Atstovybė Lietuvoje

Galimybių studija apie Europos strateginių investicijų fondo (ESIF) įgyvendinimą Lietuvoje

Parengta Europos strateginių investicijų fondo (ESIF) galimybių studija. Studijoje analizuojamas fondo patrauklumas Lietuvos ekonomikai bei verslui ir galimi fondo veikimo Lietuvoje mechanizmai, kurie leistų ne tik finansuoti siūlomus investicijų projektus, bet ir pritraukti papildomą privatų finansavimą.

21/09/2016

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje užsakymu Viešųjų investicijų plėtros agentūra parengė studiją apie Europos strateginių investicijų fondo (ESIF) įgyvendinimo Lietuvos Respublikoje galimybes. Studijos tikslas – įvertinti fondo patrauklumą Lietuvos ekonominės veiklos sektoriams bei įvairiems ūkio subjektams ir atskleisti Lietuvos ekonomikos ypatumų poveikį fondo įgyvendinimui.

Fondas yra pagrindinis Investicijų plano Europai elementas ir patraukli finansavimo priemonė,   sudaranti galimybę investicijas finansuoti geresnėmis sąlygomis nei iš kitų finansavimo šaltinių. Finansavimas yra komercinis, t. y. generuojantis grąžą, tad projekto vykdytojai turi užtikrinti ekonominę projekto logiką. Fondo finansavimas patrauklus ir tuo, kad projekto koncepcijos parengimo bei suformulavimo etapuose projekto vykdytojui teikiamos konsultacijos, o atliekant projekto gyvybingumo bei rentabilumo patikrą įtraukiami nepriklausomi ekspertai.

Kaip rodo studija, Lietuvoje skirtinguose fondo finansavimo prioritetus atitinkančiuose ekonominės veiklos sektoriuose nustatytas 7911 mln. eurų finansavimo trūkumas, kuriam padengti gali būti panaudota ši Europos Komisijos ir Europos investicijų banko iniciatyva.

Siekiant, kad fondas veiktų sėkmingai ir efektyviai, studijoje analizuojami galimi fondo veikimo Lietuvoje mechanizmai, kuriais numatomas aktyvesnis nacionalinis vaidmuo per skatinamojo finansavimo įstaigą.

Studijos tekstas

/lithuania/file/europosstrateginiuinvesticijufondoigyvendinimolrgalimybiustudijapdf_lteuropos_strateginiu_investiciju_fondo_igyvendinimo_lr_galimybiu_studija.pdf

 

Kviečiame dalyvauti studijos pristatyme, kuris vyks š. m. rugsėjo 23 d. 10 val. Vilniuje, Europos namuose (Gedimino pr. 16). Renginio programa:

/lithuania/file/esifstudijospristatymorenginioprogramapdf_ltesif_studijos_pristatymo_renginio_programa.pdf

Pageidaujančius dalyvauti renginyje maloniai prašome užsiregistruoti užpildant registracijos formą.

Daugiau informacijos apie Investicijų planą Europai galite rasti ČIA