Atstovybė Lietuvoje

Dalyvaukite „Europos egzamine 2017“

/lithuania/file/europosegzaminaslogojpg_lteuroposegzaminas_logo.jpg

„Europos egzamino“ dalyviai varžosi dėl pažintinių kelionių į Europos Sąjungos institucijas Briuselyje, skrydžio į Romą ir skrydžių 30-ąjį gimtadienį švenčiančios programos „Erasmus+“ oro balionu.

Data: 
09/05/2017 - 08:00 - 12/05/2017 - 23:45

 

Kaip dalyvauti „Europos egzamine“?

laikykite egzaminą internetu iki gegužės 12 d. pabaigos

Kitais būdais dalyvauti egzamine (raštu mokyklose ir internetu organizacijose) jau nebegalima.  

 

Kokios yra „Europos egzamino“ temos?

„Europos egzaminu“ siekiame didinti žmonių informuotumą ir domėjimąsi Europos Sąjunga, europiečių teisėmis ir pareigomis, bendrosios rinkos galimybėmis. „Europos egzamino" dalyviai turės atsakyti į įvairaus sudėtingumo klausimus, susijusius su Europos Sąjungos veikimu, istorija, valstybėmis narėmis, politika bei aktualijomis. Papildomą dėmesį šiais metais planuojame skirti Romos sutarties šešiasdešimtmečiui, programos „Erasmus+“ trisdešimtmečiui, Lietuvos narystės Šengeno erdvėje dešimtmečiui, Europos solidarumo korpuso kūrimui, Europos Sąjungos ateities scenarijams.

Literatūros sąrašas

 

„Europos egzamino“ organizatoriai ir partneriai

„Europos egzaminą“ organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, bendradarbiaudama su LR Švietimo ir mokslo ministerija, Krašto apsaugos ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Italijos ambasada, Ugdymo plėtotės centru prie ŠMM, Švietimo mainų paramos fondu, Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra, Jaunimo Europos komanda, Europe Direct. Informacinis projekto partneris - LRT.

 

Kas gali organizuoti „Europos egzaminą“?

Mokytojai, dėstytojai, valstybės ar savivaldybės įstaigų darbuotojai, verslo, nevyriausybinių ir kitų organizacijų atstovai. Užsiregistravę egzamino vykdytojai tampa atsakingi už egzamino vykdymą savo mokykloje ar organizacijoje.

Egzaminui jau užsiregistravusios mokyklos ir organizacijos:

 

Kontaktai

Vytenis Kviklys, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje

E. paštas: vytenis.kviklys@ec.europa.eu

Tel. 85 2431283

 

Egzamino kalendorius

Kovo 24 d.

Literatūros, temų ir šaltinių egzaminui pasiruošti paskelbimas. Mokyklų, organizacijų registracijos pradžia. Konkurso „Pasiruošk Europos egzaminui su žinomu žmogumi“ pradžia

Balandžio 11 d. 11 val.

Mokytojo TV seminaras internetu su Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovu Arnoldu Pranckevičiumi „Kokia Europos Sąjunga bus rytoj?“ Seminaro įrašas: https://youtu.be/IlNmaS54_dQ

Balandžio 19 d.

Baigiasi registracija konkursui  „Pasiruošk Europos egzaminui su žinomu žmogumi“ 

Balandžio 21 d.

Paaiškėja konkurso „Pasiruošk Europos egzaminui su žinomu žmogumi“ nugalėtojai

Balandžio 25 – gegužės 8 d.

Europos pamokos mokyklose (specialios pamokos, klasės valandėlės pagal siūlomą medžiagą; ambasadorių ir Jaunimo Europos komandos narių vedamos pamokos)

Gegužės 9–12 d.

Atviras „Europos egzaminas“ internetu

Gegužės 9 d.

Pirmasis „Europos egzamino“ etapas raštu mokyklose ir internetu organizacijose

Gegužės 17 d.

Antrasis „Europos egzamino“ etapas internetu (iš mokyklų ir organizacijų laimėtojų išrenkami geriausieji, kurie pakviečiami į egzamino finalą).

Gegužės 22 d.

„Europos egzamino“ finalas „Europos namuose“ Vilniuje