Námořní záležitosti

Evropský atlas moří

Evropský atlas moří

Evropský atlas moří

Evropský atlas moří poskytuje informace o evropském mořském prostředí. Uživatelé si mohou zobrazit předem definované a okamžitě použitelné mapy, které se týkají témat, jako je příroda, cestovní ruch, bezpečnost, energetika, osobní doprava, mořské dno, rybí populace a kvóty a akvakultura, a mnoha dalších.

Uživatelé mohou rovněž využívat katalog obohacený o více než 200 mapových vrstev týkajích se široké škály témat za účelem průzkumu, shromažďování a vytváření vlastních map. Tyto mapy lze tisknout, sdílet nebo začlenit do článků nebo prezentací. Atlas je ideálním nástrojem pro školy, výzkumné pracovníky a odborníky a pro každého, kdo si přeje dozvědět se více o evropských mořích a jejich pobřežních oblastech.

Mapa týdne

Zůstaňte na palubě! Každý týden je na Námořním fóru představena nová „mapa týdne“ – mapa, na kterou bychom vás rádi upozornili. Ponořte se s námi do objevování oceánu!

Učitelům

Jste učitel nebo pedagog, kterému jde o to, aby žáci i širší veřejnost toho o mořích a oceánech věděli více? Stránky Evropského atlasu moří pro učitele obsahují cvičení pro různé věkové skupiny a také komunikační nástroje. Jedná se o otevřenou platformu, kde můžete najít a sdílet informace, vzdělávací materiály, inspiraci a mnoho dalšího!

Objevte naše výukové materiály

Nápověda