• EQF Home Page Icon

Learning Opportunity: Glezniecība - Bak. studijas

Glezniecība - Bak. studijas

Course Information

Akadēmiskā bakalaura augstākās izglītības programmas "Māksla" Vizuālās mākslas nodaļas apakšnozare "Glezniecība".

Apraksts

Glezniecības apakšnozare studentus iepazīstina ar dažādiem glezniecības žanriem, stiliem un tehnikām, studiju procesā attīstot katra studenta individuālo rokrakstu. Studenti apgūst zīmēšanu, gleznošanu, kompozīciju, glezniecības tehnoloģiju, anatomiju un katru gadu dodas zaļajā praksē. Studiju procesu veido radošais darbs meistardarbnīcās un patstāvīgs radošais process. Studiju laikā veidojas sadarbība ar starptautiska mēroga institūcijām.

Studējot Glezniecības apakšnozarē, var specializēties glezniecības restaurācijā un apgūt restaurācijas zinātniskos pamatprincipus, iegūt zināšanas stājglezniecībā, ikonu un monumentālajā glezniecībā. Šīs programmas būtiskākā sastāvdaļa ir temperas glezniecība uz koka pamatnes. Studenti specializējas vēsturisko artefaktu saglabāšanā, tuvinot tos iespējami precīzākai sākotnējai formai un saturam un veicot arvien sarežģītākus uzdevumus. Latgales reģiona plašais kultūrvēsturiskais mantojums nodrošina apjomīgu restaurācijas darba piedāvājumu pēc studiju beigšanas.

Reference Data

Location:
Education Level:
Thematic area:
Language:
Teaching Language:
Duration:
Duration Information: 

4 gadi

Access requirements: 

Vidējā izglītība, CE - latviešu valoda un svešvaloda. Svešvalodas CE (angļu, vācu, franču) vērtējums var tikt aizstāts ar starptautiskā testa (ST) vērtējumu. Īpašās piemērotības un sagatavotības pārbaudījumi zīmēšanā, gleznošanā un/ vai veidošanā un kompozīcijā un/ vai portfolio; vizuālās mākslas vēstures zināšanas.

Costs: 

Valsts budžets

Credits: 

ECTS 240

Provider Information

Provider Name: 
Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāle
Provider Contact Info: 

Baznīcas iela 34A, Rēzekne, LV-4601
64621723; 29995083
ilma.steinberga@lma.lv
www.lma.lv/akademija/struktura/latgales-filiale

Qualifications Awarded

Reference Data

Qualification Awarded:
Humanitāro zinātņu bakalaurs mākslās