Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności

/poland/file/szczepienia-u%C5%82atwi%C4%85-podr%C3%B3%C5%BCe_plSzczepienia ułatwią podróże

Szczepienia ułatwią podróże
EC

Dziewięciomiesięczna ważność zaświadczenia o szczepieniu, dawki przypominające, testy i kwarantanna tylko dla niezaszczepionych – Komisja Europejska proponuje aktualizację zasad koordynacji bezpiecznego i swobodnego przemieszczania się w UE, które zostały wprowadzone w odpowiedzi na pandemię koronawirusa.

/poland/file/demokracja-bez-dopingu_plDemokracja bez dopingu

Demokracja bez dopingu
EC

- Wybory to musi być czysta gra. Ludzie muszą wiedzieć dlaczego oglądają daną reklamę, kto za nią zapłacił i ile oraz jakich kryteriów mikrotargetowania użyto - powiedziała komisarz Věra Jourová. Komisja Europejska proponuje nowe przepisy dotyczące reklamy politycznej, prawa wyborczego i finansowania partii politycznych.

Wydarzenia

/poland/file/przysz%C5%82o%C5%9B%C4%87-bez-nikotyny_plPrzyszłość bez nikotyny?

Przyszłość bez nikotyny?
EC

Za niecałe 20 lat prawie nikt w Europie nie będzie palił. Taki jest plan. Czy to się uda? Przedstawicielstwo KE w Polsce zaprasza na piątą debatę cyklu „Środy o zdrowiu z Komisją Europejską”. Webinarium skierowane jest do dziennikarzy, jednak osoby zainteresowane mogą również śledzić przebieg dyskusji. Partnerem cyklu jest Serwis Zdrowie PAP.

Data: 
01/12/2021

/poland/file/z-widokiem-na-zjawisko-przemocy-domowej-podczas-pandemii_plZ Widokiem na zjawisko przemocy domowej podczas pandemii

Z Widokiem na zjawisko przemocy domowej podczas pandemii
EC

Jak pandemia wpłynęła na zjawisko przemocy domowe w Polsce i w Unii Europejskiej? Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej, Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu oraz Okręgowa Izba Radców Prawnych zapraszają na debatę „Z Widokiem na przemoc domową podczas pandemii”, która odbędzie się 6 grudnia 2021r. w godz. 15.30-17.30.

Data: 
06/12/2021