Przedstawicielstwo w Polsce

Strona główna

Aktualności

/poland/file/600-mln-euro-dla-ukrainy_pl600 mln euro dla Ukrainy

600 mln euro dla Ukrainy
EC

Komisja Europejska, działając w imieniu UE, wypłaciła Ukrainie 600 mln euro w ramach pomocy makrofinansowej. Jest to druga i ostatnia transza w ramach obecnego programu mającego łagodzić skutki gospodarcze pandemii COVID-19. W ramach szeregu programów pomocy makrofinansowej Ukraina otrzymała już pożyczki w łącznej kwocie 4,4 mld euro.

/poland/file/jak-ue-chce-powstrzyma%C4%87-nowotwory_plJak UE chce powstrzymać nowotwory?

Jak UE chce powstrzymać nowotwory?
EC

Założenia i cele Europejskiego Plan Walki z Rakiem są bardzo ambitne a jego realizacja w latach 2021-2030 ma uratować miliony Europejczyków przed zachorowaniem i przedwczesną śmiercią z powodu chorób nowotworowych. O problemie i konkretnych rozwiązaniach rozmawiali eksperci podczas kolejnego spotkania w ramach cyklu „Środy o zdrowiu z Komisją Europejską”.

Wydarzenia

/poland/file/lekarze-w-sieci_plLekarze w sieci

Lekarze w sieci
AdobeStock

EKUZ, e-recepta, unijny certyfikat COVID-19… Co dalej? Perspektywy i wyzwania w cyfryzacji danych w ochronie zdrowia. Komisja Europejska w Polsce zaprasza na kolejne spotkanie online mające poszerzyć wiedzę na temat aktualnych inicjatyw europejskich ważnych dla każdego obywatela. Webinarium ma charakter otwarty, jednak pytania mogą zadawać tylko zarejestrowani dziennikarze.

Data: 
27/10/2021

/poland/file/maro%C5%A1-%C5%A1ef%C4%8Dovi%C4%8D_plMaroš Šefčovič

Maroš Šefčovič
EC

Maroš Šefčovič, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej odpowiedzialny za stosunki międzyinstytucjonalne i prognozowanie, będzie gościem pierwszego dnia poznańskiej Konferencji Impact’21. Wiceprzewodniczący wygłosi przemówienie (łącze wideo) na temat elektromobilności oraz rosnącej roli baterii w rozwiązaniach dotyczących gospodarki zeroemisyjnej.

Data: 
27/10/2021