Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności

/poland/file/%E2%80%9E3-dni-dla-ziemi%E2%80%9D-w-ustce_pl„3 dni dla Ziemi” w Ustce

„3 dni dla Ziemi” w Ustce
EC

W pierwszy weekend czerwca br. Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we współpracy z Centrum Inicjatyw Obywatelskich, Miastem Ustka, powiatem słupskim i lokalnymi partnerami przygotowało dla mieszkańców regionu atrakcje promujące ideę Europejskiego Zielonego Ładu.

/poland/file/piknik-europejski-%E2%80%9Ekolej-na-kolej%E2%80%9D_plPiknik europejski „kolej na kolej”

Piknik europejski „kolej na kolej”
EC

Jedna idea, pięć dworców kolejowych, kilkudziesięciu artystów. 26 września 2021 r. przed Dworcem Kolejowym Wałbrzych Szczawienko odbył się piknik europejski „kolej na kolej!”. Wydarzeniu towarzyszyły happeningi w wykonaniu lokalnych artystów na peronach pięciu dworców kolejowych na Dolnym Śląsku.

Wydarzenia

/poland/file/cyfrowa-dekada-europy_plCyfrowa dekada Europy

Cyfrowa dekada Europy
AdobeStock

- Chcemy wspólnie ustalić zasady cyfrowe, które staną się fundamentem odpornej cyfrowej gospodarki i społeczeństwa – powiedział komisarz Thierry Breton. KE rozpoczęła konsultacje społeczne, które pomogą ustanowić bezpieczne i równe zasady dostępu do otoczenia cyfrowego, w tym edukacji, administracji, usług publicznych, uczestnictwa w społeczeństwie i procesach demokratycznych.

Data: 
14/05/2021 - 02/09/2021

/poland/file/szko%C5%82a-europejska-2021_plSzkoła Europejska 2021

Szkoła Europejska 2021
AdobeStock

Ruszył nabór do trzeciej edycji Szkoły Europejskiej. W projekcie mogą wziąć udział studenci i uczniowie szkół średnich. Tym razem zajęcia odbędą się w formule online jesienią br. Inicjatywa Przedstawicielstwa KE w Polsce i Europejskiej Akademii Dyplomacji ma poszerzać wiedzę na temat wspólnoty oraz prezentować możliwości rozwoju kariery w instytucjach unijnych.

Data: 
31/07/2021 - 31/08/2021