Pārstāvniecība Latvijā

Sākumlapa

Jaunumi
24/03/2017

Ko Eiropas Savienība sasniegusi savā 60 gadu pastāvēšanas laikā? Ar ko mēs, eiropieši, varam lepoties? Kāda ir Eiropas ekonomika, un kā tā vairo mūsu labklājību? Kāda ir konkurence Eiropā? Kā ES rūpējas par patērētājiem? Kādā vidē dzīvojam, un cik veselīga ir mūsu pārtika? Cik dažādas ir ES dalībvalstu kultūras? Kā ceļojam? Kā studējam un sadarbojamies?

Pixabay, Eiro
23/03/2017

Šodien Eiropas Komisija iepazīstināja ar rīcības plānu, kurā izklāstīti veidi, kā patērētājiem Eiropā nodrošināt lielākas izvēles iespējas un labāku piekļuvi finanšu pakalpojumiem visā Eiropas Savienībā. Rīcības plāns ir vērsts uz tehnoloģiju, ņemot vērā to, ka inovatīvi tiešsaistes pakalpojumi panāks progresu saistībā ar integrētāku tirgu finanšu pakalpojumiem. Šajā nolūkā tiek publicēta arī apspriešanās par tehnoloģiju un tās ietekmi uz Eiropas finanšu pakalpojumu nozari (tā saukto “FinTech”), lai veicinātu mūsu darbu šajā jomā.

Pasākumi

Ikgadējā Eiropas Ilgtspējīgas enerģētikas nedēļa, kas ir nozīmīgākais ikgadējais pasākums ilgtspējīgas enerģētikas jomā Eiropā, 2017. gadā norisināsies no 19.–25. jūnijam. Tā ir Eiropas Komisijas iniciatīva ar mērķi vērst uzmanību uz tīru, drošu un efektīvu enerģiju. Eiropas Ilgtspējīgas enerģētikas nedēļas ietvaros notiek pasākumi, kas pulcē gan ar enerģētiku saistītos uzņēmējus, gan politiķus, akadēmiķus un pilsoniskās sabiedrības pārstāvjus, lai radītu platformu, kur dalīties informācijā un zināšanās, kā efektīvāk veidot Enerģētikas savienību.

Datums:
19/06/2017 - 25/06/2017 - -
Laiks:
- - 9:00 - 18:00

1950. gada 9. maijā, kad Eiropu pēc postošākā kara cilvēces vēsturē bija sadalījis dzelzs priekškars, Francijas ārlietu ministrs Robērs Šūmans aicināja Eiropas valstis apvienot ieroču ražošanā būtiskās ogļu un tērauda nozares. Viņa plāns tika īstenots un padarīja neiespējamu jaunu karu starp iesaistītajām valstīm. Par sadarbības stūrakmeni kļuva Romas līgums, kuru pirms 60 gadiem parakstīja sešu Eiropas valstu vadītāji.

Gadu gaitā kopīgi pārraudzīto nozaru un projektā iesaistīto valstu skaits pieauga, un uz Šūmana plāna pamatiem būvētā valstu savienība kļuva par bāku arī Latvijai, atgriežoties Eiropā. Arī šodien Eiropa saskaras ar draudiem ierastajam mieram un stabilitātei. 9. maijā atzīmētā Eiropas diena ir atgādinājums, ka, tikai rīkojoties kopīgi, Eiropas valstis var pārvarēt arī vislielākās grūtības.

 

Atzīmējot Romas līgumu 60. gadadienu, visā Eiropā notiek visdažādākie pasākumi - konferences, lekcijas, pasākumi, koncerti un citas aktivitātes.

 

Informācija šajā sadaļā par pasākumiem Latvijā tiek papildināta un atjaunota regulāri.

 

Datums:
01/03/2017 - 31/12/2017 - -
Laiks:
- - 9:00 - 20:00