Pārstāvniecība Latvijā

Eiropas diena

/latvia/file/eiropasdienalogojpg-0_lveiropas_diena_logo.jpg

Eiropas diena
© Eiropas diena

Eiropas dienas pasākumus Latvijā rīko Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar Eiropas Parlamenta biroju Latvijā, Ārlietu ministriju, Valsts kanceleju, Saeimu un citām valsts un pašvaldību institūcijām, izglītības iestādēm, ES un Eiropas Austrumu partnerības vēstniecībām, ES institūcijām un nevalstiskajām organizācijām.

Aicinām sekot un dalīties sociālajos tīklos: Twitter: @EiropasKomisija @ESmaja Facebook.com/EiropasKomisija Instagram.com/eiropaskomisija Lieto tēmturi: #EiropasDiena

Datums: 
09/05/2019 (All day)

EIROPAS EKSĀMENS

Norises laiks: 9. maijs 8:00 - 21:00

Zināšanu pārbaude interesanta un aizraujoša testa veidā par ar Eiropas Savienību (ES) saistītiem jautājumiem un iespēja laimēt vērtīgas balvas. Piedalīšanās šajā testā veicina izpratni par ES, tās aktuālajām ekonomikas un politikas norisēm, ES vēsturi un institūciju darbību. Eksāmens tiek piedāvāts skolām trīs vecuma grupās: 5. - 6. klase, 7. - 9. klase un 10. - 12. klase. Savukārt pieaugušajiem testu iespējams izpildīt, izvēloties kādu no trim sarežģītības pakāpēm. Pērn Eiropas eksāmenā piedalījās teju 17 000 dalībnieku.

Kam paredzēts? Skolēniem un jauniešiem, ģimenēm, ikvienam interesentam

Kā piedalīties? Tiešsaistē www.esmaja.lv no 8:00-21:00

Seko un dalies Facebook, Instagram vai Twitter: www.facebook.com/Eiropas-Eksāmens #EiropasEksāmens #EiropasDiena

***

VITAMĪNS  ES

Norises laiks: patstāvīgi

Gatavojoties Eiropas eksāmenam, domājot par interesantu nodarbību veidošanu vai vienkārši vēloties iepazīt Eiropu interesantā un izzinošā veidā, aicinām iepazīties ar "Vitamīns ES" materiāliem: http://www.esmaja.lv/lv/vitamins-es 2018. gadā visām Latvijas vispārizglītojošajās skolām nosūtīta metodisko materiālu kopa, kas ļauj daudzveidīgi un saistošā veidā izzināt Eiropu, kā arī palīdz pasniedzējiem bagātināt dažādu mācību priekšmetu stundu saturu visa gada garumā. Ikviens aicināts šos materiāus izmantot nodarbībām par ar ES saistītiem jautājumiem.

***

ATVĒRTO DURVJU DIENA

Norises laiks: 9. maijs

Iespēja apmeklēt vairāk nekā 20 dažādas iestādes, organizācijas, kuru darbinieki ikdienā strādā ar ES jautājumiem, un objektus, kuros veiktas ES fondu investīcijas. Pasākumā piedalās ārvalstu vēstniecības Rīgā, ES māja, Ārlietu ministrija, Saeima un Eiropas elektronisko sakaru regulatoru birojs (BEREC), kā arī projekti, kuros veiktas būtiskas ES investīcijas, tostarp Getliņi EKO, Madara Cosmetics, Lidosta Rīga, Kalnciema kvartāls, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Latvijas Zinātnes centru apvienība (ZINOO), Latvijas Universitātes Dabas māja, Rīgas Doms un Apgabaltiesa. Īpaši aicinām Atvērto durvju dienu pasākumus apmeklēt skolēnu grupas no Rīgas un reģioniem.  

Kam paredzēts? Skolēniem un jauniešiem, ikvienam interesentam

Kur uzzināt vairāk? Akcijas koordinators – Eiropas Savienības māja: www.esmaja.lv

Seko un dalies Facebook, Instagram vai Twitter: #EiropasDiena #AtvērtoDurvjuDiena

***

ATPAKAĻ UZ SKOLU/ ATPAKAĻ UZ UNIVERSITĀTI!

Norises laiks: 18. marts – 10. maijs

Akcijas laikā Latvijas skolās var satikt Eiropas lietu ekspertus un uzzināt vairāk par dažādu nozaru profesionāļu ikdienas darbu ES institūcijās, valsts un pašvaldību iestādēs, nevalstiskajās organizācijās u.c. Tikšanās laikā jaunieši uzzinās arī par jauniešu iespējām Eiropā un ES aktualitātēm. Akcijā ik gadu piedalās vairāk kā 100 eksperti. Par ekspertu vari kļūt, piesakoties dalībai projektā līdz 2019. gada 5. aprīlim.

Kam paredzēts? Skolu jauniešiem un studentiem; ekspertiem, kuru ikdienas darbs ir saistīts ar ES jautājumiem

Kur uzzināt vairāk? http://esmaja.lv/lv/atpakal-uz-skolu

Seko un dalies Facebook, Instagram vai Twitter: #AtpakaļUzSkolu #Back2School #EiropasDiena

***

MOBILAIS ZINĀŠANU EKSPRESIS

Norises laiks: 19. marts – 10. maijs

Īpaši veidotas interaktīvas nodarbības skolēniem par Eiropas Savienību, kuras apvieno moto „Zini, proti un dari – savās mājās, Latvijā, Eiropā un pasaulē”. Nodarbību moderatori viesojas dažādās Latvijas skolās, rīkojot izglītojošas spēles un konkursus sākumskolās. Paralēli pamatskolas un vidusskolas audzēkņiem tiek rīkotas diskusijas ar ES ekspertiem un Eiropas labas gribas vēstnešiem. Triju iepriekšējo gadu laikā Mobilais zināšanu ekspresis viesojies vairāk nekā 70 Latvijas novadu un pilsētu skolās, šogad apmeklējot tos novadus, kur iepriekš Mobilā zināšanu ekspreša nodarbības nav notikušas.

Kam paredzēts? Skolēniem, skolotājiem

Kur uzzināt vairāk? http://www.esmaja.lv/lv/mobilais-zinasanu-ekspresis

Seko un dalies Facebook, Instagram vai Twitter: www.facebook.com/Mobilais-zināšanu-ekspresis #MZE

***

RADOŠĀ EIROPAS DARBNĪCA – KONKURSS SĀKUMSKOLĀM

Norises laiks: 19. marts līdz 10. maijs

Eiropas darbnīcas uzdevumi mudina skolēnus būt zinošiem un aktīviem, kā arī pilnveido izpratni par ikviena iedzīvotāja lomu Latvijas, Eiropas un pasaules līdzveidošanā. Sagaidot Eiropas dienu 9.maijā, sākumskolas klases aicinātas pildīt interaktīvo uzdevumu lapas un piedalīties radošā konkursā, veidojot savu skaidrojošo vārdnīcu par Eiropu. Visi darbi, kas tiks iesūtīti, piedalīsies balvu izlozē. Aicinām ikvienu  sākumskolas klasi piedalīties!

Kam paredzēts? Visu sākumskolas skolēniem, skolotājiem

Kā piedalīties? http://www.esmaja.lv/lv/mobilais-zinasanu-ekspresis

Balvu izloze: 10. maijā

Seko un dalies Facebook, Instagram vai Twitter: www.facebook.com/Mobilais-zināšanu-ekspresis #MZE #EiropasDiena