Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności

/poland/file/potrzeby-lek-na-covid-19_plPotrzeby lek na COVID-19

Potrzeby lek na COVID-19
EC

Szczepionki nie mogą stanowić jedynej obrony przez koronawirusem. Dlatego Komisja Europejska uruchamia Strategię UE na rzecz środków terapeutycznych, które pozwolą leczyć i przywracać do zdrowia pacjentów. Do tej pory w UE do obrotu dopuszczono tylko jeden lek przeciwko COVID-19. W ramach nowej strategii jest szansa, że do października zostaną wprowadzone trzy nowe skuteczne środki terapeutyczne.

/poland/file/samodzielna-gospodarka-ue_plSamodzielna gospodarka UE

Samodzielna gospodarka UE
AdobeStock

- Gdy wychodzimy z pandemii, zaktualizowana strategia przemysłowa ma na celu wykorzystanie pozycji Europy jako lidera do uzyskania przewagi konkurencyjnej w technologiach cyfrowych i ekologicznych – powiedział wiceprzewodniczący Valdis Dombrovskis. Kluczowym elementem strategii jest rozwiązanie zależności UE od innych rynków w utrzymaniu łańcuchów dostaw.

Wydarzenia

/poland/file/dzie%C5%84-europy-2021_plDzień Europy 2021

Dzień Europy 2021
AdobeStock

Data 9 maja nawiązuje do podpisania historycznej deklaracji Schumana, będącej początkiem integracji. W tym roku obchody Dnia Europy będą miały szczególny charakter – w cieniu pandemii i walki z koronawirusem. Jednak przynajmniej niektóre atrakcje będą dawały możliwość bezpośredniego uczestnictwa, choć przy zachowaniu wszelkich rygorów sanitarnych – jak gra miejska zaplanowana w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Gdańsku.

Data: 
26/03/2021 - 15/05/2021

/poland/file/hera-oceni-stan-zagro%C5%BCenia-zdrowia_plHERA oceni stan zagrożenia zdrowia

HERA oceni stan zagrożenia zdrowia
EC

Komisja Europejska rozpoczęła internetowe konsultacje publiczne w sprawie urzędu ds. gotowości i reagowania na wypadek stanu zagrożenia zdrowia (HERA). Jednym z elementów reakcji UE na pandemię COVID-19 i silnej Europejskiej Unii Zdrowotnej jest poprawa zdolności i gotowości Europy do reagowania na transgraniczne zagrożenia zdrowia i sytuacje nadzwyczajne.

Data: 
31/03/2021 - 12/05/2021