Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności
Eurobarometr 88: Polacy w Unii – umiarkowani optymiści
16/02/2018

Wspólna polityka obrony i bezpieczeństwa cieszy się największym uznaniem Polaków – wynika z najnowszego badania opinii Eurobarometr 88. Polscy respondenci w większości nie popierają natomiast – podobnie jak w poprzednich latach – dołączenia od strefy euro, negatywne odczucia wywołuje również imigracja spoza krajów wspólnoty. Rośnie jednocześnie akceptacja dla pomocy uchodźcom – obecnie popiera ją 57 proc. badanych.

Obronność inspiruje naukowców
16/02/2018

Europejski Fundusz Obronny kieruje do realizacji kolejne innowacyjne projekty. Ocean2020 wesprze misje nadzoru morskiego i przechwytywania na morzu, zaś Vestlife – ultralekki pancerz osobisty – zabezpieczy żołnierzy przed pociskami nieprzyjaciela. - Oparte na współpracy paneuropejskie projekty badawcze mają na celu zapewnienie przewagi technologicznej Europy – podkreśla komisarz Elżbieta Bieńkowska.

Wydarzenia
Plan Inwestycyjny w Polsce

Jak polscy przedsiębiorcy mogą korzystać z Planu Inwestycyjnego dla Europy? Jakie projekty dotyczące bezpieczeństwa i efektywności energetycznej oraz jakości powietrza mogą liczyć na wsparcie z tzw. planu Junckera? Zapraszamy na konferencję na temat możliwości finansowania dla polskich promotorów projektów. Zainteresowanych prosimy o rejestrację.

Data:
  • 19/02/2018
5 lat Stypendium im. Albrechta Lemppa na Jasnej

Kto i jak kontynuuje dzieło znanego tłumacza i slawisty, który swoją pracą przybliżał polską literaturę niemieckim czytelnikom? Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Literatura na Jasnej", podczas którego będzie można spotkać pisarzy i tłumaczy z Polski i Niemiec, Laureatów Stypendium im. Albrechta Lemppa. Zainteresowanych udziałem zachęcamy do rejestrowania się. 

Data:
  • 20/02/2018