Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności

/poland/file/europa-bezpieczna-i-sprawiedliwa_plEuropa bezpieczna i sprawiedliwa

Europa bezpieczna i sprawiedliwa
AdobeStock

- Europejski filar praw socjalnych stał się punktem odniesienia dla budowy silnej Europy socjalnej. Teraz chcemy w ten projekt tchnąć nowe życie, przekształcając zasady w działania – powiedział komisarz Nicolas Schmit prezentując etapy wdrażania projektu. Przewidują one m.in. dojście do niemal 80-procentowego zatrudnienia dorosłych Europejczyków.

/poland/file/ta-sama-praca-jednakowa-p%C5%82aca_plTa sama praca, jednakowa płaca

Ta sama praca, jednakowa płaca
AdobeStock

- Nie ma już miejsca na podwójne standardy, których nic nie usprawiedliwia – powiedziała komisarz Helena Dalli przedstawiając wniosek w sprawie środków gwarantujących równe wynagrodzenie za taką samą pracę. Przewiduje on m.in., że to pracodawca będzie miał obowiązek dowieść, iż w jego przedsiębiorstwie nie występuje dyskryminacja płacowa.

Wydarzenia

/poland/file/konsultacje-strategia-le%C5%9Bna-ue_plKonsultacje: strategia leśna UE

Konsultacje: strategia leśna UE
AdobeStock

Nowa strategia leśna UE, która będzie integralną częścią Europejskiego Zielonego Ładu, jest przedmiotem konsultacji ogłoszonych przez Komisję Europejską. Chodzi o poznanie opinii obywateli, instytucji i innych podmiotów na temat wyzwań dotyczących klimatu, różnorodności biologicznej, obszarów wiejskich i zarządzania ryzykiem związanym z klęskami żywiołowymi.

Data: 
02/02/2021 - 19/04/2021

/poland/file/warsztaty-europejskie-dla-m%C5%82odzie%C5%BCy_plWarsztaty europejskie dla młodzieży

Warsztaty europejskie dla młodzieży
EC

Czym jest Europejskie Zielony Ład i jaki będzie miał wpływ na nasze życie? Czy w 2050 r. Europa faktycznie stanie się pierwszym kontynentem neutralnym dla klimatu? Centrum Dokumentacji Europejskiej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej UMCS we współpracy z Instytutem Nauk o Polityce i Administracji zapraszają na w warsztaty europejskie dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Data: 
12/02/2021 - 31/03/2021