Korzyści wynikające z euro

Korzyści wynikające z euro

Euro powstało ze względu na korzyści płynące z jednolitej waluty w porównaniu z dawną sytuacją, kiedy każde państwo członkowskie posługiwało się własną walutą. Wyeliminowano ryzyko wahań kursowych i koszty wymiany walut, wzmocniono wspólny rynek, ale przede wszystkim zacieśniono współpracę między państwami członkowskimi na rzecz stabilnej waluty i gospodarki i dla dobra wszystkich obywateli Europy.

Opinia publiczna na temat euro

Opinia publiczna na temat euro

Monitorowanie opinii publicznej na temat euro oraz poznanie najważniejszych czynników, jakie mają na nią wpływ, jest bardzo ważne. Pomaga ono stwierdzić, jakich informacji brakuje obywatelom, oraz dostosować materiały informacyjne do rzeczywistych potrzeb.

Znajdź prelegenta do udziału w wydarzeniu na temat euro

Znajdź prelegenta do udziału w wydarzeniu na temat euro

Jeśli na zlecenie organizacji, szkoły lub innej instytucji organizujesz konferencję lub inne wydarzenie poświęcone UGW lub euro i poszukujesz kogoś, kto byłby w stanie przekazać fachowe i aktualne informacje na ten temat, skontaktuj się z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w swoim kraju. Pomoże Ci ono znaleźć najbardziej odpowiedniego prelegenta.