Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności
Obronność inspiruje naukowców
16/02/2018

Europejski Fundusz Obronny kieruje do realizacji kolejne innowacyjne projekty. Ocean2020 wesprze misje nadzoru morskiego i przechwytywania na morzu, zaś Vestlife – ultralekki pancerz osobisty – zabezpieczy żołnierzy przed pociskami nieprzyjaciela. - Oparte na współpracy paneuropejskie projekty badawcze mają na celu zapewnienie przewagi technologicznej Europy – podkreśla komisarz Elżbieta Bieńkowska.

O bezpieczeństwie Unii w Krakowie
01/02/2018

Tematem pierwszego w tym roku Dialogu Obywatelskiego było sąsiedztwo Unii Europejskiej oraz związane z nim obawy. O sytuacji międzynarodowej, dalszym rozszerzeniu Unii, kryzysie migracyjnym i zagrożeniach stojących przed Europą rozmawiali Zastępca Dyrektora Generalnego DG NEAR Maciej Popowski, senator Bogdan Klich oraz publiczność zgromadzona w krakowskim Grand Hotelu. Spotkanie poprowadził dziennikarz Adam Szostkiewicz.

Wydarzenia
Team Europe and the Art of Debate

"Team Europe & the art of debate" – to już trzecia edycja wyjątkowych turniejów dla studentów uczelni wyższych, w których orężem są zdolności oratorskie i umiejętność argumentacji. Celem projektu, który realizuje Przedstawicielstwo KE w Polsce, jest zaangażowanie młodych Polaków w debatę na temat przyszłości Europy. W tym roku debaty odbędą się w dwóch miastach – Lublinie i Poznaniu. Nagrodą dla najlepszych jest wyjazd studyjny do Brukseli.

Data:
  • 23/02/2018 to 17/03/2018
Wizyty studyjne w instytucjach UE

Ponad 10 wyjazdów studyjnych w ciągu roku – dzięki zaangażowaniu Przedstawicielstwa KE w Polsce w 2017 r. gościliśmy w Brukseli ponad 100 przedstawicieli polskich grup zawodowych i społecznych. W tym roku planujemy kolejne wizyty w instytucjach UE. W najbliższym czasie do Brukseli pojadą prawnicy oraz przedstawiciele polskich przedsiębiorców. 

Data:
  • 20/03/2018 to 23/03/2018