Atstovybė Lietuvoje

Žaliuoju kursu per Lietuvą

/lithuania/file/zea2020600x600png_ltzea_2020_600x600.png

Žaliosios europiečių atostogos Palangoje 2020
copyright

„Žaliosios europiečių atostogos Palangoje 2020“ kvietė pajūryje gyvenančius ir poilsiaujančius žmones pasimėgauti ne tik saulės voniomis, bet ir daugiau sužinoti apie klimato kaitą, aplinkosaugą ir biologinę įvairovę.

Data: 
15/08/2020 - 15:00

Europos komisijos atstovybė Lietuvoje jau 12-tą kartą rugpjūtį populiariausiame pajūrio kurorte organizavo įvairias edukacines ir kūrybines dirbtuves bei kitas veiklas, kurios padeda kurti tvaresnę, švaresnę ir saugesnę aplinką.

Šiemet Palangos gyventojus ir svečius kvietėme leistis į pėsčiųjų žygį su sveikatingumo motyvuotoja Vlada Musvydaite ir Walk15. Žygis per Palangą – tai simboliškos šių metų renginio partnerių Kūrybos kampas 360 ir Giedrius Bučas organizuojamo pėsčiųjų žygio aplink Lietuvą „Už švarią Lietuvą“ išlydėtuvės.

Tą dieną centrinėje miesto aikštėje taip pat vyko susitikimas su stiliste Agnė Gilytė, kuri papasakojo, kaip prikelti drabužius antram gyvenimui ir iš mažai sukurti daug. Virtuvės šefas Gian Liuca Demarco papasakojo apie maisto švaistymą bei Italijos ir Lietuvos mitybos suvokimo skirtumus ir atskleidė paslaptį, kaip atsakingai pildyti šiukšlių dėžę, mat dažnai iš jos turinio galima pamaitinti net kelias šeimas.

Renginio dalyviai galėjo ir patys pasigaminti aksesuarų – dėklinių iš plastikinių maišelių, o pavakare socialinės iniciatyvos „CoolŪkis“ įkūrėjos supažindino su tvariu ir ekologišku gyvenimo būdu, patarė, kaip pradėti kompostuoti, pristatė kompostavimo bute būdus.

Dienos renginį vainikavo BOOM park prieigose įvykęs „drive-in“ gyvo garso koncertas su GIEDRE.

Rugpiūčio 15 d. programa

Rugpiūčio 16 d. darnos žygio pėsčiomis „Už švarią Lietuvą!“  dalyviai  po renginių Palangoje pradėjo 1200 km, 80 dienų trukmės žygį, kurio tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į perteklinio vartojimo keliamas problemas ir jų poveikį mūsų planetai.

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje  prisijungė prie žygeivių veiklos 6 Lietuvos miestuose. Numatytose miestų stotelėse vyks susitikimai, diskusijos, edukacinės dirbtuvės ir kultūriniai renginiai vietos bendruomenėms.

Galite sekti Facebooko puslapyje: https://www.facebook.com/groups/uzsvarialietuva

Mažeikiuose – rugpjūčio 23 d. PDF iconprograma_mazeikiai_rugpjucio_23.pdf

Joniškyje –  rugpjūčio 30 d. PDF iconprograma_joniskis_rugpjucio_30.pdf

Biržuose – rugsėjo 5 d.  PDF iconprograma_birzai_rugsejo_5.pdf

Ignalinoje – rugsėjo 16 d. PDF iconprograma_ignalina_rugsejo_16.pdf

Jurbarke – spalio 15 d.

Šilutėje – spalio 25 d.