Atstovybė Lietuvoje

Jaunimo Europos komandą papildys nauji nariai

/lithuania/file/jekatranka250jpg_ltjek_atranka_250.jpg

JEK atranka
JEK atranka

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kartu su Jaunimo Europos komandos (JEK) alumni nariais atrinko 14 kandidatų į JEK narius, kuriuos kviečia rugpjūčio 22–26 d. dalyvauti įvadiniuose mokymuose.

19/07/2018

Į atstovybės kvietimą prisijungti prie Jaunimo Europos komandos atsiliepė 78 jauni žmonės iš visos Lietuvos. Atrankos procesas buvo sudarytas iš dviejų etapų, kurių metu kandidatams reikėjo atsakyti į įvairius klausimus, nufilmuoti trumpą vaizdo įrašą su įžanga į pamoką apie jaunimo galimybes Europos Sąjungoje.

Vykdant atranką buvo atsižvelgta į kandidatų motyvaciją veikti Jaunimo Europos komandoje bei patirtį ir įgūdžius, reikalingus JEK veiklai vykdyti. Pirmenybė buvo teikiama kandidatams, kurie gyvena tuose miestuose (miesteliuose), kur iki šiol nėra JEK narių. Primename, kad dalyvavimas įvadiniuose mokymuose buvo privaloma narystės Jaunimo Europos komandoje sąlyga.

Dėkojame visiems, dalyvavusiems atrankoje. Žinome, kad kandidatų sąraše buvo daugiau motyvuotų žmonių, galinčių efektyviai vykdyti JEK veiklą, tačiau atstovybė turi ribotas galimybes JEK narių skaičiui išlaikyti. Kviečiame visus ir toliau aktyviai dalyvauti įvairiuose su ES susijusiuose projektuose jaunimui ir taip skleisti žinią apie ES galimybes jauniems žmonėms.

Artimiausiu metu šie kandidatai gaus tikslią informaciją apie mokymus:

 1. Agnė Tamkevičiūtė, Vilnius
 2. Austina Tarvydaitė, Utena
 3. Eivilė Čakaitė, Druskininkai, Veisiejai
 4. Gabrielė Pimpytė, Visaginas
 5. Gintaras Dapkus, Skuodo rajonas
 6. Indrė Asipavičiūtė, Kaunas
 7. Jonas Trumpa, Rokiškis
 8. Kamilė Augėnaitė, Pakruojis
 9. Kamilė Bumblytė, Akmenė
 10. Miglė Venckutė, Alytaus r.
 11. Roberta Rakauskaitė, Elektrėnai
 12. Simona Butkevičiūtė, Jonava
 13. Vilius Juodys, Kretinga
 14. Vismantė Gorytė, Kelmė

Jei iš atrinktų kandidatų atsiras tokių, kurie atsisakys galimybės prisijungti prie JEK, atstovybė suteiks galimybę jais tapti laukiamajame sąraše esantiems kandidatams.

Jaunimo Europos komanda yra 16–22 metų amžiaus informacijos skleidėjų, pristatančių ES temas savo bendraamžiams, tinklas Lietuvoje. Šios komandos tikslas – padėti kitiems jauniems žmonėms suprasti, kaip veikia Europos Sąjunga ir kokią įtaką ji turi kiekvienam iš mūsų. Jaunimo Europos komanda ne tik domisi ES veikla, bet ir perteikia savo žinias kitiems. Plačiau – www.pazinkeuropa.lt/jek