Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności
Dane chronione
25/05/2018

Od 25 maja w całej UE w życie wchodzą przepisy o ochronie danych. Mają one lepie chronić prywatność konsumentów i nakładają na przedsiębiorców obowiązek bezpiecznego przechowywania i zarządzania informacjami identyfikującymi konkretne osoby. - Ochrona danych jest prawem podstawowym w UE. Dzięki nowym przepisom Europejczycy odzyskają kontrolę nad swoimi danymi – powiedziała komisarz Vĕra Jourová.

Zalecenia dla gospodarek UE
24/05/2018

Polska powinna ograniczyć wzrost wydatków publicznych, nadal poszerzać dostęp do rynku pracy m.in. dla kobiet z dziećmi oraz zachęcać do bliższej współpraca biznesu z jednostkami badawczymi. Komisja Europejska przedstawiła zalecenia dla poszczególnych krajów na 2018 r., w których zawarła wytyczne dotyczące polityki gospodarczej na okres najbliższych 12–18 miesięcy

Wydarzenia
Youth4Regions - konkurs dla młodych dziennikarzy

Potrafisz ciekawie opowiadać o tym, jak zmieniło się życie wokół Ciebie dzięki unijnym funduszom? Dyrekcja Generalna ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej zaprasza studentów dziennikarstwa z całej Unii do wzięcia udziału w konkursie organizowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast. Nagrodą dla najlepszych będzie wyjazd do Brukseli oraz udział w szkoleniach.

Data:
  • 18/04/2018 to 29/06/2018
widok_filar_main

Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej oraz Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu zapraszają na debatę z cyklu „Z Widokiem na Europę”, poświęconą Europejskiemu Filarowi Praw Socjalnych. Spotkanie odbędzie się 29 maja o godz.11.00 w Domu Europy we Wrocławiu.

Data:
  • 29/05/2018
Miejsce:
Dom Europy, ul. Widok 10, Wrocław