Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności

/poland/file/europejska-twarz-urbanistyki_plEuropejska twarz urbanistyki

Europejska twarz urbanistyki
AdobeStock

KE właśnie przystąpiła do realizacji tzw. nowego Bauhausu, co w swoim orędziu o stanie Unii zapowiedziała jej przewodnicząca. Ten wątek zapewne spotka się w Polsce z zainteresowaniem. Jednak wobec ambitnych perspektyw działania nakreślonych w orędziu, musimy naszą uwagę skupić na tych problemach polskich miast, które pozostają kluczowym ekologicznym wyzwaniem. Pisze o tym dr Ewa Heczko-Hyłowa* w najnowszym artykule z cyklu „Europa okiem eksperta”.

/poland/file/react-eu-dla-najubo%C5%BCszych_plREACT-EU dla najuboższych

REACT-EU dla najuboższych
AdobeStock

- Musimy okazywać solidarność osobom, które zmagają się z ubóstwem i wykluczeniem społecznym w wyniku obecnego kryzysu i które pilnie potrzebują pomocy – powiedział komisarz Nicolas Schmit. Państwa UE będą mogły wkrótce korzystać ze środków w ramach pakietu REACT-EU na potrzeby programów finansowanych z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Wydarzenia

/poland/file/odpowiadaj-na-globalne-wyzwania-%E2%80%93-europa-o-klimacie_plOdpowiadaj na globalne wyzwania – Europa o klimacie

Odpowiadaj na globalne wyzwania – Europa o klimacie
EC

Szukasz inspirujących metod angażowania młodzieży w edukację ekologiczną? Chcesz zachęcać swoich uczniów do zmiany nawyków? Dołącz do programu dla nauczycieli ze szkół podstawowych (klasy IV-VIII), prowadzących zajęcia z geografii, matematyki, języka polskiego lub godzinę wychowawczą. Bezpłatnie oferujemy webinarium, zajęcia warsztatowe i materiały dydaktyczne.

Data: 
04/01/2021 - 28/01/2021