Pārstāvniecība Latvijā

Sākumlapa

Jaunumi
26/04/2017

Sociāli taisnīgāka Eiropa un lielāks uzsvars uz sociālo dimensiju ir šīs Komisijas prioritāte. Šodien tā izpilda savu solījumu pieņemt priekšlikumu par Eiropas sociālo tiesību pīlāru. Minētais pīlārs nosaka 20 būtiskus principus un tiesības, kas nepieciešami taisnīgu un labi funkcionējošu darba tirgu un sociālās drošības sistēmu atbalstam. Tas kalpos kā virzienrādītājs augšupējas konverģences atjaunošanai ceļā uz labākiem darba un dzīves apstākļiem Eiropā. Pīlārs pamatā ir izstrādāts eirozonai, taču tas ir piemērojams visām ES dalībvalstīm, kuras vēlas to īstenot.

26/04/2017

Šā gada 1. martā Komisija publiskoja Balto grāmatu par Eiropas nākotni un tādējādi aizsāka diskusiju par Eiropas nākotni, un šodien Komisija pievēršas Eiropas sociālajai dimensijai līdz 2025. gadam. Šodien publiskotais dokuments par Eiropas sociālo dimensiju iesāks pārdomu procesu, kurā pilsoņi, sociālie partneri, Eiropas iestādes un valdības centīsies rast risinājumus problēmām, ar kurām nākamajos gados būs jāsaskaras mūsu sabiedrībai un iedzīvotājiem. Šodienas dokuments ir mēģinājums skaidrot ES līmeņa ieguldījumu šo problēmu risināšanā.

Pasākumi

Ikgadējā Eiropas Ilgtspējīgas enerģētikas nedēļa, kas ir nozīmīgākais ikgadējais pasākums ilgtspējīgas enerģētikas jomā Eiropā, 2017. gadā norisināsies no 19.–25. jūnijam. Tā ir Eiropas Komisijas iniciatīva ar mērķi vērst uzmanību uz tīru, drošu un efektīvu enerģiju. Eiropas Ilgtspējīgas enerģētikas nedēļas ietvaros notiek pasākumi, kas pulcē gan ar enerģētiku saistītos uzņēmējus, gan politiķus, akadēmiķus un pilsoniskās sabiedrības pārstāvjus, lai radītu platformu, kur dalīties informācijā un zināšanās, kā efektīvāk veidot Enerģētikas savienību.

Datums:
19/06/2017 - 25/06/2017 - -
Laiks:
- - 9:00 - 18:00

1950. gada 9. maijā, kad Eiropu pēc postošākā kara cilvēces vēsturē bija sadalījis dzelzs priekškars, Francijas ārlietu ministrs Robērs Šūmans aicināja Eiropas valstis apvienot ieroču ražošanā būtiskās ogļu un tērauda nozares. Viņa plāns tika īstenots un padarīja neiespējamu jaunu karu starp iesaistītajām valstīm. Par sadarbības stūrakmeni kļuva Romas līgums, kuru pirms 60 gadiem parakstīja sešu Eiropas valstu vadītāji.

Gadu gaitā kopīgi pārraudzīto nozaru un projektā iesaistīto valstu skaits pieauga, un uz Šūmana plāna pamatiem būvētā valstu savienība kļuva par bāku arī Latvijai, atgriežoties Eiropā. Arī šodien Eiropa saskaras ar draudiem ierastajam mieram un stabilitātei. 9. maijā atzīmētā Eiropas diena ir atgādinājums, ka, tikai rīkojoties kopīgi, Eiropas valstis var pārvarēt arī vislielākās grūtības.

 

Atzīmējot Romas līgumu 60. gadadienu, visā Eiropā notiek visdažādākie pasākumi - konferences, lekcijas, pasākumi, koncerti un citas aktivitātes.

 

Informācija šajā sadaļā par pasākumiem Latvijā tiek papildināta un atjaunota regulāri.

 

Datums:
01/03/2017 - 31/12/2017 - -
Laiks:
- - 9:00 - 20:00