Atstovybė Lietuvoje

Naujienos

Pages

Europos Komisija gavo oficialų Lietuvos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą. Šiame plane išdėstytos reformos ir viešųjų investicijų projektai, kuriuos Lietuva planuoja įgyvendinti su Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (EGADP, angl. RRF) parama.

/lithuania/file/nulinetarsa0512jpg_ltnuline_tarsa_0512.jpg

nuline_tarsa_0512.jpg
copyright

Šiandien Europos Komisija priėmė ES veiksmų planą „Siekiant nulinės oro, vandens ir dirvožemio taršos“, kuris yra vienas iš svarbiausių Europos žaliojo kurso uždavinių ir pagrindinė šių metų ES žaliosios savaitės tema.

/lithuania/file/ekonomineprognozepavasaris0512jpg_ltekonomine_prognoze_pavasaris_0512.jpg

ekonomine_prognoze_pavasaris_0512.jpg
copyright

Šiandien Europos Komisija paskelbė 2021 m. ES pavasario ekonominę prognozę.

/lithuania/file/eewebonaujienaijpg_ltee_webo_naujienai.jpg

 

Gegužės 7 d. jau dvyliktą kartą visos Lietuvos gyventojai tikrinosi žinias apie Europos Sąjungą. Europos dienai skirtame konkurse sudalyvavo 16 525 dalyviai.

 

/lithuania/file/pramonesstrategija0505png_ltpramones_strategija_0505.png

pramones_strategija_0505.png
copyright

Šiandien Europos Komisija pristatė atnaujintą ES pramonės strategiją, kad jos pramonės užmojai atitiktų naujas po COVID-19 krizės susiklosčiusias aplinkybes ir padėtų skatinti pertvarką siekiant tvaresnės, labiau skaitmenizuotos, atsparesnės ir pasauliniu mastu konkurencingesnės ekonomikos. Atnaujintos strategijos dėmesio centre – MVĮ: numatyta tikslinė finansinė parama ir priemonės, kad MVĮ ir startuoliai galėtų įsitraukti į dvejopą pertvarką.

/lithuania/file/edlogo0503jpg-0_lted_logo_0503.jpg

ed_logo_0503.jpg
copyright

Gegužės 1 d. devyniuose Lietuvos miestuose veiklą pradėjo naujos kartos „Europe Direct“ centrai. Jie veiks Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje, Panevėžyje, Šiauliuose, Tauragėje, Telšiuose, Utenoje ir Visagine. Visoje Europos Sąjungoje veiklą vykdys 424 tokie „Europe Direct“ centrai.

/lithuania/file/eb940428jpg_lteb94_0428.jpg

eb94_0428.jpg
copyright

Paskelbta naujausia „Eurobarometro“ Lietuvos ataskaita: Lietuvos respondentų pasitikėjimas Europos Sąjunga ir jos veiksmais kovojant su pandemija – tarp aukščiausių ES; svarbiausia problema – sveikatos apsauga. 

/lithuania/file/neb0426jpg_ltneb_0426.jpg

neb_0426.jpg
copyright

Europos Komisija skelbia pirmųjų naujojo europinio bauhauzo premijų teikimo pradžią. Tai galimybė parodyti gerąją patirtį, pavyzdžius ir koncepcijas, kurie aiškiai įkūnija naujojo europinio bauhauzo vertybes – tvarumą, estetiką ir įtrauktį. Naujasis europinis bauhauzas – aplinkos, ekonomikos ir kultūros projektas, kuriuo siekiama derinti dizainą, tvarumą, prieinamumą, įperkamumą ir investicijas, kad būtų lengviau įgyvendinti Europos žaliojo kurso tikslus.

/lithuania/file/dirbtinisintelektas0421png_ltdirbtinis_intelektas_0421.png

dirbtinis_intelektas_0421.png
copyright

Šiandien Europos Komisija siūlo naujas taisykles ir veiksmus, kuriais siekia padėti Europai tapti pasauliniu patikimo dirbtinio intelekto (DI) centru. Nauju DI reglamentu bus užtikrinta, kad europiečiai galėtų pasitikėti dirbtinio intelekto teikiamomis galimybėmis. Proporcingomis ir lanksčiomis taisyklėmis bus sprendžiamas DI sistemų keliamos specifinės rizikos klausimas ir bus nustatyti aukščiausi pasaulyje standartai. Suderintame plane nurodyti valstybių narių politikos pokyčiai ir investicijos, būtini tam, kad būtų galima įtvirtinti Europos lyderystę kuriant į žmogų orientuotą, tvarų, saugų, įtraukų ir patikimą DI. Naujuoju Mašinų reglamentu bus užtikrinta, kad DI sistemos būtų saugiai integruotos į technikos gaminius.

/lithuania/file/odd0420png_ltodd_0420.png

odd_0420.png
copyright

2021 m. lapkričio 23–25 d. vyks pirmą kartą rengiamos ES atvirųjų duomenų dienos, kurių metu bus diskutuojama apie atvirųjų duomenų naudą ES viešajam sektoriui, gyventojams ir įmonėms, taip pat pristatomos naujausios tendencijos ir novatoriški sprendimai. Jau dabar galima išreikšti norą skaityti pranešimą konferencijoje „EU DataViz 2021“ arba registruoti atviraisiais duomenimis grindžiamos programėlės idėją konkurse „EU Datathon 2021“.

Pages