Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności
VAT w nowym wydaniu
18/01/2018

Większa elastyczność w zakresie stawek VAT i ograniczenie biurokracji dla małych przedsiębiorstw – to zmiany proponowane przez Komisję Europejską. Chodzi o to, aby zapewnić państwom członkowskim większą elastyczność w ustalaniu stawek podatku od wartości dodanej i stworzyć lepsze otoczenie podatkowe, korzystne dla prężnego rozwoju małych i średnich firm.

EUtobusy w Warszawie
18/01/2018

130 nowych autobusów elektrycznych trafi do Warszawy dzięki unijnej polityce spójności – decyzję o przyznaniu ponad 40 mln euro dotacji przyjęła Komisja Europejska. Każdy z pojazdów będzie przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych oraz wyposażony w klimatyzację. – To inwestycja, która zmniejszy ruch samochodowy, poprawi jakość powietrza i udostępni Warszawiakom wygodny i czysty środek szybkiego transportu – powiedziała komisarz Corina Crețu.

Wydarzenia
Promocja żywności z Europy

W 2018 r. KE zwiększy o 27 mln euro pulę pieniędzy na zapewnienie promocji europejskiej żywności na świecie. O zasadach dofinansowania będzie można dowiedzieć się podczas „dni informacyjnych" organizowanych w krajach UE. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Brukseli ostatniego dnia stycznia. Zapraszamy przedstawicieli potencjalnych beneficjentów, agencji reklamowych i organów krajowych.

Data:
  • 31/01/2018
Twoja Europa – Twoje zdanie!

Jakie jest miejsce kultury w przyszłości Europy? W połowie marca 2018 r. nastolatki z Kraśnika przyjadą do Brukseli, aby powiedzieć instytucjom europejskim o swoich refleksjach w tej sprawie. Wyjazd to efekt inicjatywy „Twoja Europa – Twoje zdanie!” Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego (EKES), który reprezentuje zorganizowane społeczeństwo obywatelskie na poziomie europejskim.

Data:
  • 15/03/2018