Pārstāvniecība Latvijā

Sākumlapa

Jaunumi
26/04/2017

Šā gada 1. martā Komisija publiskoja Balto grāmatu par Eiropas nākotni un tādējādi aizsāka diskusiju par Eiropas nākotni, un šodien Komisija pievēršas Eiropas sociālajai dimensijai līdz 2025. gadam. Šodien publiskotais dokuments par Eiropas sociālo dimensiju iesāks pārdomu procesu, kurā pilsoņi, sociālie partneri, Eiropas iestādes un valdības centīsies rast risinājumus problēmām, ar kurām nākamajos gados būs jāsaskaras mūsu sabiedrībai un iedzīvotājiem. Šodienas dokuments ir mēģinājums skaidrot ES līmeņa ieguldījumu šo problēmu risināšanā.

26/04/2017

Eiropas sociālo tiesību pīlāra ieviešana pilsoņu labā ir kopīgs uzdevums. Lai gan pīlāra īstenošanas instrumentu lielākā daļa ir dalībvalstu, sociālo partneru un pilsoniskās sabiedrības rokās, Eiropas Savienības iestādes – un īpaši Eiropas Komisija – var palīdzēt izveidot kopēju sistēmu un dot ievirzi. Papildus Eiropas sociālo tiesību pīlāra ierosināšanai Komisija šodien nāk klajā arī ar vairākām leģislatīvām un neleģislatīvām iniciatīvām, kas attiecas uz darba un privātās dzīves līdzsvaru, darbinieku informēšanu, piekļuvi sociālajai aizsardzībai un darba laiku.

Pasākumi

Ikgadējā Eiropas Ilgtspējīgas enerģētikas nedēļa, kas ir nozīmīgākais ikgadējais pasākums ilgtspējīgas enerģētikas jomā Eiropā, 2017. gadā norisināsies no 19.–25. jūnijam. Tā ir Eiropas Komisijas iniciatīva ar mērķi vērst uzmanību uz tīru, drošu un efektīvu enerģiju. Eiropas Ilgtspējīgas enerģētikas nedēļas ietvaros notiek pasākumi, kas pulcē gan ar enerģētiku saistītos uzņēmējus, gan politiķus, akadēmiķus un pilsoniskās sabiedrības pārstāvjus, lai radītu platformu, kur dalīties informācijā un zināšanās, kā efektīvāk veidot Enerģētikas savienību.

Datums:
19/06/2017 - 25/06/2017 - -
Laiks:
- - 9:00 - 18:00

1950. gada 9. maijā, kad Eiropu pēc postošākā kara cilvēces vēsturē bija sadalījis dzelzs priekškars, Francijas ārlietu ministrs Robērs Šūmans aicināja Eiropas valstis apvienot ieroču ražošanā būtiskās ogļu un tērauda nozares. Viņa plāns tika īstenots un padarīja neiespējamu jaunu karu starp iesaistītajām valstīm. Par sadarbības stūrakmeni kļuva Romas līgums, kuru pirms 60 gadiem parakstīja sešu Eiropas valstu vadītāji.

Gadu gaitā kopīgi pārraudzīto nozaru un projektā iesaistīto valstu skaits pieauga, un uz Šūmana plāna pamatiem būvētā valstu savienība kļuva par bāku arī Latvijai, atgriežoties Eiropā. Arī šodien Eiropa saskaras ar draudiem ierastajam mieram un stabilitātei. 9. maijā atzīmētā Eiropas diena ir atgādinājums, ka, tikai rīkojoties kopīgi, Eiropas valstis var pārvarēt arī vislielākās grūtības.

 

Atzīmējot Romas līgumu 60. gadadienu, visā Eiropā notiek visdažādākie pasākumi - konferences, lekcijas, pasākumi, koncerti un citas aktivitātes.

 

Informācija šajā sadaļā par pasākumiem Latvijā tiek papildināta un atjaunota regulāri.

 

Datums:
01/03/2017 - 31/12/2017 - -
Laiks:
- - 9:00 - 20:00