Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności

/poland/file/europejska-legitymacja-studencka_plEuropejska legitymacja studencka

Europejska legitymacja studencka
EC

- Nowa aplikacja Erasmus+ będzie punktem kompleksowej obsługi dla mobilnych studentów – powiedziała komisarz Marija Gabriel. Dzięki zmodyfikowanemu interfejsowi, dostępnemu we wszystkich językach UE, każdy student otrzyma cyfrową legitymację, ważną w całej Unii Europejskiej. Dzięki temu młodzi ludzie będą mogli zrezygnować z kolejnych dokumentów papierowych.

/poland/file/poci%C4%85g-europejskiego-roku-kolei-wyrusza-w-tras%C4%99_plPociąg Europejskiego Roku Kolei wyrusza w trasę

Pociąg Europejskiego Roku Kolei wyrusza w trasę
EC

Pociąg „Łącząc Europę” (Connecting Europe Express) w poniedziałek 20 września przyjechał do Warszawy. Europejski skład zatrzyma się jeszcze w Gdańsku, Białymstoku i Krakowie. Pociąg w 36 dni przejedzie przez 26 państw Europy. Przejazd pociągu jest jednym z symbolicznych wydarzeń Europejskiego Roku Kolei. Inicjatywa Komisji Europejskiej ma promować kolej jako bezpieczny i ekologiczny środek transportu.

Wydarzenia

/poland/file/akademia-europejska-dla-nauczycieli-%E2%80%93-druga-edycja_plAkademia Europejska dla nauczycieli – druga edycja

Akademia Europejska dla nauczycieli – druga edycja
AdobeStock

Fundacja Schumana oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce zapraszają nauczycielki i nauczycieli oraz osoby pracujące z młodzieżą do udziału w drugiej edycji Akademii Europejskiej – cyklu seminariów online o tematyce europejskiej, która rozpocznie się na przełomie września i października 2021 r.

Data: 
01/09/2021 - 31/03/2022

/poland/file/juvenes-translatores-wraca-na-w%C5%82a%C5%9Bciwe-tory_plJuvenes Translatores wraca na właściwe tory

Juvenes Translatores wraca na właściwe tory
Juvenes Translatores

Szkoły średnie we wszystkich krajach UE mogą wziąć udział w dorocznym konkursie tłumaczeniowym Komisji Europejskiej Juvenes Translatores. Od południa 2 września szkoły mogą rejestrować się online, aby ich uczniowie zmierzyli się z rówieśnikami w całej UE. W tym roku tematem tekstów, które będą tłumaczone przez młodych ludzi, jest „Wróćmy na właściwe tory – budujmy bardziej ekologiczną przyszłość”.

Data: 
02/09/2021 - 20/10/2021