Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności
Prawo po stronie autorów
15/04/2019

- Reforma prawa autorskiego jest brakującym elementem układanki potrzebnym do ukończenia tworzenia jednolitego rynku cyfrowego w Europie – powiedział szef KE Jean-Claude Juncker komentując zatwierdzenie dyrektywy. Wzmacnia ona dziennikarstwo wysokiej jakości, zapewnia lepszą ochronę twórcom i wykonawcom, zaś użytkownicy skorzystają z zabezpieczeń związanych z wolnością wypowiedzi.

Mateusz Morawiecki i Maroš Šefčovič
15/04/2019

Unia Europejska sfinansuje jedną trzecią inwestycji Baltic Pipe czyli gazociągu, którym po dnie morza będzie można przesyłać surowiec z Norwegii do Danii i Polski. W uroczystości podpisania porozumienia grantowego ze spółkami GAZ SYSTEM i INEA w Brukseli uczestniczyli m.in. wiceprzewodniczący KE Maroš Šefčovič, komisarz ds. polityki klimatycznej i energetycznej Miguel Arias Cañete oraz polski premier Mateusz Morawiecki.

Wydarzenia
Zakazana miłość

„Cholernie mocna miłość” to niezwykła, oparta na faktach historia o miłości nastoletniego Polaka i młodego żołnierza Wehrmachtu. Książkę o wielkim uczuciu w czasach wojny, o strachu, cierpieniu i wykluczeniu napisał Lutz van Dijk, który będzie gościem spotkania z cyklu „Literatura na jasnej”. Fragmenty książki przeczyta aktor teatru Ateneum Grzegorz Damięcki.

Data:
  • 25/04/2019