Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności

/poland/file/2022-europejskim-rokiem-m%C5%82odzie%C5%BCy_pl2022 Europejskim Rokiem Młodzieży

2022 Europejskim Rokiem Młodzieży
EC

W związku z zapowiedzią przewodniczącej Ursuli von der Leyen w wygłoszonym przez nią orędziu o stanie Unii z 2021 r. KE przyjęła formalny wniosek w sprawie ogłoszenia roku 2022 Europejskim Rokiem Młodzieży. Aby budować lepszą, bardziej ekologiczną, cyfrową i sprzyjającą włączeniu społecznemu przyszłość, Europa potrzebuje wizji, zaangażowania i uczestnictwa wszystkich młodych ludzi.

/poland/file/powstanie-biuro-ke-na-grenlandii_plPowstanie biuro KE na Grenlandii

Powstanie biuro KE na Grenlandii
EC

Silniejsze zaangażowanie Unii Europejskiej na rzecz bardziej ekologicznej, pokojowej i dobrze prosperującej Arktyki zapowiada Komisja Europejska. - Arktyka szybko się zmienia pod wpływem globalnego ocieplenia, zwiększonej konkurencji o zasoby naturalne i rywalizacji geopolitycznej – powiedział wiceprzewodniczący KE Josep Borrell.

Wydarzenia

/poland/file/akademia-europejska-dla-nauczycieli-%E2%80%93-druga-edycja_plAkademia Europejska dla nauczycieli – druga edycja

Akademia Europejska dla nauczycieli – druga edycja
AdobeStock

Fundacja Schumana oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce zapraszają nauczycielki i nauczycieli oraz osoby pracujące z młodzieżą do udziału w drugiej edycji Akademii Europejskiej – cyklu seminariów online o tematyce europejskiej, która rozpocznie się na przełomie września i października 2021 r.

Data: 
01/09/2021 - 31/03/2022

/poland/file/juvenes-translatores-wraca-na-w%C5%82a%C5%9Bciwe-tory_plJuvenes Translatores wraca na właściwe tory

Juvenes Translatores wraca na właściwe tory
Juvenes Translatores

Szkoły średnie we wszystkich krajach UE mogą wziąć udział w dorocznym konkursie tłumaczeniowym Komisji Europejskiej Juvenes Translatores. Od południa 2 września szkoły mogą rejestrować się online, aby ich uczniowie zmierzyli się z rówieśnikami w całej UE. W tym roku tematem tekstów, które będą tłumaczone przez młodych ludzi, jest „Wróćmy na właściwe tory – budujmy bardziej ekologiczną przyszłość”.

Data: 
02/09/2021 - 20/10/2021