Pārstāvniecība Latvijā

Sākumlapa

Jaunumi
30/08/2016

Eiropas Komisija nākusi klajā ar priekšlikumu par zvejas iespējām Baltijas jūrā 2017. gadā. Priekšlikuma pamatā ir nesen pieņemtais daudzgadu pārvaldības plāns zvejniecībai Baltijas jūrā, un tajā ir ņemts vērā 2016. gada maijā saņemtais zinātniskais ieteikums. Komisija ierosina palielināt nozvejas limitus sešiem no desmit zivju krājumiem (reņģei centrālajā un rietumu daļā un Botnijas līcī, brētliņai, jūras zeltplekstei un lasim centrālajā baseinā) un samazināt nozvejas limitus diviem krājumiem (reņģei Rīgas jūras līcī un lasim Somu līcī). Pirms ierosināt nozvejas limitus diviem atlikušajiem krājumiem (mencas austrumu un rietumu krājumiem), Komisija apkopos vairāk informācijas.

24/08/2016

Lai labāk atbalstītu politikas veidošanu kopumā un jo īpaši sociālo politiku, 24. augustā Eiropas Komisija pieņēma priekšlikumu regulai par jauniem un integrētiem veidiem, kā vācami un izmantojami sociālo apsekojumu dati.
Ar sociālajiem rādītājiem papildināta pamatīgāku pierādījumu bāze ļaus uzlabot sociālo norišu analīzi un sekmēs sociālo AAA reitingu Eiropai.

Pasākumi

Diskusijas "Kā padarīt veselības pakalpojumus pieejamākus iedzīvotājiem?"mērķis - identificēt labākos veidus, kā īstenot veselības aprūpes reformas, lai tā kļūtu pieejamāka iedzīvotājiem: veselības aprūpes izmaksas būtu sabalansētas, veselības pakalpojumi būtu pārskatāmi un kvalitatīva medicīniskā aprūpe kļūtu pieejamāka neatkarīgi no pacienta ekonomiskajām spējām. Diskusija notika 31. maijā, ES mājā. Šeit pieejamas prezentācijas no pasākuma, kā arī foto un video saites.

Datums:
26/05/2016
Laiks:
0:00

Eiropas filmu nedēļa tiks atklāta 20. maijā plkst. 19:00 “Splendid Palace” Lielajā zālē ar itāļu režisora Džanfranko Rosi filmas “Ugunis jūrā” Latvijas pirmizrādi. Šī dokumentālā lente ir Berlīnes starptautiskā kinofestivāla Berlinale 2016 galvenās balvas ieguvēja. Lai apmeklētu Eiropas filmu nedēļas atklāšanas pasākumu, kā arī filmu seansus, lūdzam, iepriekš izņemt bezmaksas ielūgumus kinoteātra "Splendid Palace".

Datums:
18/05/2016
Laiks:
0:00