Pārstāvniecība Latvijā

Sākumlapa

Jaunumi
24/05/2017

Šodien Eiropas Parlaments un padome panāca vienošanos par mūsu priekšlikumu no Eiropas Reģionālās attīstības fonda pilnībā finansēt atjaunošanas darbus pēc dabas katastrofām. Šis kompromiss paredz ārkārtas līdzfinansējumu 95 % apmērā.

24/05/2017

Sniedzot savu artavu diskusijā par ES turpmāko virzību 27 valstu sastāvā, Komisija šodien rīkoja politikas debates par Eiropas aizsardzības nākotni. Stiprākas Eiropas veidošana drošības un aizsardzības jautājumos ir bijusi Žana Kloda Junkera vadītās Komisijas prioritāte, kopš tā uzsāka savu darbu. Komisijas priekšsēdētājs Junkers savā 2016. gada runā par stāvokli Savienībā paziņoja par Eiropas aizsardzības fonda izveidi, sakot: „Eiropa vairs nevar atļauties izmantot citu valstu militāro varenību. (…) Lai Eiropas aizsardzība būtu spēcīga, Eiropas aizsardzības rūpniecībai ir jābūt inovatīvai.” Ņemot vērā to, ka Eiropas kaimiņreģionos pasliktinās drošības situācija un ka ir stingrs ekonomisks pamatojums tam, lai ES valstis ciešāk sadarbotos aizsardzības izdevumu jomā, pēc Komisijas uzskata tagad ir īstais laiks apņēmīgi virzīties uz drošības un aizsardzības savienību.

Pasākumi

Ikgadējā Eiropas Ilgtspējīgas enerģētikas nedēļa, kas ir nozīmīgākais ikgadējais pasākums ilgtspējīgas enerģētikas jomā Eiropā, 2017. gadā norisināsies no 19.–25. jūnijam. Tā ir Eiropas Komisijas iniciatīva ar mērķi vērst uzmanību uz tīru, drošu un efektīvu enerģiju. Eiropas Ilgtspējīgas enerģētikas nedēļas ietvaros notiek pasākumi, kas pulcē gan ar enerģētiku saistītos uzņēmējus, gan politiķus, akadēmiķus un pilsoniskās sabiedrības pārstāvjus, lai radītu platformu, kur dalīties informācijā un zināšanās, kā efektīvāk veidot Enerģētikas savienību.

Datums:
19/06/2017 - 25/06/2017 - -
Laiks:
- - 9:00 - 18:00

1950. gada 9. maijā, kad Eiropu pēc postošākā kara cilvēces vēsturē bija sadalījis dzelzs priekškars, Francijas ārlietu ministrs Robērs Šūmans aicināja Eiropas valstis apvienot ieroču ražošanā būtiskās ogļu un tērauda nozares. Viņa plāns tika īstenots un padarīja neiespējamu jaunu karu starp iesaistītajām valstīm. Par sadarbības stūrakmeni kļuva Romas līgums, kuru pirms 60 gadiem parakstīja sešu Eiropas valstu vadītāji.

Gadu gaitā kopīgi pārraudzīto nozaru un projektā iesaistīto valstu skaits pieauga, un uz Šūmana plāna pamatiem būvētā valstu savienība kļuva par bāku arī Latvijai, atgriežoties Eiropā. Arī šodien Eiropa saskaras ar draudiem ierastajam mieram un stabilitātei. 9. maijā atzīmētā Eiropas diena ir atgādinājums, ka, tikai rīkojoties kopīgi, Eiropas valstis var pārvarēt arī vislielākās grūtības.

 

Atzīmējot Romas līgumu 60. gadadienu, visā Eiropā notiek visdažādākie pasākumi - konferences, lekcijas, pasākumi, koncerti un citas aktivitātes.

 

Informācija šajā sadaļā par pasākumiem Latvijā tiek papildināta un atjaunota regulāri.

 

Datums:
01/03/2017 - 31/12/2017 - -
Laiks:
- - 9:00 - 20:00