Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności

/poland/file/szczepienia-mniej-bia%C5%82ych-plam_plSzczepienia: mniej białych plam

Szczepienia: mniej białych plam
AdobeStock

Przyspieszeniu szczepień przeciw COVID-19 pracowników służby zdrowia i innych grup szczególnie wrażliwych na Bałkanach Zachodnich służą umowy zawarte przez Komisję Europejską i Austrię. KE sfinansuje ponad 650 tys. dawek, zaś rząd w Wiedniu będzie nadzorował dostawy. - Białe plamy na mapie szczepień, niezależnie od tego, gdzie się znajdują, stanowią zagrożenie dla nas wszystkich – tłumaczył szef austriackiego MSZ.

/poland/file/drogi-w-ue-mniej-ofiar_plDrogi w UE: mniej ofiar

Drogi w UE: mniej ofiar
AdobeStock

4 tys. osób mniej straciło życie na drogach UE w 2020 r., zaś wskaźnik ofiar śmiertelnych spadł do rekordowo niskiego poziomu. W Polsce w ciągu roku spadek wyniósł 15 proc. – z 77 do 65 ofiar śmiertelnych na drogach w odniesieniu do miliona mieszkańców. Nie udało się jednak osiągnąć ogólnounijnego celu zakładającego ograniczenie o 50 proc. ofiar w ciągu dekady. Najbezpieczniej wciąż jeździ się w Szwecji.

Wydarzenia

/poland/file/nowy-europejski-bauhaus-2_plNowy Europejski Bauhaus

Nowy Europejski Bauhaus
AdobeStock

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli oraz premier Portugalii António Costa, w imieniu prezydencji w Radzie UE, wezmą udział w konferencji inauguracyjnej Nowy Europejski Bauhaus. Przedstawicieli mediów zapraszamy na briefing przed wydarzeniem, który odbędzie się 20 kwietnia o godz. 14.00, z udziałem członków grupy ekspertów okrągłego stołu.

Data: 
20/04/2021 - 23/04/2021

/poland/file/pomoc-pa%C5%84stwa-w-wielkiej-skali_plPomoc państwa w wielkiej skali

Pomoc państwa w wielkiej skali
AdobeStock

- Wyzwania w zakresie innowacji i infrastruktury związane z ekologizacją i cyfryzacją gospodarki są tak ogromne, że ryzyko może przekraczać możliwości jednego kraju – powiedziała wiceprzewodnicząca Margrethe Vestager. Dlatego KE rozpoczyna konsultacje na temat zmienionych zasad pomocy państwa dotyczących ważnych projektów stanowiących przedmiot wspólnego zainteresowania.

Data: 
23/02/2021 - 20/04/2021