcie
18/10/2018

Polska otrzyma ponad 12 mln euro z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej jako pomoc w niwelowaniu skutków katastrofalnych deszczów i nawałnic w ubiegłym roku. - Obiecaliśmy, że nie zostawimy państw członkowskich samym sobie. Obiecaliśmy, że pomożemy im stanąć na nogi. Wywiązujemy się z tych obietnic – powiedziała komisarz Corina Crețu.

Digital4Culture: katalog filmów z Europy
18/10/2018

Podczas międzynarodowych targów filmowych w Lyonie komisarz ds. gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego Marija Gabriel przedstawi wersję roboczą katalogu filmów europejskich. Jego opracowanie to kluczowa inicjatywa w ramach strategii „Digital4Culture”, która jest częścią obchodów Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018.

Wydarzenia
Z Widokiem na nowy budżet UE

Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej we Wrocławiu oraz Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu zapraszają na debatę „Z widokiem na nowy budżet UE. Wezwania i szanse dla Polski”. Spotkanie odbędzie się w środę, 24 października 2018r. o godzinie 17:00 w Domu Europy.

Data:
  • 24/10/2018
"Europejskie witraże" Jacka Cygana

Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej oraz Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu zapraszają na wydarzenie pt. „Europejskie witraże Jacka Cygana”. Spotkanie z jednym z najbardziej znanych w Polsce autorów tekstów piosenek odbędzie się w czwartek, 25 października 2018 r. o godzinie 17:00 w Domu Europy we Wrocławiu.

Data:
  • 25/10/2018