Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności

/poland/file/sprawiedliwa-p%C5%82aca-minimalna_plSprawiedliwa płaca minimalna

Sprawiedliwa płaca minimalna
AdobeStock

Ruszył drugi etap konsultacji z partnerami społecznymi w sprawie zapewnienia sprawiedliwej płacy minimalnej wszystkim pracownikom w UE. Zgodnie z propozycją Komisji Europejskiej, płaca taka nie będzie jednolita, nie ma też planu zharmonizowania systemów jej ustalania. Wszelkie ewentualne środki byłyby stosowane różnie, w zależności od systemów oraz tradycji państw członkowskich, przy pełnym poszanowaniu kompetencji krajowych.

/poland/file/bud%C5%BCet-ue-na-transformacj%C4%99-rolnictwa_plBudżet UE na transformację rolnictwa

Budżet UE na transformację rolnictwa
AdobeStock

Podniesienie o 9 mld euro budżetu przeznaczonego na rolnictwo i rybołówstwo proponuje Komisja Europejska na kolejne siedem lat. Dodatkowe 15 miliardów euro zostanie udostępnione na rozwój obszarów wiejskich w ramach Next Generation EU. Pieniądze te mają posłużyć do ekologicznej transformacji produkcji rolnej i rybołówstwa oraz powiązanych z nimi sektorów.

Wydarzenia

/poland/file/konkurs-%E2%80%9Eeuropa-2050%E2%80%9D_plKonkurs „Europa 2050”

Konkurs „Europa 2050”
EC

Jaka jest przyszłość Europy? Podziel się z nami Twoją wizją Unii Europejskiej w 2050 roku! Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konkursie „Europa 2050” organizowanym przez Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we Wrocławiu. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe i gadżety. Najlepsza praca zostanie również opublikowana w lokalnej gazecie.

Data: 
25/05/2020 - 15/06/2020

/poland/file/sztuka-w-czasach-planetarnej-zmiany_plSztuka w czasach planetarnej zmiany

Sztuka w czasach planetarnej zmiany
artmuseum

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie wraz z siecią Team Europe zapraszają na debatę online zorganizowaną z okazji Międzynarodowego Dnia Środowiska oraz otwarcia wystawy „Wiek półcienia. Sztuka w czasach planetarnej zmiany”. W dyskusji udział wezmą prof. dr hab. Ewa Bińczyk oraz Izabela Zygmunt. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Przedstawicielstwa KE w Polsce.

Data: 
05/06/2020