Pārstāvniecība Latvijā

Sākumlapa

Jaunumi
Eiropas semestris
22/05/2017

2017. gada Eiropas pusgada pavasara pakete — Komisija sniedz konkrētām valstīm adresētus ieteikumus

Dalībvalstīm būtu jāizmanto ekonomikas atveseļošanās sniegtās iespējas, lai īstenotu strukturālās reformas, veicinātu investīcijas un stiprinātu publiskās finanses. Prioritātes dažādās ES valstīs atšķiras, taču ir svarīgi turpināt darbu visās jomās, lai panāktu iekļaujošāku, stabilāku un ilgtspējīgāku izaugsmi.

Pixabay, Glābšanas darbi
22/05/2017

Šodien stājās spēkā Eiropas izmeklēšanas rīkojums. Tas atvieglo tiesu iestāžu darbu, kad tās lūdz pierādījumus, kas atrodas citā ES valstī. Piemēram, ja Francijas tiesu iestādes meklē teroristus, kas slēpjas Beļģijā, tās var lūgt, lai Beļģijas kolēģi pēc to pieprasījuma nopratinātu lieciniekus vai veiktu kratīšanas. Šis jaunais instruments vienkāršos un paātrinās kriminālizmeklēšanu pārrobežu mērogā.

Pasākumi

Ikgadējā Eiropas Ilgtspējīgas enerģētikas nedēļa, kas ir nozīmīgākais ikgadējais pasākums ilgtspējīgas enerģētikas jomā Eiropā, 2017. gadā norisināsies no 19.–25. jūnijam. Tā ir Eiropas Komisijas iniciatīva ar mērķi vērst uzmanību uz tīru, drošu un efektīvu enerģiju. Eiropas Ilgtspējīgas enerģētikas nedēļas ietvaros notiek pasākumi, kas pulcē gan ar enerģētiku saistītos uzņēmējus, gan politiķus, akadēmiķus un pilsoniskās sabiedrības pārstāvjus, lai radītu platformu, kur dalīties informācijā un zināšanās, kā efektīvāk veidot Enerģētikas savienību.

Datums:
19/06/2017 - 25/06/2017 - -
Laiks:
- - 9:00 - 18:00

1950. gada 9. maijā, kad Eiropu pēc postošākā kara cilvēces vēsturē bija sadalījis dzelzs priekškars, Francijas ārlietu ministrs Robērs Šūmans aicināja Eiropas valstis apvienot ieroču ražošanā būtiskās ogļu un tērauda nozares. Viņa plāns tika īstenots un padarīja neiespējamu jaunu karu starp iesaistītajām valstīm. Par sadarbības stūrakmeni kļuva Romas līgums, kuru pirms 60 gadiem parakstīja sešu Eiropas valstu vadītāji.

Gadu gaitā kopīgi pārraudzīto nozaru un projektā iesaistīto valstu skaits pieauga, un uz Šūmana plāna pamatiem būvētā valstu savienība kļuva par bāku arī Latvijai, atgriežoties Eiropā. Arī šodien Eiropa saskaras ar draudiem ierastajam mieram un stabilitātei. 9. maijā atzīmētā Eiropas diena ir atgādinājums, ka, tikai rīkojoties kopīgi, Eiropas valstis var pārvarēt arī vislielākās grūtības.

 

Atzīmējot Romas līgumu 60. gadadienu, visā Eiropā notiek visdažādākie pasākumi - konferences, lekcijas, pasākumi, koncerti un citas aktivitātes.

 

Informācija šajā sadaļā par pasākumiem Latvijā tiek papildināta un atjaunota regulāri.

 

Datums:
01/03/2017 - 31/12/2017 - -
Laiks:
- - 9:00 - 20:00