Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności
Młodzi, zdolni, utalentowani
19/03/2018

Co decyduje o jakości tłumaczenia pisemnego? Jakie przymioty powinien mieć dobry tłumacz: wiedzę, wrażliwość, skrupulatność, dociekliwość czy talent? W czwartek 15 marca w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnień w konkursie Juvenes Translatores połączona z warsztatami dotyczącymi języka polskiego i tłumaczeń pisemnych.

Mały Świat
16/03/2018

Mały Świat to projekt edukacyjny Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej zrealizowany przez Stowarzyszenie Semper Avanti i skierowany do najmłodszych uczniów szkoły podstawowej. W ramach projektu w 5 wrocławskich szkołach podstawowych odbyło się łącznie 75 spotkań z zagranicznymi edukatorami mieszkającymi od kilku lat w Polsce. 

Wydarzenia
Wizyty studyjne w instytucjach UE

Ponad 10 wyjazdów studyjnych w ciągu roku – dzięki zaangażowaniu Przedstawicielstwa KE w Polsce w 2017 r. gościliśmy w Brukseli ponad 100 przedstawicieli polskich grup zawodowych i społecznych. W tym roku planujemy kolejne wizyty w instytucjach UE. W najbliższym czasie do Brukseli pojadą prawnicy oraz przedstawiciele polskich przedsiębiorców. 

Data:
  • 20/03/2018 to 23/03/2018
Dialog o budżecie UE w Warszawie

O możliwych wariantach nowych wieloletnich ram finansowych (budżetów) Unii Europejskiej, priorytetach Komisji Europejskiej po 2020 oraz wyzwaniach finansowych stojących przed Europą będzie można porozmawiać podczas Dialogu Obywatelskiego z komisarzem UE ds. budżetu i zasobów ludzkich Güntherem Oettingerem w poniedziałek 26 marca w Warszawie.  Zapraszamy do dyskusji!

Data:
  • 26/03/2018
Miejsce:
ul. Słupecka 6, wejście B, Warszawa (Polityka Insight)