Pārstāvniecība Latvijā

Sākumlapa

 • Rudens ekonomikas prognoze 2018

  2018. gada rudens ekonomikas prognoze

  Tiek prognozēts, ka izaugsme eirozonā samazināsies no augstākā rādītāja pēdējos desmit gados, proti, 2,4 % 2017. gadā, līdz 2,1 % 2018. gadā un pēc tam samazināsies līdz 1,9 % 2019. gadā un 1,7 % 2020. gadā. Tāda pati tendence ir sagaidāma arī ES-27, kur izaugsmes prognoze ir 2,2 % 2018. gadā, 2,0 % 2019. gadā un 1,9 % 2020. gadā.

 • Reģionālā attīstība un kohēzija

  Reģionālā attīstība un kohēzijas politika - prezentācijas no pasākuma Reģionālā attīstība un kohēzija pēc 2020. gada. Eiropas Komisijas priekšlikumi

  Turpinās diskusijas par Eiropas Komisijas izteikto daudzgadu budžeta piedāvājumu. Kam nākamajā plānošanas periodā tiks vairāk, bet kam – mazāk, un galvenais - kāpēc. Ko EK iesaka dalībvalstīm kohēzijas politikai nākotnē? Kā Eiropai kļūt vēl gudrākai, zaļākai un vienotākai? Kā panākt, ka dažkārt bezrūpīgā naudas tērēšana no Eiropas maciņa pārvēršas par gudrām investīcijām? Kā Latvijai un citām valstīm iegūt vairāk no kohēzijas politikas?

 • Eiropas nākotnes apspriešana

  Piedalies Eiropas nākotnes apspriešanā tiešsaistē

  Ikviens aicināts piedalīties Eiropas nākotnes apspriešanā tiešsaistē. Šī ir sabiedriska apspriešana par ES nākotni. Tās mērķis ir uzklausīt ES iedzīvotājus, ikviena bažas, cerības un gaidas. Šī nav aptauja par ES tiesību aktu izstrādi. Mēs vēlamies uzklausīt iedzīvotāju viedokli, lai palīdzētu ES līderiem noteikt pareizās prioritātes turpmākajiem gadiem.

Jaunumi
Mākslīgais intelekts un ES
07/12/2018

Īstenojot 2018. gada aprīlī pieņemto stratēģiju mākslīgā intelekta (MI) jomā, Komisija šodien nāk klajā ar koordinētu plānu. Tas sagatavots kopīgi ar dalībvalstīm, un tā mērķis ir Eiropā veicināt MI izstrādi un izmantošanu.

Eiropas kultūras mantojuma saglabāšana
07/12/2018

Šodien Vīnē noslēdzot Eiropas Kultūras mantojuma gadu (2018. gads) konferencē #EuropeForCulture, Komisija uzsvēra virkni pasākumu kultūras mantojuma jomā.