Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności
KE sprawdza pomoc dla polskiego przewoźnika
23/01/2018

Komisja Europejska rozpoczęła postępowanie wyjaśniające w sprawie pomocy na restrukturyzację dla spółki Przewozy Regionalne. Wątpliwości budzi to, że przewoźnik mógł już w przeszłości otrzymać pomoc państwa. Zgodnie z unijnymi przepisami przedsiębiorstwo może otrzymać takie wsparcie restrukturyzacyjne raz na 10 lat. Przewozy Regionalne dostały w sumie 770 mln zł.

Mniej hejtu w sieci
19/01/2018

Internetowi giganci coraz lepiej radzą sobie ze zwalczaniem nielegalnej mowy nienawiści w sieci. Podjęte z inicjatywy Komisji Europejskiej działania sprawiają, że do inicjatywy przystępują kolejne platformy. Obecnie przedsiębiorstwa z branży IT usuwają średnio 70 proc. wszystkich przypadków nielegalnej mowy nienawiści zgłaszanych im przez organizacje pozarządowe i organy publiczne. 

Wydarzenia
Seminarium europejskie: UE i media

Jaki jest obraz UE w polskich mediach? Czy w innych krajach wspólnoty jest podobny? Jakie informacje o Unii przebijają się poprzez media do społeczeństwa? Jak UE próbuje się komunikować z obywatelami? W środę 24 stycznia Polska Fundacja im. Roberta Schumana oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce zapraszają na kolejne Seminarium europejskie.

Data:
  • 24/01/2018
Promocja żywności z Europy

W 2018 r. KE zwiększy o 27 mln euro pulę pieniędzy na zapewnienie promocji europejskiej żywności na świecie. O zasadach dofinansowania będzie można dowiedzieć się podczas „dni informacyjnych" organizowanych w krajach UE. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Brukseli ostatniego dnia stycznia. Zapraszamy przedstawicieli potencjalnych beneficjentów, agencji reklamowych i organów krajowych.

Data:
  • 31/01/2018