Europejski atlas mórz

Europejski atlas mórz

Europejski atlas mórz

Europejski atlas mórz

Europejski atlas mórz dostarcza informacji o europejskim środowisku morskim. Użytkownicy mogą przeglądać mapy, na których można znaleźć informacje dotyczące m.in. takich obszarów jak przyroda, turystyka, bezpieczeństwo, energia, transport pasażerski, dno morskie, zasoby rybne i kwoty czy akwakultura.

Użytkownicy mogą również skorzystać z obszernego katalogu zawierającego ponad 200 map prezentujących informacje na różnorodne tematy. Mogą również tworzyć własne mapy, na których można równocześnie zobrazować różne tematy. Mapy można drukować, udostępniać i umieszczać w artykułach i prezentacjach. Atlas to idealne narzędzie, które może być wykorzystywane zarówno przez szkoły, naukowców i specjalistów, jak i wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat mórz i obszarów przybrzeżnych w UE.

Mapa tygodnia

Bądź na bieżąco! Co tydzień na internetowym forum morskim prezentujemy „mapę tygodnia”. Na pewno dowiesz się z niej czegoś nowego!

Kącik dla nauczycieli

Jesteś nauczycielem i chcesz upowszechniać wiedzę na temat oceanów? W kąciku dla nauczycieli na stronie Europejskiego atlasu mórz znajdziesz ćwiczenia dla różnych grup wiekowych oraz najróżniejsze materiały informacyjne. Jest to otwarta platforma umożliwiająca wyszukiwanie i wymianę informacji, materiałów edukacyjnych, inspiracji itp.

Odkryj nasze materiały dydaktyczne

Pomoc