Úvod

Digitální technologie vnášejí do života lidí zásadní změny. Cílem digitální strategie EU je zajistit, aby z této transformace měla prospěch široká veřejnost i podniky, a zároveň přispět k dosažení cíle, jímž je klimaticky neutrální Evropa do roku 2050.

Komise je odhodlána učinit z právě začínající dekády evropské „digitální desetiletí“. Evropa nyní musí posílit svou digitální suverenitu a stanovovat normy, ne se řídit normami jiných zemí, a jasně se zaměřit na data, technologie a infrastrukturu.

  • Evropská digitální dekáda

    Evropská digitální dekáda

    posílení postavení podniků a občanů v udržitelné a prosperující digitální budoucnosti zaměřené na člověka

  • Formování digitální budoucnosti Evropy

    Formování digitální budoucnosti Evropy

    technologie musí sloužit občanům a být přínosem pro jejich každodenní život

 

Aktuality

 

Akce

 

Souvislosti

Od roku 2014 podnikla Komise řadu kroků k urychlení rozvoje ekonomiky založené na datech. Jednalo se například o:

V roce 2018 Komise poprvé představila strategii pro umělou inteligenci a dohodla se s členskými státy na koordinovaném plánu. V dubnu 2019 představila odborná skupina na vysoké úrovni pro umělou inteligenci etické pokyny pro důvěryhodnou umělou inteligenci. Z nich pak vychází rámec pro umělou inteligenci předložený 19. února 2020.

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová ve svých politických směrech zdůraznila, že Evropa se musí ujmout vedení v transformaci, která přinese zdravou planetu a nový digitální svět. V této souvislosti zahájila prvních 100 dnů ve funkci diskusí o etickém rozměru umělé inteligence a o využívání dat velkého objemu – technologiích, které mohou hospodářství i společnosti jako celku přinést obrovský prospěch.

Dokumenty

StáhnoutPDF - 1.3 MB