Pārstāvniecība Latvijā

Sākumlapa

  • Dezinformācija un viltus ziņas

    Kā cīnīties ar dezinformāciju un mītiem

    Eiropas Savienība ir pastiprināti pievērsusies cīņai pret dezinformāciju, lai aizsargātu demokrātiju un nodrošinātu godīgu vēlēšanu norisi. 2018. gada nogalē atbalstītais ES Rīcības plāns dezinformācijas apkarošanai paredz uzlabot dezinformācijas atklāšanu, veicināt saskaņotu ES institūciju un dalībvalstu reaģēšanu, kā arī sniegt lielāku atbalstu faktu pārbaudītājiem, pētniekiem, kampaņām medijpratības veicināšanai. Uzzini par dažādiem noderīgiem resursiem, lasot tālāk.

Jaunumi
Erasmus+ ietekme uz programmas dalībniekiem
20/05/2019

Programma “Erasmus+” padara studentus veiksmīgākus personīgajā un profesionālajā dzīvē un universitātēm palīdz kļūt novatoriskākām – tā liecina divi jauni neatkarīgi pētījumi, kurus šodien publiskojusi Eiropas Komisija.

Dezinformācija un viltus ziņas
17/05/2019

Šodien Eiropas Komisija publisko ziņojumus un analīzi par Facebook, Google un Twitter 2019. gada aprīlī paveikto cīņā pret dezinformāciju.Minētās trīs tiešsaistes platformas ir parakstījušas prakses kodeksu dezinformācijas jomā un ir apņēmušās līdz 2019. gada maijā notiekošajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām reizi mēnesī ziņot par veiktajiem pasākumiem.