Pārstāvniecība Latvijā

Jaunumi

Pages

Gatavība Brexit
18/02/2019

Ņemot vērā risku, ka Apvienotā Karaliste šā gada 30. martā varētu atstāt Eiropas Savienību bez vienošanās (vienošanās nepanākšanas scenārijs), Eiropas Komisija šodien nāca klajā ar pastiprinātiem ES uzņēmumiem paredzētiem informatīviem pasākumiem muitas un tādu netiešo nodokļu jomā kā PVN.

Kategorija:
Uzņēmējdarbība, Ekonomika, finanses, nodokļi un konkurence, Ārējās attiecības un ārlietas
ES noteikumi birokrātijas mazināšanai
15/02/2019

Rīt visā Eiropas Savienībā sāks piemērot jaunus ES noteikumus tādu izmaksu un formalitāšu samazināšanai, ar ko saskaras iedzīvotāji, kas dzīvo ārpus savas piederības valsts.

Kategorija:
Ekonomika, finanses, nodokļi un konkurence, Nodarbinātība un sociālās tiesības, Tieslietas un pilsoņu tiesības
Jautājumi un atbildes par Eiropas Darba iestādi
14/02/2019

Šodien Eiropas Parlaments un Padome panāca pagaidu vienošanos par Komisijas priekšlikumu izveidot Eiropas Darba iestādi (EDI). Skatīt arī paziņojumu šeit.

Kategorija:
Ekonomika, finanses, nodokļi un konkurence, Nodarbinātība un sociālās tiesības, Tieslietas un pilsoņu tiesības
Ārvalstu investīciju izvērtēšanas satvars
14/02/2019

Pēc šodienas balsojuma Eiropas Savienība (ES) ir par soli tuvāk Eiropas mēroga ārvalstu ieguldījumu izvērtēšanas satvara izveidošanai.

Kategorija:
Ekonomika, finanses, nodokļi un konkurence, Ārējās attiecības un ārlietas
Izveido Eiropas Darba iestādi
14/02/2019

Šodien Eiropas Komisija, Eiropas Parlaments un Padome panāca pagaidu vienošanos par Komisijas priekšlikumu izveidot Eiropas Darba iestādi (ELA). Priekšsēdētājs Ž. K. Junkers Eiropas Darba iestādi pirmo reizi ierosināja izveidot 2017. gada septembrī. Šī jaunā ES iestāde atbalstīs taisnīgu darbaspēka mobilitāti ES, ļaujot iedzīvotājiem un uzņēmumiem izmantot vienotā tirgus piedāvātās iespējas, vienlaikus tā atbalstīs sadarbību starp valstu iestādēm, arī novēršot un apkarojot krāpšanu un pārkāpumus sociālajā jomā. Priekšsēdētājs Ž. K. Junkers vienošanos novērtēja atzinīgi, sniedzot šādu paziņojumu:

Kategorija:
Nodarbinātība un sociālās tiesības, Tieslietas un pilsoņu tiesības
Tiešsaistes platformu tirdzniecības prakses godīgums ES
14/02/2019

Vakar Eiropas Parlaments, Eiropas Savienības Padome un Eiropas Komisija panāca politisku vienošanos par pirmajiem noteikumiem, kuru mērķis ir radīt taisnīgu, pārredzamu un prognozējamu uzņēmējdarbības vidi uzņēmumiem un tirgotājiem, izmantojot tiešsaistes platformas.

Kategorija:
Uzņēmējdarbība, Ekonomika, finanses, nodokļi un konkurence, Tieslietas un pilsoņu tiesības
Singapūra
13/02/2019

Tirdzniecības un ieguldījumu nolīgumi starp ES un Singapūru šodien ir saņēmuši Eiropas Parlamenta apstiprinājumu. Parlaments ir arī devis zaļo gaismu partnerības un sadarbības nolīgumam. Tas ir svarīgs solis ceļā uz nolīgumu stāšanos spēkā, veicinot ES ekonomiskās attiecības un sadarbību ar Singapūru un palielinot Savienības klātbūtni strauji augošajā Dienvidaustrumāzijas reģionā.

Kategorija:
Ekonomika, finanses, nodokļi un konkurence, Ārējās attiecības un ārlietas, Tieslietas un pilsoņu tiesības
Cīņa ar nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu un teroristu finansēšanu
13/02/2019

Komisija šodien ir pieņēmusi jaunu sarakstu ar 23 trešajām valstīm, kam ir stratēģiski trūkumi nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas un teroristu finansēšanas apkarošanas sistēmās.

Kategorija:
Migrācija, aizsardzība, drošība, Ekonomika, finanses, nodokļi un konkurence, Ārējās attiecības un ārlietas
Elektronisko cigarešu lietpratīgāks regulējums
12/02/2019

Eiropas Komisija šodien nolēma reģistrēt Eiropas pilsoņu iniciatīvu “Pieprasīsim elektronisko cigarešu lietpratīgāku regulējumu!”.

Kategorija:
Vide, patērētāji un veselība
ES un Kambodžas attiecību izaicinājumi
11/02/2019

ES šodien sāka procesu, kā rezultātā uz laiku varētu tikt apturēta Kambodžas preferenciālā piekļuve ES tirgum, kura tai piešķirta saskaņā ar tirdzniecības režīmu “Viss, izņemot ieročus” ( EBA). EBA preferences var tikt atceltas, ja to saņēmējvalstis neievēro pamata cilvēktiesības un darba tiesības.

Kategorija:
Ārējās attiecības un ārlietas, Tieslietas un pilsoņu tiesības

Pages