Atstovybė Lietuvoje

Naujienos

Pages

Šiandien išrinktoji Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen pristatė savo komandą ir naują Europos Komisijos struktūrą. Naujoji Komisija sudaryta atsižvelgiant į politinių gairių prioritetus ir siekius. Komisijos struktūra atitinka išrinktosios Pirmininkės Ursulos von der Leyen tikslus, dėl kurių Europos Parlamentas ją išrinko.

Likus aštuonioms savaitėms iki 2019 m. spalio 31 d. – Jungtinės Karalystės (JK) išstojimo iš Europos Sąjungos dienos – šiandien Europos Komisija 6-ajame pasirengimo „Brexit'ui“ komunikate dar kartą paragino visus 27 ES valstybių narių suinteresuotuosius subjektus pasirengti JK išstojimo be susitarimo scenarijui. JK išstojimo be susitarimo scenarijus 2019 m. lapkričio 1 d., nors ir nepageidautinas, išlieka galimas, atsižvelgiant į tai, kad vis dar neaišku, ar Jungtinė Karalystė ratifikuos 2018 m. lapkričio mėn. sutartą Susitarimą dėl išstojimo, ir į bendrą vidaus politinę padėtį.

Europos Sąjungos delegacija prie Afrikos Sąjungos į receptų knygą sudėjo tradicinių Europos ir Afrikos valstybių patiekalų receptus.  

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kartu su Jaunimo Europos komandos (JEK) alumni nariais atrinko 15 kandidatų į JEK narius, kuriuos kviečia rugpjūčio 28 – rugsėjo 1 d. dalyvauti įvadiniuose mokymuose.

Europos Komisija paskelbė aukštąsias mokyklas iš visos Europos, kurios priklausys pirmiesiems Europos universitetų aljansams. Europos universitetų aljansų iniciatyva siekiama gerinti Europos aukštojo mokslo kokybę ir didinti jo patrauklumą, taip pat padidinti studentų ir darbuotojų mobilumą, skatinti įtrauktį ir konkurencingumą.

Į Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje kvietimą prisijungti prie Jaunimo Europos komandos atsiliepė 121 jaunas žmogus iš visos Lietuvos. Pirmojo etapo metu atrankos dalyvių anketas vertino JEK alumni nariai. Vykdant atranką buvo atsižvelgta į kandidatų motyvaciją veikti Jaunimo Europos komandoje bei patirtį ir įgūdžius, reikalingus Jaunimo Europos komandos veiklai vykdyti. 

Šiandien Komisija paskelbė visoje Europoje vykdytos maisto produktų bandymų kampanijos rezultatus – kai kurių produktų, nors jie pažymėti vienodu arba panašiu prekės ženklu, sudėtis yra skirtinga.

„EUandME istorijų medžiotojai“ – tai penkios jaunų žmonių komandos iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Alytaus ir Gargždų, atrinktos  sukurti istorijas apie savo bendraamžius, kuriems įgyvendinti savo svajones ir atskleisti savo potencialą padėjo Europos Sąjungos iniciatyvos, programos arba teisės aktai. Šios komandos varžėsi dėl pagrindinio prizo – lėktuvo bilietų į bet kurią pasirinktą Europos Sąjungos šalies sostinę. 

/lithuania/file/lt19eesrk1200x628jpg_ltlt_19_EESRK_1200x628.jpg

2019 m. savo pilietinės visuomenės premiją EESRK skirs už moterų įgalėjimą ir kovą už lyčių lygybę
copyright

Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas (EESRK) skelbia konkursą savo 2019 m. pilietinės visuomenės premijai gauti. Šių metų tema — Daugiau moterų Europos visuomenėje ir ekonomikoje. Šia premija apdovanojamos novatoriškos iniciatyvos ir projektai, kuriais siekiama kovoti už lygias moterų ir vyrų galimybes ir vienodą požiūrį į juos visose ekonomikos ir visuomenės gyvenimo srityse.

Birželio 4 d. Europos Komisijos Paramos struktūrinėms reformoms tarnybos generalinis direktorius Maartenas Verwey ir Europos Komisijos pareigūnai, atsakingi už ES Struktūrinių reformų rėmimo programos įgyvendinimą, susitikime su Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovais aptarė pasirengimą kitam Struktūrinių reformų rėmimo programos paraiškų teikimo etapui.

Pages