Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności
Opole w nowym wymiarze
16/11/2018

Jak wyglądało centrum Opola kilkanaście lat temu, zanim - dzięki unijnemu wsparciu - wyremontowano tam część budynków? Można to zobaczyć na własne oczy z pomocą elektronicznych gogli i aplikacji VR. - Szczególnie polecamy je eurosceptykom, którzy pytają: a co nam ta Unia dała – mówi Maria Woźniak, kierownik Punktu Informacji Europejskiej Europe-Direct w Opolu, który przygotował i udostępnił multimedialną mapę centrum Opola.

Dobra żywność z Europy
15/11/2018

191 mln euro – to kwota, jak w przyszłym roku ma zostać wydana na promocję produktów rolno-spożywczych - zarówno w UE jak i na świecie. Za prawie 90 mln euro sfinansowane zostaną programy promocyjne w krajach o wysokim potencjale rozwoju jak Kanada, Chiny, Kolumbia, Japonia, Korea, Meksyk i USA. W samej Unii promowane będą owoce i warzywa – wybrano je, aby zachęcać konsumentów do zdrowego odżywiania się.

Wydarzenia
Środki na innowacje

"Czas europejskiej suwerenności" – to temat przewodni konkursu debat oksfordzkich, które organizuje Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa. Celem konkursu jest promowanie idei Unii Europejskiej wśród uczniów szkół średnich. W związku z przedłużonymi obchodami Święta Niepodległości debaty ćwierćfinałowe przełożono na 20-21 listopada.

Data:
  • 20/11/2018 - 21/11/2018
Przyszłość cyfrowej Europy

Jednolity rynek cyfrowy jest jednym z filarów Europy XXI wieku. Rewolucja cyfrowa oznacza konieczność określenia granic między stanowieniem prawa a wolnością, prywatnością a bezpieczeństwem, biznesem a rozrywką. O tych wyzwaniach chcemy podyskutować podczas Dialogu Obywatelskiego z udziałem dyrektora DG CONNECT Roberto Violi oraz Wandy Buk z Ministerstwa Cyfryzacji. Zainteresowanych zachęcamy do rejestrowania się.

Data:
  • 22/11/2018
Miejsce: