Atstovybė Lietuvoje

Naujienos

Pages

/lithuania/file/auksin%C4%97-kriv%C5%ABl%C4%97_ltAuksinė krivūlė

Stipri bendruomenė - stipri Europa
LSA

Minint Vietos savivaldos dieną 2019 m. spalio 11 d. Vilniuje „Auksinės krivūlės“ apdovanojimais už ryškiausias iniciatyvas ir darbus pagerbtos Lietuvos savivaldybės. Apdovanojimų metu visos šalies ministerijos, o taip pat Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Lietuvos verslo konfederacija bei Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba paskelbė savo įsteigtų nominacijų laureatus ir įteikė joms apdovanojimus.

Įgyvendinant ES finansuojamą projektą „Kurti žiniomis pagrįstą Europos žurnalistiką, susijusią su Europos kaimyninėmis šalimis, vykdant Europos kolegijos Natolino padalinio švietimo veiklą“ (“Journalistic Craft for Neighbourhood”) siekiama stiprinti žiniomis grindžiamą žurnalistiką ir komunikacijos bei  žiniasklaidos centrų, laisvai samdomų darbuotojų bei informacijos skleidėjų gebėjimus Europos Sąjungoje ir šalyse, kurioms taikoma Europos kaimynystės politika (EKP Rytų ir EKP Pietų šalyse).

/lithuania/file/europos-kalb%C5%B3-diena_ltEuropos kalbų diena

Europos kalbų diena
EK

Rugsėjo 26 d. minima Europos kalbų diena. Kalbų mokėjimas vienija žmones, leidžia pažinti kitas šalis ir jų kultūras, taip pat didina mokymosi, įsidarbinimo ir verslo galimybes. Europos kalbų dienos renginius organizuoja įvairios organizacijos ir įstaigos. Europos informacijos centras parengė rekomenduojamų informacijos šaltinių sąrašą, kuris gali padėti šios dienos organizatoriams.

Šiandien išrinktoji Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen pristatė savo komandą ir naują Europos Komisijos struktūrą. Naujoji Komisija sudaryta atsižvelgiant į politinių gairių prioritetus ir siekius. Komisijos struktūra atitinka išrinktosios Pirmininkės Ursulos von der Leyen tikslus, dėl kurių Europos Parlamentas ją išrinko.

Likus aštuonioms savaitėms iki 2019 m. spalio 31 d. – Jungtinės Karalystės (JK) išstojimo iš Europos Sąjungos dienos – šiandien Europos Komisija 6-ajame pasirengimo „Brexit'ui“ komunikate dar kartą paragino visus 27 ES valstybių narių suinteresuotuosius subjektus pasirengti JK išstojimo be susitarimo scenarijui. JK išstojimo be susitarimo scenarijus 2019 m. lapkričio 1 d., nors ir nepageidautinas, išlieka galimas, atsižvelgiant į tai, kad vis dar neaišku, ar Jungtinė Karalystė ratifikuos 2018 m. lapkričio mėn. sutartą Susitarimą dėl išstojimo, ir į bendrą vidaus politinę padėtį.

Europos Sąjungos delegacija prie Afrikos Sąjungos į receptų knygą sudėjo tradicinių Europos ir Afrikos valstybių patiekalų receptus.  

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kartu su Jaunimo Europos komandos (JEK) alumni nariais atrinko 15 kandidatų į JEK narius, kuriuos kviečia rugpjūčio 28 – rugsėjo 1 d. dalyvauti įvadiniuose mokymuose.

Europos Komisija paskelbė aukštąsias mokyklas iš visos Europos, kurios priklausys pirmiesiems Europos universitetų aljansams. Europos universitetų aljansų iniciatyva siekiama gerinti Europos aukštojo mokslo kokybę ir didinti jo patrauklumą, taip pat padidinti studentų ir darbuotojų mobilumą, skatinti įtrauktį ir konkurencingumą.

Į Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje kvietimą prisijungti prie Jaunimo Europos komandos atsiliepė 121 jaunas žmogus iš visos Lietuvos. Pirmojo etapo metu atrankos dalyvių anketas vertino JEK alumni nariai. Vykdant atranką buvo atsižvelgta į kandidatų motyvaciją veikti Jaunimo Europos komandoje bei patirtį ir įgūdžius, reikalingus Jaunimo Europos komandos veiklai vykdyti. 

Šiandien Komisija paskelbė visoje Europoje vykdytos maisto produktų bandymų kampanijos rezultatus – kai kurių produktų, nors jie pažymėti vienodu arba panašiu prekės ženklu, sudėtis yra skirtinga.

Pages