Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności

/poland/file/%C5%9Bwiatowy-dzie%C5%84-zdrowia-w-centrum-pandemii_plŚwiatowy Dzień Zdrowia w centrum pandemii

Światowy Dzień Zdrowia w centrum pandemii
AdobeStock

- Wasze niestrudzone wysiłki podczas pandemii są dla nas inspirujące i pokrzepiające – napisała do europejskich pracowników ochrony zdrowia komisarz Stella Kyriakides. Tegoroczny Światowy Dzień Zdrowia przypada w momencie, gdy Unia Europejska zmaga się z bezprecedensową falą zachorowań na COVID-19. Jak do tej pory najwięcej ofiar pandemii odnotowano we Włoszech i w Hiszpanii.

/poland/file/solidarni-z-w%C5%82ochami_plSolidarni z Włochami

Solidarni z Włochami
AdobeStock

Zespół europejskich lekarzy i pielęgniarzy z Rumunii i Norwegii, delegowanych w ramach Unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności, wyrusza do Mediolanu i Bergamo, aby pomóc włoskiemu personelowi medycznemu w walce z koronawirusem. Również Austria zaoferowała Włochom ponad 3000 litrów środka dezynfekcyjnego. Komisja Europejska będzie koordynować i współfinansować tę pomoc.

Wydarzenia

/poland/file/zielony-%C5%82ad-konsultacje-internetowe_plZielony Ład: konsultacje internetowe

Zielony Ład: konsultacje internetowe
AdobeStock

Chociaż wszystkie bezpośrednie działania polityczne KE skupione są obecnie na zwalczaniu koronawirusa, równolegle trwają prace przygotowawcze nad długoterminowymi priorytetami politycznymi, w tym nad Europejskim Zielonym Ładem. Właśnie ruszyły internetowe konsultacje m.in. w sprawie osiągnięcia głębszych cięć emisji gazów cieplarnianych. Proponowany poziom to redukcja emisji o ponad 50 proc. do 2030 r.

Data: 
31/03/2020 - 23/06/2020

/poland/file/zr%C3%B3b-plakat-na-dni-bajki_plZrób plakat na Dni Bajki!

Zrób plakat na Dni Bajki!
bajka.org.pl

Stowarzyszenie „BAJKA” oraz Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu ul. Kołobrzeska 13m w Olsztynie ogłasza „Międzynarodowy konkurs ilustracji na plakat XIV edycji Światowych Dni Bajki”. Jest on objęty patronatem Komisji Europejskiej w Polsce i realizowany przy współpracy z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct w Olsztynie.

Data: 
23/04/2020