Pārstāvniecība Latvijā

Eiropas diena

/latvia/file/eiropasdienalogojpg-0_lveiropas_diena_logo.jpg

Eiropas diena
© Eiropas diena

Eiropas dienas pasākumus Latvijā rīko Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar Eiropas Parlamenta biroju Latvijā, Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju, Ārlietu ministriju, Valsts kanceleju, Saeimu un citām valsts un pašvaldību institūcijām, izglītības iestādēm, ES un Eiropas Austrumu partnerības vēstniecībām, ES institūcijām un nevalstiskajām organizācijām. Aicinām sekot un dalīties sociālajos tīklos
Twitter: @EiropasKomisija @ESmaja Facebook.com/EiropasKomisija
Lieto tēmturi: #EiropasDiena

Datums: 
09/05/2018 (All day)

EIROPAS EKSĀMENS

Norises laiks: 9. maijs 8:00-21:00

Konkurss – zināšanu pārbaude par ar Eiropas Savienību (ES) saistītiem jautājumiem un iespēja laimēt vērtīgas balvas. Pasākums veicina zinātkāri un ilgtermiņa izpratni par ES, tās aktuālajām ekonomiskajām un politiskajām norisēm.  Atzīmējot šo kā Eiropas kultūras mantojuma gadu, eksāmenā būs iekļauti arī jautājumi par Latvijas un Eiropas kultūras mantojumu. Pērn Eiropas eksāmenā piedalījās 15 000 dalībnieku no vairāk nekā 500 skolām. Aicinām savas zināšanas Eiropas eksāmenā apliecināt ikvienu!

Kam paredzēts? Skolēniem un jauniešiem, ģimenēm, ikvienam interesentam

Kā piedalīties? Tiešsaistē http://esmaja.lv/eiropas_eksamens

Seko un dalies Facebook vai Twitter:  www.facebook.com/Eiropas-Eksāmens   #EiropasEksāmens #EiropasDiena


ATVĒRTO DURVJU DIENA

Norises laiks: 9. maijs

Iespēja apmeklēt vairāk nekā 40 dažādas iestādes un kultūras objektus. Pasākumā piedalās 13 ārvalstu vēstniecības, vismaz piecas Latvijas iestādes, piemēram, ES māja, LR Ārlietu ministrija, Saeima un daudz kultūras pasākumu norises vietas visā Latvijā, tostarp, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, Vidzemes koncertzāle Cēsīs, Bauskas pils muzejs, Krustpils pils u.c. Aicinām pievienoties un iepazīstināt interesentus ar savu ikdienas darbu un telpu arī Jūs!

Kam paredzēts? Skolēniem un jauniešiem

Kur uzzināt vairāk? Akcijas koordinators – Eiropas Savienības māja. www.esmaja.lv

Seko un dalies Facebook vai Twitter: #EiropasDiena #AtvērtoDurvjuDiena #EUinMy Region

 

KONCERTS "ES UN KINO"

Norises laiks: 9. maijs 18:00-19:15 un LTV1 pulksten 21:10

Tradicionālais Eiropas dienai veltītais koncerts šogad veltīts Eiropas kultūras nozīmīgai daļai – kino. Tā ietvaros labi zināmi mākslinieki izpildīs mūziku no Eiropā zināmām kino filmām. Koncertu vizuāli papildinās filmu fragmenti, ilustrējot Eiropas kultūras daudzveidību un bagātību. Baudīsim koncertu kopā!

 

Seko un dalies Facebook vai Twitter: #EiropasDiena

 

ATPAKAĻ UZ SKOLU!

Norises laiks: marts – maijs

Ikviens var kļūt par ekspertu un izstāstīt savu pieredzes stāstu jauniešiem! Akcijas laikā Latvijas skolās var satikt gan Eiropas lietu ekspertus, gan uzzināt vairāk par darbu dažādās ES institūcijās, valsts un pašvaldību iestādēs, nevalstiskajās organizācijās u.c. Tikšanās laikā uzzināt par darba un mācību iespējām Eiropā, iepazīties ar ekspertu praktisko darba ikdienu un ES aktualitātēm. Iedvesmosim jauniešus - aicinām pieteikties arī Jūs! Sazinieties ar akcijas koordinatoriem un mēs palīdzēsim atrast vietu, kurā Jūs visvairāk gaida.

Kam paredzēts? Skolu jauniešiem; ekspertiem, kuru ikdienas darbs ir saistīts ar ES jautājumiem

Kur uzzināt vairāk? http://esmaja.lv/atpakal_uz_skolu

Seko un dalies Facebook vai Twitter: #AtpakaļUzSkolu

 

MOBILAIS ZINĀŠANU EKSPRESIS

Norises laiks: patstāvīgi

Īpaši veidots Eiropas Savienības zināšanu autobuss bērniem un jauniešiem, kurš ceļo pa Latvijas pilsētām ar izglītojoši-izklaidējošu programmu. Konkursi un spēles pamatskolas skolēniem un vidusskolēniem, diskusijas ar ES ekspertiem, slavenām personībām – Eiropas labas gribas vēstnešiem. Ielūdziet zināšanu ekspresi arī pie Jums! Jaunumiem sekojiet līdzi projekta FB lapā.

Kam paredzēts? Skolēniem un jauniešiem, skolotājiem

Kur uzzināt vairāk? http://esmaja.lv/mobilo_zinasanu_ekspresis  

Seko un dalies Facebook vai Twitter: www.facebook.com/Mobilais-zināšanu-ekspresis  #MZE


VITAMĪNS  ES

Norises laiks: patstāvīgi

Jau 763 vispārizglītojošajās skolās saņemta un tiek izmantota metodisko materiālu kopa, kas ļauj daudzveidīgi un saistošā veidā izzināt Eiropu, kā arī palīdz pasniedzējiem bagātināt dažādu mācību priekšmetu stundu saturu visa gada garumā. Aicinām izmantot!

Materiāli pieejami: http://esmaja.lv/vitamins_es

 

EIROPAS KULTŪRAS MANTOJUMA GADS

Norises laiks: janvāris – decembris

9. maijā Atvērto durvju dienas ietvaros iespēja apmeklēt vairākus kultūras pieminekļus, kuru atjaunošanai piešķirts ERAF finansējums – gan pabeigtus, gan atjaunošanas procesā esošus. Daudzveidīga pasākumu programma pieejama arī visa gada garumā. Aicinām sekot notikumu programmai un piedalīties!

Kam paredzēts? Skolēniem un jauniešiem, ģimenēm, ikvienam interesentam

Kur uzzināt vairāk? www.mantojums2018.lv

Seko un dalies Facebook vai Twitter: #EuropeForCulture

 

KONCERTPROGRAMMA  "LATVIJAS  BĒRNI  IZDEJO UN  IZDZIED EIROPU"

Norises laiks: 3. maijā pulksten 14:00 Viesītē un noslēguma koncerti 8. maijā pulksten 11:00 un 14:00 VEF Kultūras pilī

TDA "Zelta sietiņš" (vadītāja Baiba Šteina) un bērnu vokālais ansamblis "MoMo" (vadītāja Dagnija Kravale) no marta līdz maijam apceļo Latvijas pilsētas ar svētku koncertiem.

Kam paredzēts? Ģimenēm, ikvienam interesentam

Kā piedalīties? Pasākumu norises vietās

Seko un dalies Facebook vai Twitter: #EuropeForCulture #EiropasDiena