Skiepijimo duomenys

  • Vaccines 1,34 milijardo dozių pristatyta
  • Vaccines 81,4 %suaugusių ES gyventojų visiškai paskiepyti

Paskutinį kartą atnaujinta 2022 m. vasario 2 d. Šaltinis – vakcinų gamintojai ir ECDC duomenys.

Svarbiausia informacija

Informacija apie skiepijimą ES

 

 

Saugių ir veiksmingų vakcinų užtikrinimas

Europos Komisija intensyviai derasi, kad ES piliečiams taptų prieinamos įvairios sąžiningai įkainotos vakcinos. Sudarytos sutartys su 8 perspektyvias vakcinas kuriančiomis bendrovėmis ir užtikrintas iki 4,2 mlrd. vakcinos dozių krepšelis.

Nuo 2020 m. gruodžio mėn. Europos Sąjungos šalims pristatomų vakcinų dozių kiekis nuolat didėjo. Skiepijimas visoje Europos Sąjungoje įsibėgėja.

Iki 2021 m. pabaigos beveik 80 proc. ES suaugusių gyventojų buvo visiškai paskiepyti. Be to, Komisija susiderėjo dėl dviejų papildomų sutarčių su farmacijos bendrovėmis, kad parūpintų daugiau COVID-19 vakcinų mūsų jaunimui, ES tarptautiniams partneriams, stiprinamosioms dozėms ir apsaugai nuo naujų viruso atmainų.

Veiksmingas ir plataus masto skiepijimas yra geriausia strategija pandemijai įveikti. Esama faktinė informacija rodo, kad visos ES leistos naudoti vakcinos gerai apsaugo hospitalizavimo, sunkios ligos formos ir mirties rizikos, o veiksmingumas visų gyventojų mastu yra daugiau nei 80 proc.

Egzistuoja aiškus skiepijimo masto, hospitalizacijos ir mirtingumo rodiklių ryšys: kuo didesnis skiepijimo mastas, tuo mažesnė hospitalizacijos ar mirties rizika.

Todėl visų reikalavimus atitinkančių grupių, visų pirma pagyvenusių žmonių, pažeidžiamų asmenų ir sveikatos priežiūros darbuotojų, skiepijimo masto didinimas visoje ES tebėra svarbiausias prioritetas siekiant kontroliuoti COVID-19 plitimą.

Duomenys rodo, kad stiprinamosios dozės gerokai padidina apsaugą nuo infekcijos ir sunkių ligų. Todėl ECDC rekomenduoja skirti daugiau dėmesio stiprinamosioms suaugusiųjų dozėms, pirmenybę teikiant vyresniems nei 40 metų asmenims, praėjus ne mažiau kaip 6 mėnesiams po pirminio skiepijimo.

Siekdama turėti pakankamai dozių, Komisija glaudžiai bendradarbiavo su pramonės atstovais, kad padidintų vakcinos gamybos pajėgumus ES. Tikimasi, kad iki 2021 m. pabaigos gamybos pajėgumai Europoje pasieks 300 mln. dozių per mėnesį.

Komisija taip pat ėmėsi veiksmų siekdama numatyti naujas viruso atmainas ir su jomis kovoti, sparčiai kurti ir dideliu mastu gaminti prieš šias atmainas veiksmingas vakcinas.

Todėl Europos Komisija įsteigė Europos pasirengimo ekstremaliosioms sveikatos situacijoms ir reagavimo į jas instituciją HERA. HERA numatys grėsmes ir galimas sveikatos krizes, rinkdama žvalgybos duomenis ir kurdama reikiamus reagavimo pajėgumus, kad būtų galima greitai reaguoti į ekstremaliąsias sveikatos situacijas. 
 

ES vakcinų rinkinys

Komisija iki šiol yra suteikusi 5 bendrovių – „BioNTech“ ir „Pfizer“, „Moderna“, „AstraZeneca“, „Janssen Pharmaceutica NV“ ir Novavax – sukurtų vakcinų sąlyginius rinkodaros leidimus, kai EMA įvertino, kad jos saugios ir veiksmingos. EMA atlieka kelių kitų vakcinų vertinimus, kurie yra skirtinguose etapuose.

  • iki 4,2 mlrd. dozių.

Bendrovė

Vakcinos rūšis

Dozių skaičius

(būtinas vienam asmeniui)

Dozių skaičius

(užtikrintas)

Būsena
„BioNTech“ ir „Pfizer“ iRNR 2 dozės 2,4 milijardo Patvirtinta
„Moderna“ iRNR 2 dozės 460 milijonų Patvirtinta
„AstraZeneca“ adenovirusinė 2 dozės 400 milijonų Patvirtinta
„Johnson & Johnson/Janssen Pharmaceuticals“ adenovirusinė 1 dozė 400 milijonų Patvirtinta
„Sanofi-GSK“ baltyminė 2 dozės 300 milijonų Vykdoma EMA koreguojamoji peržiūra
„Novavax“ baltyminė 2 dozės 200 mln.** Patvirtinta
„Valneva“ inaktyvuota vakcina nuo viruso   60 milijonų Kuriama

* galimybė įsigyti 900 mln. dozių, ** pasirinkimas pirkti 100 mln. dozių

 

Saugos ataskaitos

Europos vaistų agentūra skelbia atnaujintą informaciją apie ES leidžiamų naudoti vakcinų nuo COVID-19 saugumą. EMA kas mėnesį skelbia atnaujintą informaciją apie kiekvieną vakciną nuo COVID-19, kuriai suteiktas rinkodaros leidimas.

Šioje atnaujintoje informacijoje apie saugumą apibendrinami duomenys, gauti po to, kai suteiktas vakcinos rinkodaros leidimas. Joje taip pat nurodoma, ar reikia toliau tirti kokią nors informaciją apie saugumą.

Daugiau informacijos pateikta EMA interneto svetainėje.

Tikrinkite faktus

Apie koronavirusą skleidžiama labai daug dezinformacijos, todėl svarbu, kad naujausią informaciją gautumėte tik iš patikimų šaltinių. Siūlome vadovautis savo šalies visuomenės sveikatos institucijų patarimais ir informacijos ieškoti atitinkamų ES ir tarptautinių organizacijų – Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) interneto puslapiuose.

Taip pat pagelbėsite, jeigu nesidalysite nepatikrinta informacija iš abejotinų šaltinių.

Kova su dezinformacija

ES vakcinų strategija

Įgyvendindama ES vakcinų strategiją ES remia pastangas paspartinti saugių ir veiksmingų vakcinų kūrimą, kad po mažiau nei po metų jas jau būtų galima naudoti.

Komisija valstybių narių vardu sudarė išankstines pirkimo sutartis su atskirais vakcinų gamintojais ir užsitikrino daugiau kaip 4,2 mlrd. vakcinų dozių Europos piliečiams ir pasaulio šalims, kuriose vakcinos yra mažiau prieinamos. 

Vaizdo siužetai

Interview about vaccination with Ms Marie-Francoise Fuchs

Interviu apie vakcinaciją su Marie-Francoise Fuchs

How vaccines work

Kaip veikia vakcinos?

 

Daugiau vaizdo siužetų ir nuotraukų apie COVID-19 vakcinas

Dokumentai