Pārstāvniecība Latvijā

Sākumlapa

Jaunumi
McLac2000, Izaugsme
20/01/2017

Lai rastu efektīvākos risinājumus, kā paaugstināt Eiropas valstu un līdz ar to arī Eiropas Savienības kopējo konkurētspēju pasaulē, 2016. gada septembrī ES Padome lēma, ka Eirozonas valstīs jāveido Nacionālās produktivitātes padomes. Pēc būtības tās būs neatkarīgas zinātniski pētnieciskas institūcijas, kas veiktu regulāru augstas kvalitātes analīzi par produktivitātes attīstību un konkurētspējas stāvokli attiecīgajā valstī, kā arī piedāvātu neatkarīgu politikas analīzi. Nacionālās produktivitātes padomes ES dalībvalstīs jāizveido līdz 2018. gada februārim.
Lai uzsāktu diskusiju par Produktivitātes padomes veidošanas principiem Latvijā, šā gada 20. janvārī Eiropas Savienības mājā notika Augsta līmeņa seminārs, kurā piedalījās gan pārstāvji no Latvijas, gan eksperti no Eiropas Komisijas, OECD un Nīderlandes.

19/01/2017

Vai esat kādreiz internetā rezervējis automašīnu un autonomas birojā uzzinājis, ka patiesībā jums būs jāmaksā vairāk? Pagājušajā gadā tas atgadījās 2000 patērētājiem Eiropā, kuri par šīm problēmām ziņoja Eiropas Patērētāju centriem, kas palīdz patērētājiem, kad tie ceļo vai iepērkas citās valstīs.
Pēc tam, kad ievērojami palielinājās to sūdzību skaits, kas saistītas ar automašīnu nomu, Eiropas Komisija un dalībvalstu patērētāju tiesību aizsardzības iestādes sāka sadarboties ar pieciem vadošajiem automašīnu nomas uzņēmumiem, lai risinātu šos jautājumus.

 

Pasākumi

Rumānijas vēstniecība, Eiropas Komisijas pārstāvniecība un Rumānijas goda konsulāts ielūdz Jūs noskatīties mākslas filmu “GRŪBERA CEĻOJUMS” (Rumānija, 2008, režisors: Radu Gabrea). Filmas izrādīšana notiks 23. janvārī plkst. 18.00 Eiropas Savienības mājā, Kamīnzālē, 2.stāvā (Aspazijas bulvārī 28, Rīgā). Vietu skaits ierobežots, aicinām pieteikties, rakstot uz e-pastu: vilnius@mae.ro

Datums:
23/01/2017
Laiks:
18:00
Eiropas Solidaritātes korpuss

Šodien, 7. decembrī, Latvijā un pārējās Eiropas Savienības dalībvalstīs notiek iniciatīvas "Eiropas Solidaritātes korpuss" uzsākšana, atklājot interneta platformu, kurā jauniešiem vecumā no 17 – 30 gadiem būs iespējams pieteikties visdažādākajām brīvprātīgā darba iespējām.

Datums:
07/12/2016
Laiks:
- - 15:00 - 16:30