President von der Leyen
„We wszystkich naszych strategiach politycznych musi chodzić przede wszystkim o ludzi. Dlatego chciałabym, aby wszyscy Europejczycy wzięli aktywny udział w konferencji w sprawie przyszłości Europy i odgrywali wiodącą rolę w określeniu priorytetów Unii Europejskiej. Przyszłość Unii możemy zbudować tylko, działając wspólnie”.

Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej

Jest to część zobowiązania przewodniczącej Ursuli von der Leyen do zapewnienia Europejczykom większej możliwości wpływania na to, czym zajmuje się Unia oraz jak służy ona swoim obywatelom. Udział w debacie mogą wziąć wszyscy Europejczycy – bez względu na to, kim są i gdzie się znajdują.

Celem konferencji jest ukazanie naszej różnorodności i wyprowadzenie Unii poza miasta stołeczne, aby dotrzeć do wszystkich zakątków UE i wzmacniać więzi między Europejczykami a instytucjami, które im służą. Odbywa się to poprzez liczne konferencje i debaty organizowane w całej Unii, a także za pośrednictwem interaktywnej wielojęzycznej platformy cyfrowej. Do udziału i dzielenia się swoimi pomysłami zachęca się w szczególności ludzi młodych. Do organizowania wydarzeń i możliwie jak najszerszego rozpropagowania uczestnictwa zachęca się również władze europejskie, krajowe, regionalne i lokalne, a także organizacje społeczeństwa obywatelskiego i inne.

Komisja Europejska na Twitterze

Dokumenty

PobierzPDF - 249.8 KB
PobierzPDF - 616.6 KB

Zestawienie informacji