Atstovybė Lietuvoje

Naujienos

Pages

JEK atranka
19/07/2018

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kartu su Jaunimo Europos komandos (JEK) alumni nariais atrinko 14 kandidatų į JEK narius, kuriuos kviečia rugpjūčio 22–26 d. dalyvauti įvadiniuose mokymuose.

19/07/2018

2018 m. liepos 19 d. Europos Komisija, išsiųsdama oficialius pranešimus, pradėjo tris pažeidimo nagrinėjimo procedūras prieš Lietuvą dėl netinkamo Europos Sąjungos teisės aktų įgyvendinimo.

Kategorija:
Teisingumas ir piliečių teisės
18/07/2018

Už neteisėtą praktiką, kuri susijusi su „Android“ mobiliaisiais įrenginiais ir kuria siekiama stiprinti „Google“ paieškos sistemos dominavimą, šiandien Europos Komisija bendrovei „Google“ skiria 4.34 mlrd. eurų baudą.

Kategorija:
Ekonomika, finansai ir mokesčiai / Konkurencija
18/07/2018

Nuo 2015 m. liepos mėn. Europos strateginių investicijų fondas (ESIF) visoje ES sutelkė 335 mlrd. EUR papildomų investicijų. Junckerio plano įgyvendinimas padarė akivaizdų poveikį ES ekonomikai ir radikaliai pakeitė Europos inovacijų finansavimo būdus.

Kategorija:
Ekonomika, finansai ir mokesčiai / Konkurencija
18/07/2018

Už ES antimonopolinių taisyklių pažeidimą bendrovei „Google“ Komisija skyrė 4.34 mlrd. eurų baudą. Nuo 2011 m. bendrovė „Google“ taikė neteisėtus apribojimus „Android“ įrenginių gamintojams ir judriojo ryšio tinklų operatoriams, kad įtvirtintų savo dominavimą bendrosios paieškos internete paslaugų rinkoje.

Kategorija:
Ekonomika, finansai ir mokesčiai / Konkurencija
09/07/2018

Europos Komisija pradėjo viešas konsultacijas dėl laikrodžio persukimo dukart per metus siekiant prisitaikyti prie dienos šviesos valandų pokyčių (ES direktyva dėl vasaros laiko). Europos piliečiai ir organizacijos raginami išsakyti savo nuomonę dėl vasaros laiko įvedimo.

Kategorija:
Apie ES
JEK atranka
04/07/2018

Į Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje kvietimą prisijungti prie Jaunimo Europos komandos atsiliepė 78 jauni žmonės iš visos Lietuvos. Pirmojo etapo metu atrankos dalyvių anketas vertino JEK alumni nariai. Vykdant atranką buvo atsižvelgta į kandidatų motyvaciją veikti Jaunimo Europos komandoje bei patirtį ir įgūdžius, reikalingus Jaunimo Europos komandos veiklai vykdyti. 

03/07/2018

Naujos taisyklės bus ne tik taikomos įprastiems poilsio kelionių paslaugų paketams; jomis apsaugomi vartotojai, užsisakantys kitas suderintas kelionės paslaugas, įskaitant pavyzdžiui, pačių susikurtus paketus, kai keliautojas pirkdamas vienoje vietoje (internetu arba ne) pasirenka ir derina skirtingus elementus. Naujomis taisyklėmis taip pat apsaugomi susiję kelionės paslaugų rinkiniai, kai keliautojas perka kelionės paslaugas vienoje prekybos vietoje, bet užsisako jas įvairiais būdais, arba, užsisakius vieną kelionės paslaugą vienoje interneto svetainėje, jam pasiūloma kitą paslaugą užsisakyti kitoje svetainėje.

eudatathon_2018
02/07/2018

Europos Sąjungos leidinių biuras antrą kartą rengia konkursą „EU Datathon“, per kurį pabrėžiamos ES ir nacionalinių duomenų susiejimo teikiamos galimybės. Renginys prasidėjo 2018 m. gegužės mėn., o galutinis jo etapas vyks 2018 m. spalio 2 d. Briuselyje.

28/06/2018

Birželio 28 d. Briuselyje įvykusioje specialioje ceremonijoje Europos Komisijos Pirmininkas Jeanas-Claude’as Junckeris su Lietuvos Prezidente Dalia Grybauskaite, Estijos Ministru Pirmininku Jüriu Ratasu, Latvijos Ministru Pirmininku Māriu Kučinskiu ir Lenkijos Ministru Pirmininku Mateuszu Morawieckiu pasirašė politines Baltijos valstybių elektros energijos tinklų ir kontinentinės Europos tinklo sinchronizavimo veiksmų gaires.

Kategorija:
Energija ir gamtiniai ištekliai

Pages