Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności

/poland/file/prognoza-gospodarcza-2020-nadal-lekki-wzrost_plPrognoza gospodarcza 2020: nadal lekki wzrost

Prognoza gospodarcza 2020: nadal lekki wzrost
Adobe Stock

Wzrost polskiej gospodarki w tym i przyszłym roku powinien utrzymać się na poziomie 3,3 proc. PKB – przewiduje Komisja Europejska w prognozie gospodarczej z 2020 r. Gospodarka UE również będzie nadal rosnąć, choć w wolniejszym tempie. Wśród zagrożeń wymieniana jest m.in. epidemia koronawirusa „2019-nCoV”, wpływająca na zdrowie publiczne, działalność gospodarczą i handel.

/poland/file/handel-wspiera-prawa-cz%C5%82owieka_plHandel wspiera prawa człowieka

Handel wspiera prawa człowieka
EC

Handel jest jednym z kluczowych narzędzi, jakimi dysponuje UE, aby wspierać poprawę sytuacji na całym świecie w zakresie praw człowieka, praw pracowniczych i dobrych rządów – powiedział Josep Borell prezentując sprawozdanie dotyczące systemu preferencji taryfowych. Eksport do UE z krajów korzystających z tego przywileju osiągnął w 2018 r. rekordową wartość 69 mld euro.

Wydarzenia

/poland/file/zaproszenie-na-dialog-obywatelski_plZaproszenie na dialog obywatelski

Zaproszenie na dialog obywatelski
EC

Zapraszamy do udziału w dialogu obywatelskim „Europa bliżej regionu”, który już 18.02 o godzinie 14: 00 we wrocławskim Domu Europy przy ul. Widok 10. Wspólnie z Anną Modzalewską, ekspertką Komisji Europejskiej z Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej porozmawiamy o przyszłości rozwoju regionalnego po 2020+ w następnej perspektywie budżetowej UE.

Data: 
18/02/2020

/poland/file/jak-efektywnie-dzia%C5%82a%C4%87-w-sieci_plJak efektywnie działać w sieci?

Jak efektywnie działać w sieci?
AP

Media społecznościowe stały się nieodłącznym elementem otaczającej nas rzeczywistości i powszechnie stosowanym kanałem komunikacji. Kreują nasze postawy i często mają wpływ na nasze wybory. By efektywnie z nich korzystać, warto bliżej poznać zasady komunikacji w sieci, o których opowiemy na szkoleniu „Jak efektywnie działać w sieci?”

Data: 
24/02/2020