Kursa noteikšana nākamajam gadam

Savā 2020. gada 16. septembra runā par stāvokli Savienībā Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena iepazīstināja ar savu redzējumu par Eiropu, kas no pandēmijas izkļūst spēcīgāka un uzņemas līderību ceļā uz jaunu vitalitāti. Ar atveseļošanas instrumentu NextGenerationEU Eiropai ir vienreizēja iespēja plānveidīgi panākt pārmaiņas. Tai ir redzējums, plāns, investīcijas. Lai Eiropa kļūtu zaļāka, digitālāka un noturīgāka, Eiropas Komisija pievērsīsies šādiem jautājumiem:

  • aizsargāt dzīvību un iztikas līdzekļus Eiropā, mūsu iedzīvotāju veselību un mūsu ekonomikas stabilitāti;
  • stiprināt Eiropas zaļā kursa pamatelementus un izvirzīt vērienīgākus mērķus;
  • vadīt digitālo pārveidi, jo īpaši attiecībā uz datiem, tehnoloģijām un infrastruktūru;
  • maksimāli izmantot vienotā tirgus piedāvātās iespējas;
  • turpināt globālās reakcijas mobilizēšanu, kamēr pasaule gaida vispārēji pieejamu, cenas ziņā pieņemamu un drošu vakcīnu pret Covid-19;
  • apņēmīgāk reaģēt uz globāliem notikumiem un padziļināt mūsu attiecības ar ES tuvākajām kaimiņvalstīm un globālajiem partneriem;
  • izmantot jaunu pieeju migrācijai, saglabāt modrību attiecībā uz tiesiskumu un veidot savienību, kurā rasismam un diskriminācijai nav vietas.
LejupielādētPDF - 905.4 KB
LejupielādētPDF - 352.6 KB

Iniciatīvas, kas ierosinātas nodomu vēstulē Eiropas Parlamenta priekšsēdētājam Sasoli un Vācijas kanclerei Merkelei

16. septembrī Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena arī nosūtīja nodomu vēstuli Eiropas Parlamenta priekšsēdētājam Dāvidam Sasoli un Vācijas kanclerei Angelai Merkelei kā ES Padomes prezidentvalsts vadītājai, kurā viņa sīki izklāsta darbības, ko Komisija, izmantojot tiesību aktus un citas iniciatīvas, plāno veikt nākamajā gadā.

LejupielādētPDF - 677.6 KB

Urzulas fon der Leienas Komisijas pirmais darba gads

Pirms gada Urzulas fon der Leienas Komisija deva Eiropai solījumu: mēs rīkosimies apņēmīgi un drosmīgi ikreiz, kad redzēsim, ka vajadzīga rīcība Eiropas līmenī. Te ir sniegts kopsavilkums par fon der Leienas komandas pirmo pilnvaru gadu un par to, kā tā pildījusi savas saistības.

LejupielādētPDF - 3.9 MB

"Twitter" plūsma

 

Dokumenti

LejupielādētPDF - 905.4 KB
LejupielādētPDF - 677.6 KB
LejupielādētPDF - 6 MB
LejupielādētPDF - 646.7 KB
LejupielādētPDF - 3.9 MB