Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności

/poland/file/obywatele-w-centrum-uwagi_plObywatele w centrum uwagi

Obywatele w centrum uwagi
EC

Pierwszy z czterech europejskich paneli obywatelskich rozpoczyna swoje prace w najbliższy piątek 17 września w Strasburgu. Sesja potrwa do niedzieli 19 września. Panele są centralnym elementem Konferencji w sprawie przyszłości Europy. Uczestniczyć w nich będzie 800 obywateli ze wszystkich środowisk i zakątków Unii Europejskiej.

/poland/file/hera-gotowi-na-zagro%C5%BCenia_plHERA: gotowi na zagrożenia

HERA: gotowi na zagrożenia
EC

- HERA jest odpowiedzią UE na konieczność zarówno przewidywania stanów zagrożenia, jak i zarządzania nimi – powiedział wiceprzewodniczący KE Margaritis Schinas. Europejski Urząd ds. Gotowości i Reagowania na wypadek Stanu Zagrożenia Zdrowia rozpoczyna działanie stając się kluczowym filarem Europejskiej Unii Zdrowotnej.

Wydarzenia

/poland/file/akademia-europejska-dla-nauczycieli-%E2%80%93-druga-edycja_plAkademia Europejska dla nauczycieli – druga edycja

Akademia Europejska dla nauczycieli – druga edycja
AdobeStock

Fundacja Schumana oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce zapraszają nauczycielki i nauczycieli oraz osoby pracujące z młodzieżą do udziału w drugiej edycji Akademii Europejskiej – cyklu seminariów online o tematyce europejskiej, która rozpocznie się na przełomie września i października 2021 r.

Data: 
01/09/2021 - 31/03/2022

/poland/file/juvenes-translatores-wraca-na-w%C5%82a%C5%9Bciwe-tory_plJuvenes Translatores wraca na właściwe tory

Juvenes Translatores wraca na właściwe tory
Juvenes Translatores

Szkoły średnie we wszystkich krajach UE mogą wziąć udział w dorocznym konkursie tłumaczeniowym Komisji Europejskiej Juvenes Translatores. Od południa 2 września szkoły mogą rejestrować się online, aby ich uczniowie zmierzyli się z rówieśnikami w całej UE. W tym roku tematem tekstów, które będą tłumaczone przez młodych ludzi, jest „Wróćmy na właściwe tory – budujmy bardziej ekologiczną przyszłość”.

Data: 
02/09/2021 - 20/10/2021