Wizyty grupowe

 • Liczba uczestników: 15–100 osób.
 • Czy wymagana jest wcześniejsza rezerwacja? Tak, co najmniej 10 tygodni przed planowaną wizytą.
 • W jakich dniach: Wizyty grupowe są możliwe od poniedziałku do piątku. Dział Wizyt Informacyjnych jest zamknięty w soboty i niedziele oraz w dni wolne od pracy w Belgii, a także w niektóre dni wolne od pracy w instytucjach UE.
 • Potwierdzenie: W ciągu dwóch tygodni od zgłoszenia otrzymasz potwierdzenie, które będzie zawierać również dane kontaktowe osoby odpowiedzialnej za organizację wizyty. Jeśli nie otrzymasz takiego potwierdzenia, napisz do nas na adres COMM-VISIT-REQUESTS@ec.europa.eu.
 • Koszt: Wizyty są bezpłatne.
 • Minimalny wiek uczestników: 15 lat.
 • Język: Wizyty odbywają się we wszystkich językach urzędowych UE. Podczas rejestracji wskaż preferowany przez grupę język.
 • Dokumenty tożsamości: Przy wejściu do budynku należy okazać paszport lub krajowy dowód tożsamości (prawo jazdy nie jest akceptowane).
 • Odwołanie wizyty: O anulowaniu wizyty poinformuj nas co najmniej dwa tygodnie przed planowaną datą wizyty – w tym celu napisz na adres COMM-VISIT-REQUESTS@ec.europa.eu, podając numer referencyjny wizyty.
 • W przypadku spóźnienia zastrzegamy sobie prawo do odwołania wizyty. Prosimy o zgłoszenie spóźnienia pod numerem +32 2 296 7297.

Podczas rejestracji wizyty grupowej zostaniesz poproszony o utworzenie konta użytkownika w systemie „EU Login” lub zalogowanie się do już istniejącego konta.

Wizyty indywidualne: Niestety, nie organizujemy wizyt dla pojedynczych osób ani dla grup poniżej 15 osób. Alternatywą może być wizyta w Parlamencie Europejskim.

 • Wizyty ogólne – 90 minut

  Podstawowe informacje o roli Komisji jako organu wykonawczego UE.

  Tematyka opracowana z myślą o osobach, które nie wiedzą wiele na temat działalności UE, jak na przykład uczniowie szkół średnich.

 • Wizyty ogólne poszerzone o szczegółowe omówienie wybranej dziedziny2,5 godziny

  Informacje na temat roli Komisji jako organu wykonawczego UE oraz szczegółowe omówienie wybranego priorytetu UE lub obszaru polityki.

  Do udziału w tego rodzaju wizytach zachęcamy szczególnie studentów oraz osoby zainteresowane konkretną tematyką.

 • Wizyty dostosowane do zainteresowań odwiedzających – od pół do półtora dnia

  Informacje na temat konkretnych priorytetów UE lub obszarów polityki. Wizyty mają formę prezentacji prowadzonej przez urzędników Komisji, połączonej z dyskusją. Wizyta może rozpocząć się od wprowadzenia na temat roli Komisji jako organu wykonawczego UE.

  Wizyty przeznaczone są dla parlamentarzystów oraz przedstawicieli władz krajowych, regionalnych i lokalnych, dziennikarzy, stowarzyszeń biznesowych, grup zawodowych z sektora publicznego i prywatnego, przedstawicieli związków zawodowych oraz środowisk akademickich (w tym także doktorantów).

Oś czasu w Dziale Wizyt Informacyjnych
Wizyty grupowe
Sala konferencyjna

Jak do nas trafić?

Dział Wizyt Informacyjnych w Komisji Europejskiej

Czasami wizyty mogą odbywać się w innym budynku. Adres podamy w potwierdzeniu.

Wejście do budynku

Na rogu ulic: Rue de la Loi oraz Rue du Taciturne.

Wejście do Działu Wizyt Informacyjnych© Komisja Europejska, Georges Boulougouris

Transport publiczny

Gorąco zachęcamy odwiedzających do korzystania z transportu publicznego. Najbliższa stacja to „Schuman”. Można do niej dojechać zarówno metrem, jak i autobusem. Należy kierować się do wyjścia oznaczonego „Berlaymont”.

Specjalny parking dla autokarów znajduje się przy Rue du Taciturne (po prawej patrząc od strony Rue de la Loi).

Środki bezpieczeństwa

Przy wejściu do Działu Wizyt Informacyjnych należy okazać krajowy dokument tożsamości lub paszport (prawo jazdy nie jest akceptowane). Wchodzący muszą przejść przez bramkę do wykrywania metali (taką jak na lotniskach), a ich bagaże są prześwietlane promieniami rentgenowskimi.

Dostępność

Dział Wizyt Informacyjnych jest dostępny dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Prosimy określić swoje potrzeby w formularzu zgłoszeniowym.

Inne udogodnienia

W Dziale Wizyt Informacyjnych można korzystać z sieci Wi-Fi.

Kontakt

Inne możliwości odwiedzenia instytucji UE