• EQF Home Page Icon

Learning Opportunity: Ārstniecība - 1. līm. prof. studijas

Ārstniecība - 1. līm. prof. studijas

Course Information

Ārsta palīga profesionālā kompetence ietver sevī komunikācijas spējas, prasmes un zināšanas, kuras nodrošina pacientu veselības aprūpi un diagnostiku, nodrošina pacienta pamatvajadzības, spēj risināt ar veselību saistītās problēmas, ievērojot ētisko darbību savā darbā.
Ārsta palīgs ir atbildīgs par veselības saglabāšanu, veicināšanu, rehabilitāciju, diagnostiku, ārstēšanas norisi, kā arī pacienta un piederīgo izglītošanu un savas profesijas attīstību.
Ārsta palīgs ir ārstniecības persona, kura sniedz neatliekamo medicīnisko palīdzību slimajiem dzīvībai bīstamā, kritiskā stāvoklī pirmsstacionāra etapā un stacionāru uzņemšanas nodaļās, veicot diagnostiku, ārstēšanu, kā arī darbojas primārajā veselības aprūpē.

Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžai ir noslēgti sadarbības līgumi par praktiskās apmācības realizāciju ar P. Stradiņa klīnisko universitātes slimnīcu, Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu, Bulduru slimnīcu, NRC „Vaivari”, SIA Rīgas 1. slimnīcu, Latvijas reģionālajām klīnikām, SIA”Jūrmalas ātrā palīdzība” un Rīgas Ātrās medicīniskās palīdzības staciju.

Pamatojoties uz studiju programmas specifiskumu, praktiskā apmācība tiek realizēta arī Latvijas Infektoloģijas centrā, Latvijas Onkoloģijas centrā un primārās un sociālās aprūpes institūcijās.

IESPĒJAS DARBA TIRGŪ

Studiju programmas absolventus gaida darbā medicīnas katastrofu centros, neatliekamajā palīdzībā, privātpraksēs un citās ārstniecības iestādēs.

Reference Data

Location:
Education Level:
Thematic area:
Language:
Teaching Language:
Duration:
Duration Information: 

3 gadi

Access requirements: 

Vidējā izglītība; CE - latviešu valodā un svešvalodā

Grants: 

Studenti saņem stipendiju saskaņā ar nolikumu

Costs: 

Valsts budžets

Credits: 

ECTS 180

Provider Information

Provider Name: 
Latvijas Universitātes P.Stradiņa medicīnas koledža
Provider Contact Info: 

Vidus prospekts 38, Jūrmala, LV-2010
67752507; 26530342; 25448404
lupsk.kanceleja@gmail.com
www.psk.lu.lv

Qualifications Awarded

Reference Data

Qualification Awarded:
Ārsta palīgs