Svečana dodjela nagrada

Na desetom izdanju natjecanja Juvenes Translatores vidjeli smo mlade nade na početku njihova putovanja na kojem će otkriti cijeli svijet, neometani rutinom ni konvencijama, puni mladenačkog poleta i odlučnog stava. Ove je godine tekstove prevodilo više od 3000 učenika iz cijele Europske unije, i to u impresivnom broju jezičnih kombinacija – njih čak 152, uključujući prijevode s grčkog na latvijski i s bugarskog na portugalski. Natjecatelji nisu posustali ni pred najkompliciranijim izrazima, a njihova izvrsna rješenja ponekad su ocjenjivače, profesionalne prevoditelje, navela da se zapitaju bi li oni sami u svojoj školskoj dobi mogli ostvariti rezultate usporedive s onima najboljih natjecatelja. Učenicima čestitamo na uspješnom radu, kojem su očito pristupili vrlo predano i s mnogo entuzijazma!

Pobjednici

Austria - pobjednički prijevod

Daniel Sauer

BG 13 Fichtnergasse, Wien 

Belgium - pobjednički prijevod

Nina Kessler

Königliches Athenäum St. Vith, Sankt Vith

Bulgaria - pobjednički prijevod

Мадлен Илиева

Езикова гимназия „Д-р Петър Берон“, Кюстендил

Croatia - pobjednički prijevod

Petra Nimac Kalcina

III. gimnazija, Split

Cyprus - pobjednički prijevod

Νεφέλη Ποταμίτου

Λύκειο Αγίας Φυλάξεως, Λεμεσός

Czech Republic - pobjednički prijevod

Tereza Csibová

Podještědské gymnázium, Liberec

Denmark - pobjednički prijevod

Astrid Ginnerup Jørgensen

Hasseris Gymnasium, Aalborg 

Estonia - pobjednički prijevod

Laura Schifrin

Gustav Adolfi Gümnaasium, Tallinn 

Finland - pobjednički prijevod

Greta Koivikko

Tampereen yhteiskoulun lukio, Tampere 

France -  pobjednički prijevod

Alexis Lucas

Lycée Saint Joseph, Bruz

Germany - pobjednički prijevod

Mariam Kostanian

Französisches Gymnasium, Berlin

Greece - pobjednički prijevod

Αγγελική Χριστοδουλάκη 

Γενικό Λύκειο Αγίου Νικολάου, ΄Αγιος Νικόλαος Χαλκιδικής

Hungary - pobjednički prijevod

Barbara Mészáros

Szegedi Tömörkény István Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola, Szeged

Ireland - pobjednički prijevod

Éile Ní Chianáin

Coláiste Íosagáin, Baile an Bhóthair

Italy - pobjednički prijevod

Carolina Zanchi

Liceo Linguistico Statale "Giovanni Falcone", Bergamo

Latvia -  pobjednički prijevod

Artūrs Bartkevičs-Valdmanis

Saldus novada pašvaldības Druvas vidusskola, Saldus novads 

Lithuania -  pobjednički prijevod

Martynas Bartninkas

Kauno technologijos universiteto gimnazija, Kaunas

Luxembourg - pobjednički prijevod

Henrik Young

European School of Luxembourg Kirchberg 1, Luxembourg

Malta - pobjednički prijevod

Abigail Callus

G.F. Abela Junior College, Msida

Netherlands - pobjednički prijevod

Caroline Smulders

Titus Brandsmalyceum - Het Hooghuis, Oss

Poland - pobjednički prijevod

Jędrzej Michalski

I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Marcinkowskiego, Poznań

Portugal - pobjednički prijevod

Beatriz Simões

Instituto Educativo do Juncal, Juncal - Porto de Mós

Romania - pobjednički prijevod

Alina Cristiana Tache

Colegiul Național „Mihai Viteazul”, Ploiești

Slovakia - pobjednički prijevod

Agáta Brozová

Gymnázium, Tvrdošín

Slovenia - pobjednički prijevod

Maruška Schenk

Škofijska klasična gimnazija, Ljubljana 

Spain - pobjednički prijevod

Inés Fernández Martínez

IES Lancia, León

Sweden - pobjednički prijevod

Andreas Hygrell

Tyska skolan, Stockholm 

United Kingdom - pobjednički prijevod

Amy Baxter

King Edward VI Grammar School, Louth