Stopniowe otwieranie po pandemii

Dział Wizyt Informacyjnych Komisji Europejskiej w Brukseli stopniowo zaczyna się otwierać dla grup odwiedzających.

W celu zagwarantowania maksymalnego bezpieczeństwa osoby odwiedzające budynki Komisji nie tylko muszą dostosować się do wymagań krajowych, ale także są proszone o przedstawienie ważnego unijnego cyfrowego zaświadczenia COVID lub innego ważnego zaświadczenia COVID potwierdzającego, że zostały w pełni zaszczepione, uzyskały ujemny wynik testu lub przechorowały COVID-19. Szczegółowe informacje można znaleźć w decyzji Komisji.

Dopuszczalne testy to testy typu NAAT (PCR) lub RAT przeprowadzone przez pracownika medycznego lub wykwalifikowany personel testujący. Ujemny wynik testu NAAT (PCR) powinien zostać uzyskany z wyprzedzeniem nie większym niż 72-godzinne, a w przypadku testu RAT (szybki test antygenowy) nie większym niż 48-godzinne. Od pełnego zaszczepienia powinno minąć co najmniej 14 dni.  Pełne zaszczepienie oznacza, że dana osoba otrzymała drugą dawkę z serii dwóch dawek, szczepionkę jednodawkową lub też pojedynczą dawkę szczepionki dwudawkowej po wcześniejszym zakażeniu.

Przy wejściu do budynków Komisji w Brukseli przeprowadzana jest kontrola temperatury. Osoby, u których zostanie stwierdzona temperatura 37,7°C lub wyższa bądź które odmówią poddania się kontroli temperatury, nie będą mogły wejść na teren budynków.

W budynkach obowiązują zasady zapełniania pomieszczeń maksymalnie do połowy, noszenia masek i ograniczenia kontaktów osobistych.

Osobom, które chciałyby połączyć się przez internet, aby wziąć udział w wirtualnej wizycie w Komisji Europejskiej, nadal oferowana jest taka możliwość, z zapewnieniem dużej elastyczności.

Zgłoś się poniżej do udziału w preferowanej przez siebie wizycie i przejrzyj więcej informacji o Komisji Europejskiej.

O Dziale Wizyt Informacyjnych

Dział Wizyt Informacyjnych mieści się w Brukseli. Za jego pośrednictwem można dowiedzieć się, jak funkcjonuje Komisja Europejska, oraz lepiej zrozumieć jej politykę i priorytety.  

Wizyty grupowe

 • Rodzaje wizyt: Oferowane są wizyty o tematyce ogólnej, na konkretne tematy oraz dostosowane do zainteresowań odwiedzających. Szczegóły i zasady zgłaszania się zamieszczono poniżej.
 • Liczba uczestników: 15–100 osób.
 • Czy wymagana jest wcześniejsza rezerwacja? Tak, co najmniej 10 tygodni przed planowaną wizytą.
 • W jakich dniach: Wizyty grupowe są możliwe od poniedziałku do piątku. Dział Wizyt Informacyjnych jest zamknięty w soboty i niedziele oraz w dni wolne od pracy w Belgii, a także w niektóre dni wolne od pracy w instytucjach UE.
 • Potwierdzenie: W ciągu dwóch tygodni od zgłoszenia otrzymasz potwierdzenie, które będzie zawierać również dane kontaktowe osoby odpowiedzialnej za organizację wizyty. Jeśli nie otrzymasz takiego potwierdzenia, napisz do nas na adres COMM-VISIT-REQUESTS@ec.europa.eu.
 • Koszt: Wizyty są bezpłatne.
 • Minimalny wiek uczestników: 15 lat.
 • Język: Wizyty odbywają się we wszystkich językach urzędowych UE. Podczas rejestracji wskaż preferowany przez grupę język.
 • Dokumenty tożsamości: Przy wejściu do budynku należy okazać paszport lub krajowy dowód tożsamości (prawo jazdy nie jest akceptowane).
 • Odwołanie wizyty: O anulowaniu wizyty poinformuj nas co najmniej dwa tygodnie przed planowaną datą wizyty – w tym celu napisz na adres COMM-VISIT-REQUESTS@ec.europa.eu, podając numer referencyjny wizyty.
 • W przypadku spóźnienia zastrzegamy sobie prawo do odwołania wizyty. 

Wizyty indywidualne: Niestety, nie organizujemy wizyt dla pojedynczych osób ani dla grup poniżej 15 osób. Alternatywą może być wizyta w Parlamencie Europejskim.

Rezerwacja wizyty

Podczas rejestracji wizyty grupowej zostaniesz poproszony o utworzenie konta użytkownika w systemie „EU Login” lub zalogowanie się do już istniejącego konta.
Pod koniec procesu zatwierdzania rezerwacji wyświetli się oświadczenie o ochronie prywatności, w którym wyjaśniono, w jaki sposób będą przetwarzane udostępnione dane osobowe.

Wizyty o tematyce ogólnej –

Podstawowe informacje o roli Komisji jako organu wykonawczego UE.

Tematyka opracowana z myślą o osobach, które nie mają dużej wiedzy na temat działalności UE, jak na przykład uczniowie szkół średnich.

 • Wizyty o konkretnej tematyce – 2,5 godz. 

  Informacje na temat roli Komisji jako organu wykonawczego UE oraz szczegółowe omówienie wybranego priorytetu UE lub obszaru polityki.

  Do udziału w tego rodzaju wizytach zachęcamy szczególnie studentów oraz osoby zainteresowane konkretną tematyką.

 • Wizyty dostosowane do zainteresowań odwiedzających – od pół do

  Informacje na temat konkretnych priorytetów UE lub obszarów polityki. Wizyty mają formę prezentacji prowadzonej przez urzędników Komisji, połączonej z dyskusją. Wizyta może rozpocząć się od wprowadzenia na temat roli Komisji jako organu wykonawczego UE.

  Wizyty przeznaczone są dla parlamentarzystów oraz przedstawicieli władz krajowych, regionalnych i lokalnych, dziennikarzy, stowarzyszeń biznesowych, grup zawodowych z sektora publicznego i prywatnego, przedstawicieli związków zawodowych oraz środowisk akademickich (w tym także doktorantów).

Wejście do Działu Wizyt Informacyjnych© Komisja Europejska, Georges Boulougouris
Sala konferencyjna

Jak do nas trafić?

Dział Wizyt Informacyjnych w Komisji Europejskiej

Czasami wizyty mogą odbywać się w innym budynku. Adres podamy w potwierdzeniu.

Wejście do budynku

Na rogu ulic: Rue de la Loi oraz Rue du Taciturne.

Transport publiczny

Gorąco zachęcamy odwiedzających do korzystania z transportu publicznego. Najbliższa stacja to „Schuman”. Można do niej dojechać zarówno metrem, jak i autobusem. Należy kierować się do wyjścia oznaczonego „Berlaymont”.

Specjalny parking dla autokarów znajduje się przy Rue du Taciturne (po prawej, patrząc od strony Rue de la Loi).

Środki bezpieczeństwa

Przy wejściu do Działu Wizyt Informacyjnych należy okazać krajowy dokument tożsamości lub paszport (prawo jazdy nie jest akceptowane). Wchodzący muszą przejść przez bramkę do wykrywania metali (taką jak na lotniskach), a ich bagaże są prześwietlane promieniami rentgenowskimi.

Dostępność

Dział Wizyt Informacyjnych jest dostępny dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Prosimy określić swoje potrzeby w formularzu zgłoszeniowym.

Inne udogodnienia

W Dziale Wizyt Informacyjnych można korzystać z sieci Wi-Fi.

Kontakt

Wizyty w innych instytucjach

Inne instytucje, organy i agencje UE

Wizyty w innych instytucjach UE w Brukseli, Strasburgu, Luksemburgu oraz we Frankfurcie

Dokumenty

PobierzPDF - 901.9 KB