Pārstāvniecība Latvijā

Sākumlapa

 • Rudens ekonomikas prognoze 2018

  2018. gada rudens ekonomikas prognoze

  Tiek prognozēts, ka izaugsme eirozonā samazināsies no augstākā rādītāja pēdējos desmit gados, proti, 2,4 % 2017. gadā, līdz 2,1 % 2018. gadā un pēc tam samazināsies līdz 1,9 % 2019. gadā un 1,7 % 2020. gadā. Tāda pati tendence ir sagaidāma arī ES-27, kur izaugsmes prognoze ir 2,2 % 2018. gadā, 2,0 % 2019. gadā un 1,9 % 2020. gadā.

 • Reģionālā attīstība un kohēzija

  Reģionālā attīstība un kohēzijas politika - prezentācijas no pasākuma Reģionālā attīstība un kohēzija pēc 2020. gada. Eiropas Komisijas priekšlikumi

  Turpinās diskusijas par Eiropas Komisijas izteikto daudzgadu budžeta piedāvājumu. Kam nākamajā plānošanas periodā tiks vairāk, bet kam – mazāk, un galvenais - kāpēc. Ko EK iesaka dalībvalstīm kohēzijas politikai nākotnē? Kā Eiropai kļūt vēl gudrākai, zaļākai un vienotākai? Kā panākt, ka dažkārt bezrūpīgā naudas tērēšana no Eiropas maciņa pārvēršas par gudrām investīcijām? Kā Latvijai un citām valstīm iegūt vairāk no kohēzijas politikas?

 • Eiropas nākotnes apspriešana

  Piedalies Eiropas nākotnes apspriešanā tiešsaistē

  Ikviens aicināts piedalīties Eiropas nākotnes apspriešanā tiešsaistē. Šī ir sabiedriska apspriešana par ES nākotni. Tās mērķis ir uzklausīt ES iedzīvotājus, ikviena bažas, cerības un gaidas. Šī nav aptauja par ES tiesību aktu izstrādi. Mēs vēlamies uzklausīt iedzīvotāju viedokli, lai palīdzētu ES līderiem noteikt pareizās prioritātes turpmākajiem gadiem.

Jaunumi
ES Drošības savienība un lielapjoma IT sistēmas
09/11/2018

Šodien Padome pieņēma Komisijas priekšlikumu, kas paredz stiprināt eu-LISA – ES aģentūru, kura atbild par lielapjoma IT sistēmu darbības pārvaldībai brīvības, drošības un tiesiskuma telpā.

Eiropas Arodprasmju nedēļa 2018
09/11/2018

Šodien beidzas 2018. gada Eiropas Arodprasmju nedēļa, ko Eiropas Komisija organizēja sadarbībā ar Austrijas prezidentūru. Ar 1512 pasākumiem, kas notika visā Eiropā, šī kampaņa līdz šim ir aptvērusi vairāk nekā 2,2 miljonus cilvēku — par 1,2 miljonu vairāk nekā pagājušajā gadā. Un tas vēl nav viss, jo līdz 2018. gada decembrim visā Eiropā tiek organizēts daudz ar to saistīto darbību un pasākumu. Nedēļas noslēgumā Marianna Teisena, Komisijas locekle, kura atbild par nodarbinātību, sociālajām lietām, prasmēm un darbaspēka mobilitāti, paziņoja 2018. gada PIA izcilības balvu ieguvējus.