Atstovybė Lietuvoje

Konkursas „EU Datathon 2018“

/lithuania/file/2018-eudatathonsquarelogo1-250png_lt2018_-_eudatathon_squarelogo1-250.png

eudatathon_2018
©

Europos Sąjungos leidinių biuras antrą kartą rengia konkursą „EU Datathon“, per kurį pabrėžiamos ES ir nacionalinių duomenų susiejimo teikiamos galimybės. Renginys prasidėjo 2018 m. gegužės mėn., o galutinis jo etapas vyks 2018 m. spalio 2 d. Briuselyje.

02/07/2018

Dalyviai raginami kurti programėles, kuriose naudojamas bent vienas ES institucijų ir agentūrų paskelbtas duomenų rinkinys, prieinamas ES atvirųjų duomenų portale. Jie gali varžytis vienoje iš keturių teminių kategorijų:

  1. ES atvirieji duomenys. Kad Europoje būtų diegiama daugiau inovacijų;
  2. Nacionalinė ir ES teisė. Teisės aktų sąveikumo užtikrinimas;
  3. ES viešieji pirkimai. Nauda ir piliečiams, ir įmonėms;
  4. Europos maisto saugos tarnyba. Pakartotinio duomenų panaudojimo ir inovacijų skatinimas.

Pirmą kartą 2017 m. surengtas konkursas tapo galimybe ES tarnyboms, startuoliams ir įmonėms bendrauti, megzti ryšius, keistis idėjomis ir kurti naujas programėles naudojant ES atviruosius duomenis.

Baigdamas pirmąjį konkursą „EU Datathon“, Europos Sąjungos leidinių biuro generalinis direktorius Rudolfas Strohmeieris paaiškino, kas renginiu pasiekta: „Jis parodė, kaip tarpusavyje susiję esame, kaip susiję visi mūsų parengiami duomenys ir kaip svarbu pripažinti ir išnaudoti šio pakartotinio duomenų  panaudojimo potencialą.“

Konkurso „EU Datathon 2018“ partneriai yra:                       

 

Jei norite dalyvauti renginyje, daugiau apie jį sužinoti arba jį sekti, apsilankykite adresu https://publications.europa.eu/en/web/eudatathon.