Būsimų vakcinų atsargų užsitikrinimas

Siekdama užtikrinti, kad saugios ir veiksmingos vakcinos taptų prieinamos kuo greičiau, Europos Komisija glaudžiai bendradarbiauja su farmacijos bendrovėmis ir Europos vaistų agentūra. Kaip ir visų vakcinų atveju, prieš pateikiant jas į rinką, bus atliktas kruopštus mokslinis vertinimas.

Europos Komisija jau yra sudariusi sutartis su 6 perspektyvias vakcinas kuriančiomis bendrovėmis ir tokių sutarčių gali būti sudaryta dar daugiau.

Vakcinos, dėl kurių susiderėjo Komisija

 

  • 2,3 mlrd. dozių

Informacija apie skiepijimą ES

 

Ką sako ekspertai?

Peter Piot, virologist

Peter Piot, virusologas

 

 

Dr. Frank Ulrich Montgomery,
Europos gydytojų nuolatinio komiteto pirmininkas

 

COVID-19 vakcinos: kalba ekspertai

Ką sako žmonės?

Borislava Ananieva, transplantacijos operacijos pacientė

 

Tikrinkite faktus

Apie koronavirusą skleidžiama labai daug dezinformacijos, todėl svarbu, kad naujausią informaciją gautumėte tik iš patikimų šaltinių. Siūlome vadovautis savo šalies visuomenės sveikatos institucijų patarimais ir informacijos ieškoti atitinkamų ES ir tarptautinių organizacijų – Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) interneto puslapiuose.

Taip pat pagelbėsite, jeigu nesidalysite nepatikrinta informacija iš abejotinų šaltinių.

Kova su dezinformacija

ES vakcinų strategija

Įgyvendindama ES vakcinų strategiją ES remia pastangas paspartinti saugių ir veiksmingų vakcinų kūrimą, kad po 12–18 mėnesių ar net dar anksčiau jas jau būtų galima naudoti. Šiai sudėtingai užduočiai įgyvendinti reikės vienu metu vykdyti klinikinius tyrimus ir kartu investuoti į gamybos pajėgumus, kad būtų galima pagaminti milijonus ar net milijardus tinkamos vakcinos dozių.

ES vakcinų strategija