Įvadas

Skaitmeninės technologijos keičia žmonių gyvenimą. ES skaitmenine strategija siekiama, kad ši transformacija būtų naudinga žmonėms ir įmonėms ir padėtų pasiekti tikslą iki 2050 m. užtikrinti neutralų Europos poveikį klimatui.

Komisija yra pasiryžusi pasiekti, kad šis dešimtmetis taptų Europos skaitmeniniu dešimtmečiu. Europa dabar turi stiprinti savo skaitmeninį suverenumą ir nusistatyti standartus, o ne vadovautis kitų standartais, pagrindinį dėmesį skirdama duomenims, technologijai ir infrastruktūrai.

  • Europos skaitmeninis dešimtmetis

    Europos skaitmeninis dešimtmetis

    siekiant į žmogų orientuotos, tvarios ir klestinčios skaitmeninės ateities, kurioje įmonės ir žmonės turėtų daugiau galių

  • Skaitmeninės Europos ateities formavimas

    Skaitmeninės Europos ateities formavimas

    užtikrinant, kad technologijos tarnautų žmonėms ir būtų jų pagalbininkės kasdieniame gyvenime

 

Svarbiausi faktai

Veiksmai

 

Pagrindiniai faktai

Nuo 2014 m. Komisija jau ėmėsi įvairių veiksmų, kad palengvintų dinamiškos duomenų ekonomikos plėtrą, pavyzdžiui, priėmė:

2018 m. Komisija pirmą kartą pristatė dirbtinio intelekto strategiją ir su valstybėmis narėmis susitarė dėl suderinto plano. 2019 m. balandžio mėn. Aukšto lygio ekspertų grupė dirbtinio intelekto klausimais pateikė savo parengtas Patikimo dirbtinio intelekto etikos gaires. Jomis buvo remiamasi rengiant dirbtinio intelekto reglamentavimo sistemą, kuri pateikta 2020 m. vasario 19 d.

Savo politinėse gairėse Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen pabrėžė būtinybę Europai pirmauti sveikos planetos išsaugojimo ir naujo skaitmeninio pasaulio kūrimo srityse. Atsižvelgdama į tai, ji per pirmąsias 100 savo kadencijos dienų pradėjo diskusijas dėl etinių dirbtinio intelekto aspektų, taip pat dėl didžiųjų duomenų naudojimo siekiant visuomenės ir įmonių gerovės.

Dokumentai

ParsisiųsdintiPDF - 1.3 MB