Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności
Młodzież namawia: idź na wybory!
24/05/2019

23060 uczestników i 104 podmioty zaangażowane we współpracę – to efekty działań profrekwencyjnych nawiązujących do wyborów do Parlamentu Europejskiego 26 maja. Ich inicjatorami były zespoły młodych ludzi, które w marcu w Słupsku uczestniczyły w Europejskim Kongresie Rad Młodzieżowych. Zwycięskie rady działają w podwarszawskiej gminie Dębe Wielkie, w Łodzi, Międzyrzecu Podlaskim oraz w Zachodniopomorskiem.

Plastik? Niekoniecznie!
21/05/2019

- Przepisy dotyczące tworzyw sztucznych jednorazowego użytku będą obejmowały 70 proc. odpadów morskich – powiedział komisarz Karmenu Vella komentując decyzję Rady UE o ograniczeniu używania produktów z plastiku. Nowe przepisy wprowadzają m.in. obowiązek zbiórki butelek z tworzyw sztucznych. Słomki do napojów i patyczki kosmetyczne mają zostać zastąpione biodegradowalnymi zamiennikami.

Wydarzenia
Równe traktowanie – warsztaty dla prawników

„Unijne mechanizmy ochrony zasady równego traktowania – swoboda przemieszczania się rodzin LGBT” - to temat szkolenia, które organizuje Przedstawicielstwo KE w Polsce. Warsztaty poprowadzą eksperci Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka – Jarosław Jagura i dr Marcin Szwed. Do wzięcia udziału zapraszamy adwokatów, radców prawnych, aplikantów, prawników pracujących w instytucjach publicznych i organizacjach pozarządowych.

Data:
  • 03/06/2019
Nowy przetarg na tłumaczenia pisemne dla KE

Ruszają przygotowania do nowego przetargu na tłumaczenie pisemne dokumentów UE dla Komisji Europejskiej. Zapraszamy zainteresowanych dostawców usług językowych do udziału w sesji informacyjnej, która w połowie czerwca odbędzie się w warszawskiej siedzibie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Data:
  • 12/06/2019