Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności

/poland/file/m%C5%82ody-g%C5%82os-europy-1_plMłody głos Europy

Młody głos Europy
EC

W jakiej Unii Europejskiej chce żyć młodzież? Co ich zdaniem wymaga zmian i reform? 9 maja 2021 r., w Dniu Europy, KE w Polsce oddała głos młodym ludziom, aby powiedzieli, co jest dla nich ważne i jak wyobrażają sobie UE w kolejnych dekadach. Debata online „Młody głos Europy” rozpoczęła w Polsce cykl spotkań odbywających się w ramach Konferencji w sprawie przyszłości Europy (CoFE).

/poland/file/zdrowa-planeta-zdrowych-ludzi_plZdrowa planeta zdrowych ludzi

Zdrowa planeta zdrowych ludzi
AdobeStock

Zerowy poziom emisji zanieczyszczeń powietrza, wody i gleby – to cele planu działania przyjętego właśnie przez Komisję Europejską. Przedstawiono w nim całościową wizję, zgodnie z którą do 2050 r. zanieczyszczenia na świecie zostaną ograniczone do poziomów, które nie będą już szkodliwe dla zdrowia ludzi i naturalnych ekosystemów.

Wydarzenia

/poland/file/strategia-r%C3%B3wno%C5%9Bci_plStrategia równości

Strategia równości
EC

Komisarz ds. równości Helena Dalli będzie gościem debaty online zorganizowanej w Międzynarodowym Dniu Przeciw Homofobii, Bifobii i Transfobii. Wśród panelistów znajdą się również duński minister ds. pracy i równouprawnienia Peter Hummelgaard Thomsen oraz rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar. Zainteresowanych udziałem prosimy o rejestrowanie się.

Data: 
17/05/2021

/poland/file/nagrody-za-klimat_plNagrody za klimat

Nagrody za klimat
AdobeStock

EKES rozpoczyna tegoroczną edycję Nagrody dla Społeczeństwa Obywatelskiego za działania w dziedzinie klimatu. Komitet wyróżni do pięciu inicjatyw, które pokazują, jak cenny jest wkład społeczeństwa obywatelskiego w osiągnięcie neutralności klimatycznej. Z udziału w konkursie wyłączone są przedsięwzięcia planowane, lecz których realizacja nie została rozpoczęta przed 30 czerwca 2021 r.

Data: 
28/04/2021 - 30/06/2021