Pārstāvniecība Latvijā

Sākumlapa

Jaunumi
Pixabay, Cipari
24/03/2017

Kaut gan ES pastāv stingri noteikumi patērētāju aizsardzībai, praksē patērētāji dažkārt saskaras ar problēmām saņemt tiesisko aizsardzību, kad tiek pārkāptas viņu tiesības, jo īpaši pāri robežām. Ja patērētāji ir veikuši pirkumu tiešsaistē, viņiem arī vajadzētu spēt atrisināt šādas problēmas tiešsaistē. Vai tas būtu gadījumā, kad pārdevējs atsakās salabot bojātu klēpjdatoru garantijas darbības laikā, vai gadījumā, kad ceļojumu aģents nevēlas atlīdzināt izdevumus par izbojātu atvaļinājumu, šādus strīdus var ātrāk un lētāk atrisināt tiešsaistē un ārpus tiesas, izmantojot platformu strīdu izšķiršanai tiešsaistē (SIT), ko Komisija ieviesa 2016. gada 15. februārī.

24/03/2017

Ko Eiropas Savienība sasniegusi savā 60 gadu pastāvēšanas laikā? Ar ko mēs, eiropieši, varam lepoties? Kāda ir Eiropas ekonomika, un kā tā vairo mūsu labklājību? Kāda ir konkurence Eiropā? Kā ES rūpējas par patērētājiem? Kādā vidē dzīvojam, un cik veselīga ir mūsu pārtika? Cik dažādas ir ES dalībvalstu kultūras? Kā ceļojam? Kā studējam un sadarbojamies?

Pasākumi

Ikgadējā Eiropas Ilgtspējīgas enerģētikas nedēļa, kas ir nozīmīgākais ikgadējais pasākums ilgtspējīgas enerģētikas jomā Eiropā, 2017. gadā norisināsies no 19.–25. jūnijam. Tā ir Eiropas Komisijas iniciatīva ar mērķi vērst uzmanību uz tīru, drošu un efektīvu enerģiju. Eiropas Ilgtspējīgas enerģētikas nedēļas ietvaros notiek pasākumi, kas pulcē gan ar enerģētiku saistītos uzņēmējus, gan politiķus, akadēmiķus un pilsoniskās sabiedrības pārstāvjus, lai radītu platformu, kur dalīties informācijā un zināšanās, kā efektīvāk veidot Enerģētikas savienību.

Datums:
19/06/2017 - 25/06/2017 - -
Laiks:
- - 9:00 - 18:00

1950. gada 9. maijā, kad Eiropu pēc postošākā kara cilvēces vēsturē bija sadalījis dzelzs priekškars, Francijas ārlietu ministrs Robērs Šūmans aicināja Eiropas valstis apvienot ieroču ražošanā būtiskās ogļu un tērauda nozares. Viņa plāns tika īstenots un padarīja neiespējamu jaunu karu starp iesaistītajām valstīm. Par sadarbības stūrakmeni kļuva Romas līgums, kuru pirms 60 gadiem parakstīja sešu Eiropas valstu vadītāji.

Gadu gaitā kopīgi pārraudzīto nozaru un projektā iesaistīto valstu skaits pieauga, un uz Šūmana plāna pamatiem būvētā valstu savienība kļuva par bāku arī Latvijai, atgriežoties Eiropā. Arī šodien Eiropa saskaras ar draudiem ierastajam mieram un stabilitātei. 9. maijā atzīmētā Eiropas diena ir atgādinājums, ka, tikai rīkojoties kopīgi, Eiropas valstis var pārvarēt arī vislielākās grūtības.

 

Atzīmējot Romas līgumu 60. gadadienu, visā Eiropā notiek visdažādākie pasākumi - konferences, lekcijas, pasākumi, koncerti un citas aktivitātes.

 

Informācija šajā sadaļā par pasākumiem Latvijā tiek papildināta un atjaunota regulāri.

 

Datums:
01/03/2017 - 31/12/2017 - -
Laiks:
- - 9:00 - 20:00