Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności
Młodzi, zdolni, utalentowani
19/03/2018

Co decyduje o jakości tłumaczenia pisemnego? Jakie przymioty powinien mieć dobry tłumacz: wiedzę, wrażliwość, skrupulatność, dociekliwość czy talent? W czwartek 15 marca w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnień w konkursie Juvenes Translatores połączona z warsztatami dotyczącymi języka polskiego i tłumaczeń pisemnych.

Mały Świat
16/03/2018

Mały Świat to projekt edukacyjny Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej zrealizowany przez Stowarzyszenie Semper Avanti i skierowany do najmłodszych uczniów szkoły podstawowej. W ramach projektu w 5 wrocławskich szkołach podstawowych odbyło się łącznie 75 spotkań z zagranicznymi edukatorami mieszkającymi od kilku lat w Polsce. 

Wydarzenia
Wizyty studyjne w instytucjach UE

Ponad 10 wyjazdów studyjnych w ciągu roku – dzięki zaangażowaniu Przedstawicielstwa KE w Polsce w 2017 r. gościliśmy w Brukseli ponad 100 przedstawicieli polskich grup zawodowych i społecznych. W tym roku planujemy kolejne wizyty w instytucjach UE. W najbliższym czasie do Brukseli pojadą prawnicy oraz przedstawiciele polskich przedsiębiorców. 

Data:
  • 20/03/2018 to 23/03/2018
Polska wieś w XXI wieku

Dyrektor Przedstawicielstwa KE w Polsce Marek Prawda otworzy konwersatorium „Dziedzictwo kulturowe polskiej wsi”, organizowane przez Fundację na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa. Podczas spotkania odbędzie się również wręczenie nagród oraz podsumowanie IX edycji konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Partnerem wydarzenia jest Komisja Europejska.

Data:
  • 29/03/2018