Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności

/poland/file/roaming-nadal-bez-op%C5%82at_plRoaming nadal bez opłat

Roaming nadal bez opłat
AdobeStock

Podróżni w UE będą mogli nadal korzystać z bezpłatnego roamingu – zakłada rozporządzenie zaproponowane przez Komisję Europejską. - W cyfrowej dekadzie Europy wszyscy muszą mieć dostęp do najlepszej jakości sieci połączeń (…) niezależnie od tego, gdzie się znajdują – powiedział Thierry Breton, komisarz ds. rynku wewnętrznego.

/poland/file/partnerstwo-dla-rozwoju_plPartnerstwo dla rozwoju

Partnerstwo dla rozwoju
AdobeStock

- Inwestując w innowacje, inwestujemy w naszą zdolność do odgrywania wiodącej roli w rozwoju technologicznym i rozwoju zdolności strategicznych – powiedział komisarz Thierry Breton. UE ma ustanowić nowe partnerstwa europejskie i zainwestować prawie 10 mld euro w ekologiczną i cyfrową transformację m.in. wodór, ekologiczne lotnictwo i kolej oraz – przede wszystkim – ochronę zdrowia.

Wydarzenia

/poland/file/konsultacje-strategia-le%C5%9Bna-ue_plKonsultacje: strategia leśna UE

Konsultacje: strategia leśna UE
AdobeStock

Nowa strategia leśna UE, która będzie integralną częścią Europejskiego Zielonego Ładu, jest przedmiotem konsultacji ogłoszonych przez Komisję Europejską. Chodzi o poznanie opinii obywateli, instytucji i innych podmiotów na temat wyzwań dotyczących klimatu, różnorodności biologicznej, obszarów wiejskich i zarządzania ryzykiem związanym z klęskami żywiołowymi.

Data: 
02/02/2021 - 19/04/2021

/poland/file/warsztaty-europejskie-dla-m%C5%82odzie%C5%BCy_plWarsztaty europejskie dla młodzieży

Warsztaty europejskie dla młodzieży
EC

Czym jest Europejskie Zielony Ład i jaki będzie miał wpływ na nasze życie? Czy w 2050 r. Europa faktycznie stanie się pierwszym kontynentem neutralnym dla klimatu? Centrum Dokumentacji Europejskiej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej UMCS we współpracy z Instytutem Nauk o Polityce i Administracji zapraszają na w warsztaty europejskie dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Data: 
12/02/2021 - 31/03/2021