About this initiative

Topic
Single market
Type of act
Implementing directive
Committee

Draft act

Feedback: open
Type

Draft implementing directive
More about draft acts

Feedback period
29 October 2018 - 26 November 2018

The Commission would like to hear your views.

Draft acts are open for feedback for 4 weeks and published on this site. Feedback will be taken into account for finalising this initiative. Feedback received will be published on this site and therefore must adhere to the feedback rules.

Give feedback
Download (242.5 KB - PDF - 4 pages)
Download (135.5 KB - PDF - 3 pages)

Feedback (4)

 • LIGA LIBE, z.s. (Czech Republic)
  19 Listopad 2018 Non-governmental organisation (NGO)
  LIGA LIBE, z.s. (Czech Republic)

  STANOVISKO k návrhu prováděcí směrnice EK k označování zbraní a jejich hlavních částí (Technical specifications for the marking of firearms and their essential components) z října 2018. Systém značení civilních palných zbraní a jejich hlavních částí, zavedený v současnosti v ČR podle C.I.P., považujeme za dostačující pro funkční evidenci a detailní sledování pohybu palných zbraní. Jakoukoliv úpravu systému označování zbraní, která jde nad...

 • Tomas Martinek (Czech Republic)
  18 Listopad 2018 EU citizen
  Tomas Martinek (Czech Republic)

  Poplašné a signální zbraně musí být už z podstaty svého účelu naprosto spolehlivé a pro laika srozumitelné a lehce ovladatelné, tedy konstrukčně co nejjednodušší. Hasícím přístrojem lze také ublížit člověku, ale to nemůže být důvodem, aby nešel sejmout ze stěny, nebo aby jeho spoušťový mechanismus vyžadoval složité několikanásobné jištění. Děkuji, že při vašem rozhodování zvítězí zdravý rozum nad nesmyslným populismem.

 • Jindřich Vlček (Czech Republic)
  18 Listopad 2018 EU citizen
  Jindřich Vlček (Czech Republic)

  Systém značení civilních palných zbraní a jejich hlavních částí, zavedený v současnosti v ČR podle C.I.P., považuji za dostačující pro funkční evidenci a detailní sledování pohybu palných zbraní. Jakoukoliv úpravu systému označování zbraní, která jde nad rámec úpravy současně platné, považui za nelogickou a nadbytečnou, která přinese pouze zvýšené nároky na výrobce zbraní a nesplní předpokládaný cíl. Navrhovaná úprava dále prohlubuje nejistý...

All feedback (4) >

Commission adoption

Type

Implementing directive
More about adopted acts

Subscribe to receive notifications

Be notified by email when new initiatives are added on topics you're interested in or follow developments to individual initiatives.
You won't receive more than 1 email per day and you can manage your subscription preferences whenever you like.
Simply create an account using the Register button below.