Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności

/poland/file/or%C4%99dzie-o-stanie-unii-2020_plOrędzie o stanie Unii 2020

Orędzie o stanie Unii 2020
EC

- Przyszłość leży w naszych rękach. Jaka będzie Europa – to zależy od nas. Zbudujmy świat, w którym chcemy żyć – powiedziała przewodnicząca Komisji Europejskiej kończąc swoje pierwsze orędzie o stanie Unii wygłoszone na forum Parlamentu. Ursula von der Leyen zapowiedziała m.in. zwiększenie celu redukcji emisji do 2030 r. do co najmniej 55 proc. oraz coroczne raporty na temat stanu praworządności we wszystkich krajach UE.

/poland/file/potencja%C5%82-cyfrowy-ue_plPotencjał cyfrowy UE

Potencjał cyfrowy UE
AdobeStock

- Naszym celem jest szybkie osiągnięcie kolejnego standardu obliczeniowego – powiedział komisarz Thierry Breton. Sukces UE w dziedzinie wysokowydajnych systemów nowej generacji skłonił Komisję do przygotowania rozporządzenia dotyczącego Wspólnego Przedsięwzięcia w dziedzinie Europejskich Obliczeń Wielkiej Skali. Przewiduje on inwestycje rzędu 8 mld euro.

Wydarzenia

/poland/file/m%C5%82odzi-t%C5%82umacze-w-europejskich-szko%C5%82ach_plMłodzi tłumacze w europejskich szkołach

Młodzi tłumacze w europejskich szkołach
EC

Ruszyła tegoroczna edycja konkursu tłumaczeniowego Juvenes Translatores adresowanego do uczniów szkół średnich z całej Europy. Od 2 września od godziny 12.00 szkoły ze wszystkich państw członkowskich UE mogą zarejestrować się online, aby zgłoszeni przez nie uczniowie mogli konkurować z rówieśnikami z innych krajów. W tym roku tekst do tłumaczenia nosi tytuł „Przebrnąć przez trudny czas – razem jesteśmy silniejsi”.

Data: 
02/09/2020 - 20/10/2020

/poland/file/cyberbezpiecze%C5%84stwo-w-ue-konsultacje_plCyberbezpieczeństwo w UE - konsultacje

Cyberbezpieczeństwo w UE - konsultacje
AdobeStock

- Kryzys koronawirusa pokazał, jak ważne jest zapewnienie odporności naszej infrastruktury sieciowej – powiedział komisarz ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton. Komisja Europejska rozpoczyna konsultacje dotyczące dyrektywy w sprawie bezpieczeństwa sieci i systemów informatycznych, aby dostosować się do szybko zmieniającej się ery cyfrowej.

Data: 
06/07/2020 - 02/10/2020