• EQF Home Page Icon

Qualification: Rütmimuusik, tase 4

Rütmimuusik, tase 4

Qualification Information

Rütmimuusiku töö on nii loominguline kui ka administratiivne. See eeldab nii muusikalist ettevalmistust kui ka teadmisi kutsevaldkonda puudutava seadusandluse ja tööelu korralduse kohta. Rütmimuusik võib olla samaaegselt muusika esitaja ja selle looja nii autori kui ka arranžeerijana. Rütmimuusiku töö eesmärgid on:
• Musitseerida kontserdil, helisalvestusstuudios, ansambliproovis ning arendada oma erialaseid oskusi iseseisvalt.
• Seada ja/või luua muusikat nii elava ettekande kui ka stuudiosalvestuse jaoks.
• Esindada ennast ja/või muusikalist kollektiivi avalikus ruumis (sotsiaal- või trükimeedia, raadio, televisioon jm). Suhelda koostööpartneritega (kontserdikorraldajad, festivalid jne) ning juhtida vajadusel ise muusikalisi projekte (salvestamine, kontserdi korraldamine vm).
• Juhendada õpilasi individuaalselt ning rühmades.

Rütmimuusik spetsialiseerub järgmiselt:
• Instrumentalist:
Akordion, viiul, vioola, tšello, kontrabass, kitarr, klaver, löökpillid, trompet, tromboon, klarnet, flööt, saksofon, oboe, fagott, tuuba
• Vokalist:
Laulu eriala

Rütmimuusiku kutsealal on kaks kutset:
4. taseme rütmimuusik töötab enamasti ansamblites muusikuna, vahel ka ansamblijuhina. Seab ja vahel ka loob muusikat oma ansamblite tarvis. Esindab ennast avalikus ruumis (peamiselt sotsiaalmeedias) ning lepingulistes suhetes koostööpartneritega. Juhendab õpilasi individuaalselt.
5. taseme rütmimuusik töötab muusiku ning ansamblijuhina. Arranžeerib ja loob muusikat mitmesugustele koosseisudele ning produtseerib muusikat stuudios. Kavandab ja korraldab oma tööelu, leiab oma kunstilisele tegevusele ise väljundeid või algatab selleks vajalikke koostööpartnerlusi. Esindab ennast ning enda juhitavaid ansambleid ja projekte lepingulistes suhetes ning avalikus ruumis. Algatab ja juhib vajadusel mitmesuguseid muusikalisi projekte. Juhendab muusikaõpilasi nii individuaalselt kui ka rühmades.

Reference Data

EQF Level:
Thematic area:
Information Language:
Location:
NQF Level: 
4
Awarding body: 

H. Elleri nimeline Tartu Muusikakool