Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności

/poland/file/list-ws-r%C3%B3wno%C5%9Bci_plList ws. równości

List ws. równości
EC

17 maja 2021 roku przypada Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Bifobii i Transfobii (IDAHOT). Z tej okazji Ambasador Danii Ole Toft przedstawi list otwarty poparcia dla społeczności LGBTI w imieniu 48 ambasad i przedstawicielstw z siedzibą w Warszawie. List niesie pozytywne przesłanie, odwołując się do podstawowych praw zapisanych w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka i innych międzynarodowych zapisach prawnych.

/poland/file/m%C5%82ody-g%C5%82os-europy-debata_plMłody głos Europy - debata

Młody głos Europy - debata
EC

W jakiej Unii Europejskiej chce żyć młodzież? Co ich zdaniem wymaga zmian i reform? 9 maja 2021 r., w Dniu Europy, KE w Polsce oddała głos młodym ludziom, aby powiedzieli, co jest dla nich ważne i jak wyobrażają sobie UE w kolejnych dekadach. Debata online „Młody głos Europy” rozpoczęła w Polsce cykl spotkań odbywających się w ramach Konferencji w sprawie przyszłości Europy (CoFE).

Wydarzenia

/poland/file/nagrody-za-klimat_plNagrody za klimat

Nagrody za klimat
AdobeStock

EKES rozpoczyna tegoroczną edycję Nagrody dla Społeczeństwa Obywatelskiego za działania w dziedzinie klimatu. Komitet wyróżni do pięciu inicjatyw, które pokazują, jak cenny jest wkład społeczeństwa obywatelskiego w osiągnięcie neutralności klimatycznej. Z udziału w konkursie wyłączone są przedsięwzięcia planowane, lecz których realizacja nie została rozpoczęta przed 30 czerwca 2021 r.

Data: 
28/04/2021 - 30/06/2021

/poland/file/dane-o-zdrowiu-w-bezpiecznej-przestrzeni_plDane o zdrowiu w bezpiecznej przestrzeni

Dane o zdrowiu w bezpiecznej przestrzeni
AdobeStock

- Europejska przestrzeń danych dotyczących zdrowia będzie kluczowym elementem silnej Europejskiej Unii Zdrowotnej – powiedziała komisarz Stella Kyriakides. KE rozpoczyna otwarte konsultacje, które mają określić jak wykorzystywać informacje na temat zdrowia obywateli przy jednoczesnym poszanowaniu prawa do prywatność i zapewnieniu bezpieczeństwa danych.

Data: 
04/05/2021 - 26/07/2021