Page Contents

Biography

Luxembourg nationality

  • September 2016-present

    Director-General, Directorate General for Regional and Urban Policy

  • November 2013-August 2016

    Director, Office for Administration and Payment of Individual Entitlements (PMO)

  • February 2010-November2013

    Chief of cabinet of Janusz Lewandowski, European Commissioner for budget and financial programming

  • July 2009-January2010

    Chief of cabinet of  Pawel Samecki, European Commissioner for regional policy

  • September 2007-June2009

    Chief of cabinet of Danuta Hübner, European Commissioner for regional policy

DownloadPDF - 91.1 KB