Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności
KE zobowiązuje Gazprom
24/05/2018

- Klienci Gazpromu będą mieli teraz skuteczne narzędzie gwarantujące, że cena, jaką płacą, jest konkurencyjna – ocenia komisarz odpowiedzialna za politykę konkurencji Margrethe Vestager. KE nałożyła na rosyjskiego monopolistę szereg zobowiązań, które pozwalają zaradzić problemom w zakresie konkurencji i umożliwiają swobodny przepływ gazu po konkurencyjnych cenach w Europie Środkowo-Wschodniej z korzyścią dla europejskich konsumentów i przedsiębiorstw.

Oława_gra_miejska
20/05/2018

9 maja, w Dniu Europy, dla upamiętnienia 68. rocznicy podpisania Deklaracji Schumana i w 14. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej, uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie pod opieką nauczycielek przeprowadzili grę miejską „My w Europie, Europa w nas” o aktualnej tematyce europejskiej. Współorganizatorem gry było Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej.

Wydarzenia
Youth4Regions - konkurs dla młodych dziennikarzy

Potrafisz ciekawie opowiadać o tym, jak zmieniło się życie wokół Ciebie dzięki unijnym funduszom? Dyrekcja Generalna ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej zaprasza studentów dziennikarstwa z całej Unii do wzięcia udziału w konkursie organizowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast. Nagrodą dla najlepszych będzie wyjazd do Brukseli oraz udział w szkoleniach.

Data:
  • 18/04/2018 to 29/06/2018
Dialog Obywatelski we Frankfurcie

Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Berlinie serdecznie zapraszają na Dialog Obywatelski pt. "Demokracja polega na zaangażowaniu", w której będzie uczestniczył Frans Timmermans, pierwszy wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej. Wydarzenie odbędzie się w czwartek 24 maja 2018r. o godzinie 19.30 w Kulturbahnhof, Briesener Straße 7, we  Frankfurcie nad Odrą.

 

 

Data:
  • 24/05/2018