Atstovybė Lietuvoje

Europos solidarumo korpusas

/lithuania/file/europeansolidaritycorpslogojpg_lteuropean_solidarity_corps_logo.jpg

Europos Komisija pradėjo Europos solidarumo korpuso veiklą. Nuo šiol 18–30 metų jaunuoliai galės pasinaudoti naujomis galimybėmis, kad prasmingai prisidėtų prie visuomenės reikalų visoje ES ir įgytų neįkainojamos patirties bei vertingų įgūdžių pačioje karjeros pradžioje. 

07/12/2016

Naujasis Europos solidarumo korpusas jame užsiregistravusiems nariams suteiks galimybę nuo dviejų iki dvylikos mėnesių dalyvauti projekte ir užsiimti savanoriška arba profesine veikla, atlikti mokomąją arba gamybinę praktiką.

Savanoriai galės imtis įvairių rūšių veiklos tokiose srityse, kaip švietimo, sveikatos priežiūros, socialinės integracijos, paramos teikiant maisto produktus, stovyklų įkūrimo, migrantų ir pabėgėlių priėmimo, rėmimo ir integracijos, aplinkos apsaugos ir gaivalinių nelaimių prevencijos. Europos solidarumo korpuse užsiregistravę jaunuoliai turės įsipareigoti vykdyti Europos solidarumo korpuso veiklos uždavinius ir laikytis jo principų. Norinčios dalyvauti organizacijos turės prisijungti prie Europos solidarumo korpuso chartijos, kurioje bus nustatytos šalių teisės ir pareigos visais solidarumo veiklos etapais.

Susidomėję 17–30 metų jaunuoliai jau gali registruotis Europos solidarumo korpuse adresu https://europa.eu/youth/Solidarity_lt. Solidarumo projektuose galima dalyvauti nuo 18 metų. Tikslas – pasiekti, kad iki 2020 m. pabaigos prie Europos solidarumo korpuso prisijungtų 100 000 jaunuolių.

Gruodžio 7 d. Europos solidarumo korpusas buvo pristatytas ir Vilniuje. Renginyje, kuriame dalyvavo įvairiomis savanorystės, stažuočių, darbo galimybėmis besidomintis jaunimas, o gera nuotaika rūpinosi ir Jurgis Didžiulis, savo patirtimis dalinosi apie 30 Lietuvoje savanoriaujančių žmonių iš įvairių Europos šalių. Renginio nuotraukos – Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Facebook puslapyje

Daugiau informacijos

Europos Komisijos pasiūlymas dėl Europos solidarumo korpuso biudžeto ir teisinio pagrindo

Klausimai ir atsakymai apie Europos solidarumo korpusą

Leidinys apie Europos solidarumo korpusą

Europos solidarumo korpuso tinklalapis

Registruotis tapti korpuso nariu

Informacijos suvestinė „Europos solidarumo korpusas. Kaip dalyvauti kaip organizacija?“

Europos solidarumo korpuso Facebook puslapis