Atstovybė Lietuvoje

Europos diena 2021

/lithuania/file/europos-diena-447x447_ltEuropos diena 447x447

Europe Day 2021
copyright

Europos dieną, kuri švenčiama kiekvienų metų gegužės 9-ąją, džiaugiamasi taika ir vienybe Europoje. Šią dieną kasmet švenčia tūkstančiai žmonių: klausosi koncertų, dalyvauja ekskursijose, diskusijose ir kituose renginiuose. Pasauliui vis dar kovojant su pandemija Europos Parlamento biuras ir Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje pristato iniciatyvas, skirtas Europos dienai, kuriose saugiai galėsite sudalyvauti ir dar daugiau sužinoti apie Europos Sąjungą,  pasidžiaugti  bendrais pasiekimais bei ateities planais.

 

Pasitik Europos dieną dalyvaudamas „Europos egzamine“

„Europos egzaminas“ – tai interaktyvus trumpas žinių apie Europos Sąjungą konkursas, jau 12 metus organizuojamas Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje. Mokiniai, studentai ir visi norintieji galės pasitikrinti savo žinias apie Europos Sąjungą gegužės 7 d. 09:00-23:59 val. „Europos egzamine“ portale www.europosegzaminas.lrt.lt Užtruksi ne daugiau nei 10 minučių, o visi 15 klausimų bus su pasirenkamais atsakymų variantais.

Žymėk savo dalyvavimą egzamine Facebook renginyje, susipažink su „Europos egzamino“ temomis ir informacijos šaltiniais bei dalyvauk „Europos egzamino“ treniruotėje. Daugiau informacijos apie projektą rasite čia.

Europos diena 2021

 

Švęsk Europos dieną kartu su specialia diskusijų laida Europos diena. Iššūkių ir pasiekimų metai”

Sekmadienį, gegužės 9-ąją, televizijos žiūrovus įsijungti LRT 16:30 val. kviečia speciali laida „Europos diena. Iššūkių ir pasiekimų metai“. Europos dienai skirtoje diskusijoje susitiks Europos Parlamento narė Rasa Juknevičienė, Europos Komisijos narys Virginijus Sinkevičius, Užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktorė Margarita Šešelgytė, technologijų ekspertas Elijus Čivilis ir kiti įdomūs pašnekovai.

Laidos svečiai ne tik prisimins Europos Sąjungos ištakas, bet ir pažvelgs į ateities perspektyvas, dalinsis įžvalgomis apie ryškiausius šių dienų laimėjimus – europiečių vienybe kovoje su pandemija, bendru ES politiniu atsakas į pandemijos krizę, beprecedenčiu Europos ekonomikos gaivinimo planu ir pasirengimu ateičiai bei žaliosios pertvarkos lyderyste. Laidą ves Darius Jurgelevičius.

Europe Day 2021

 

Europos dieną eikime kartu!

Europos Parlamento biuras Lietuvoje kviečia pasivaikščioti po Vilnių ir pažvelgti į jo erdves per Europos Sąjungos prizmę. Ar žinote, kur dirbo vyriausiasis Lietuvos derybininkas dėl narystės ES? Kur ir kada Vilniuje viešėjo disidentas Andrejus Sacharovas, kurio vardu Europos Parlamentas pavadino savo premiją už minties laisvę? Kuo susiję cepelinai ir referendumai? Nuo gegužės 7 d. #walk15 programėlėje ir Neakivaizdinio Vilniaus platformoje rasite Europos dienos maršrutą, kurio vedami galėsite pasivaikščioti Vilniaus gatvėmis arba (jei nesate Vilniaus gyventojas) pereiti maršrutą virtualiai. Maršrutas platformose išliks neribotą laiką.

Europe Day 2021

 

Europos diena radijo ir TV laidose

Šventinį savaitgalį netrūks pokalbių ir radijuje bei televizijoje – pasitinkant Europos dieną žiūrovai ir klausytojai išklausyti diskusijų apie apie ES prioritetus ir ateities vizijas. Penktadienio LRT laida „Labas rytas, Lietuva“ duos startą Europos egzaminui, popiet LRT radijo laidoje „PIN kodas“ finansų analitikas Marius Dubnikovas apžvelgs šių dienų ekonominę ES situaciją, jos judėjimo kryptis. Vakarą užbaigs Ryčio Zemkausko „Pasivaikščiojimai“ – LRT televizijos laidoje mintimis dalinsis buvęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Šeštadienį LRT radijo laidoje „Išpažinimai“ Donatas Puslys į diskusiją įtrauks Vilniaus universiteto mokslininkę, knygos „Trys lietuviškosios Europos sampratos“ autorę Neriją Putinaitę.

Europos diena 2021

 

Europos kinas visiems kinomanams

Gal jau esate girdėję, kad 2021 m. LUX Europos publikos kino apdovanojimui nominuoti trys filmai: „Dar po vieną“ (rež. Thomas Vinterberg), „Kolektyvas“ (rež. Alexander Nanau) ir „Kristaus kūnas“ (rež. Jan Komasa). Šie filmai tikrai neeiliniai – „Dar po vieną“ pirmadienį laimėjo prestižinį Oskaro apdovanojimą geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje (kurioje pernai buvo nominuotas „Kristaus kūnas“), o „Kolektyvas“ šiemet pelnė net dvi nominacijas – už geriausią užsienio ir dokumentinį filmą. Tad Europos dienos proga suteikiama galimybė pamatyti šiuos filmus nemokamai: gegužės 7-9 d. visi trys filmai bus prieinami Kino fondo puslapyje. Jei jau matėte visus tris arba žiūrėkite juos kitą savaitgalį, vėliau kviečiame balsuoti už labiausiai patikusį filmą

Europe Day 2021

 

Kultūros ir audiovizualinį sektorių remiančios Europos sąjungos programos „Kūrybiška Europa“ MEDIA biurai Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, antrus metus iš eilės kviečia šią dieną atšvęsti su kinu ir dovanoja nemokamus europietiškų filmų seansus. Džiaugiantis, jog kino teatrai vėl atvėrė duris, gegužės 8-9 d. vilniečiai bus kviečiami, laikantis visų saugumo nurodymų, į specialius nemokamus filmo „Undinė“ (rež. Christian Petzold) seansus. Pagrindinė filmo aktorė – Paula Beer, filme atlikusi herojės Undinės vaidmenį, 2020 m. paskelbta geriausia Europos aktore.

Specialūs seansai vyks: gegužės 8 d. 17.15 val. Paupio „Pasakoje“ ir gegužės 9 d. 16 val. kino centre „Skalvija“. Visa informacija dėl registracijos į filmo seansus ir bilietų atsiėmimą skelbiama čia.

Europe Day 2021

 

Europe Direct iniciatyvos devyniuose Lietuvos miestuose

Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje, Panevėžyje, Šiauliuose, Tauragėje, Telšiuose, Utenoje ir Visagine veikiantys ,,Europe Direct’’ kviečia dalyvauti įvairiose „Europos dienai“ skirtose veiklose: nuo „drive in“ kino Tauragėje iki debatų Utenoje, nuo dirbtuvių Visagine iki fotografijų parodos Panevėžyje ekologiškumo temomis.

Europe Day 2021

 

Gegužės 9 d. „Europe Direct“ kviečia visus į virtualią kelionę po Europą eksprESu – vaizduotės ir žinių traukiniu! Juk 2021-ieji – Europos geležinkelių metai! Šios virtualios kelionės tikslas – paskatinti žaidėjus sužinoti įdomių dalykų apie Europos Sąjungą. Kiekviename eksprESo vagone keliautojų lauks įdomios mįslės, užduotys ir galvosūkiai. Žaidimas yra sukurtas virtualaus pabėgimo kambario formatu, todėl keliaudami ne tik pagilinsite žinias apie Europos Sąjungą, bet ir tikrai pamankštinsite savo smegenis! 

Dėmėsio! Traukinys Nr. 2021 atvyko į pirmąjį peroną ir sustojo septynioliktajame kelyje. Vagonai sunumeruoti nuo traukinio pradžios. Prieš įlipdami į traukinį, savo telefone ar planšetėje paruoškite Actionbound programėlę. Durys atsidaro čia: https://actionbound.com/bound/eksprESas Gero kelio jums linki EUROPE DIRECT centrai Lietuvoje!

Europos diena 2021

Daugiau informacijos apie numatomas „Europe Direct“ iniciatyvas pateikiama čia.

 

Europos dieną švęskime su muzika!

Gegužės 9 d. kartu su visa Europa keliaukite į virtualią muzikinę kelionę po skirtingas Europos šalis. Šventiniame Europos dienos koncerte pasirodys net 12 atlikėjų. Virtualaus koncerto metu išgirsite ir Lietuvos atlikėjus – muzikos grupę „Garbanotas Bosistas“. Koncertas bus transliuojamas gyvai Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Facebook puslapyje. Daugiau informacijos apie „Europos muzikos dieną“ rasite čia.

Ir tai dar ne viskas! Užpildykite savo namus muzika, skirta Europos dienai. Kviečiame klausytis Europos Sąjungos himno, atliekamo nuotoliniu būdu savanoriškai susibūrusio europinio orkestro. Europos himnas bus transliuojamas Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Facebook puslapyje. Daugiau informacijos rasite čia.

Europe Day 2021

 

ES piliečių platforma #AteitisTavoRankose

Balandžio 19 d. startavo daugiakalbė ES piliečių platforma, kurioje visi ES piliečiai gali pasiūlyti idėjas jiems rūpimais Europos ateities klausimais, diskutuoti ir taip prisidėti prie ES ateities kūrimo. Ši interneto svetainė taps centrine Konferencijos dėl Europos ateities platforma, o pagrindinės joje pateiktos idėjos ir rekomendacijos bus panaudotos Europos piliečių forumuose ir plenariniuose posėdžiuose. Kviečiame  visus piliečius aktyviai dalyvauti ir teikti siūlymus dėl Europos ateities: čia.

Gegužės 9 d. 15 val. vyks Konferencijos dėl Europos ateities atidarymo renginys. Programoje numatyti Europos Parlamento pirmininko David Sassoli, Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen, ES Tarybai pirmininkaujančios Portugalijos ministro pirmininko António Costa bei Konferencijos vykdomosios valdybos pirmininkų pasisakymai. Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas sakys sveikinimo kalbą.

Renginio metu vyks virtualus dialogas su ES piliečiais bei pilietinės visuomenės organizacijomis. Žiūrovai taip pat išvys ir smuikininko Renaud Capuçon ir „Karski“ kvarteto pasirodymus. Numatoma epizodų transliacija iš Europos dienai skirtų renginių įvairiose ES šalyse. Transliaciją stebėkite čia.

Europe day 2021