Puslapio turinys

Atsakymas

Tokiems asmens duomenims suteikiama papildoma apsauga, nes vaikai nepakankamai suvokia su duomenų tvarkymu susijusius pavojus, pasekmes ir savo teises. Konkrečiai vaikui skirta informacija turi būti lengvai prieinama ir pateikiama aiškia bei paprasta kalba.

Daugumos internetinių paslaugų atveju vaiko iki tam tikro amžiaus asmens duomenų tvarkymui reikalingas tėvų arba globėjų sutikimas. Tai taikytina socialinių tinklų svetainėms, taip pat muzikos parsisiuntimo ir internetinių žaidimų pardavimo platformoms.

Amžiaus, iki kurio reikia gauti tėvų sutikimą, ribą nustato valstybės narės ir ji svyruoja nuo 13 iki 16 metų. Šią informaciją galite pasitikrinti savo nacionalinėje duomenų apsaugos institucijoje.

Įmonės, atsižvelgdamos į turimas technologijas, turi dėti pagrįstas pastangas, kad patikrintų, ar gautas sutikimas tikrai atitinka įstatymus. Jos gali taikyti amžiaus patikrinimo priemones (pvz., pateikti klausimą, į kurį vidutinis vaikas negalėtų atsakyti, arba reikalauti, kad nepilnametis nurodytų kurio nors iš savo tėvų elektroninio pašto adresą, kad šis galėtų pateikti savo rašytinį sutikimą).

Tėvų sutikimo nereikalaujama, kai vaikui tiesiogiai teikiamos prevencijos ar konsultavimo paslaugos, nes jomis siekiama apsaugoti vaiko interesus.

Pavyzdžiai

Reikalingas tėvų sutikimas

Turite 12 metų dukterį. Ji norėtų prisijungti prie populiaraus socialinio tinklo, ir tuo tikslu jos prašoma duoti sutikimą tvarkyti informaciją apie jos religiją. Jeigu norite, kad jūsų dukra prisijungtų prie šio socialinio tinklo, turite duoti savo sutikimą.

Nereikalingas tėvų sutikimas

Jūsų septyniolikmetis sūnus nori dalyvauti internetinėje apklausoje apie savo rengimosi įpročius. Interneto svetainėje prašoma duoti sutikimą tvarkyti jo duomenis. Jūsų sūnus yra vyresnis nei 16 metų, todėl jis gali duoti savo sutikimą be jūsų leidimo.

Nuorodos