Atstovybė Lietuvoje

Europos Komisijos Pirmininkės Ursulos von der Leyen pareiškimas po už prekybą atsakingo Europos Komisijos nario Philo Hogano atsistatydinimo

Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen, atsistatydinus už prekybą atsakingam Europos Komisijos nariui Philui Hoganui, pareiškė:

27/08/2020

"Vakar vakare Philas Hoganas pranešė apie savo atsistatydinimą iš Europos Komisijos nario, atsakingo už prekybą, pareigų.

Gerbiu jo sprendimą. Esu Philui Hoganui labai dėkinga už nenuilstamą ir sėkmingą darbą Europos Komisijoje ir Kolegijoje.

Nuoširdžiai jam padėkojau už jo neįkainojamą indėlį į Europos Komisijos darbą, ne tik šią, bet ir ankstesnę kadenciją, kai jis buvo už žemės ūkį ir kaimo plėtrą atsakingas Europos Komisijos narys.

Pastarosiomis dienomis su Philu Hoganu aptarėme informaciją dėl jo veiksmų Airijoje, susijusią su visuomenės sveikatos gairių laikymuisi.

Dabartinėmis aplinkybėmis, kai Europa visomis išgalėmis siekia kiek įmanoma pažaboti koronaviruso plitimą, o Europos žmonės aukodamiesi laikosi skausmingų apribojimų, aš tikiuosi, kad Kolegijos nariai ypač kruopščiai vykdys nacionalines ir regionines rekomendacijas.

Dabar pagal Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 246 straipsnį Airijos vyriausybė turi pateikti savo šalies kandidatus į Europos Komisijos nario postą. Kaip ir anksčiau, raginu Airijos vyriausybę pateikti ir moters, ir vyro kandidatūras.

Už prekybos reikalus laikinai bus atsakingas vykdomasis pirmininko pavaduotojas Valdis Dombrovskis. Vėliau aš nuspręsiu, kaip bus galutinai paskirstytos atsakomybės sritys Europos Komisijos narių kolegijoje."