Dėmesio!

KORONAVIRUSAS – COVID-19

Visa informacija apie ES reagavimą, karantino panaikinimą ir ekonomikos gaivinimą


Dėl COVID-19 protrūkio Europos Komisijos Lankytojų centras laikinai uždarytas ir nerengia ekskursijų.

Ėmusis atsargumo priemonių ir laikantis oficialių rekomendacijų, apsilankymai Europos Komisijos Lankytojų centre sustabdyti iki atskiro pranešimo.  Atidžiai stebime įvykių raidą ir atitinkamai atnaujiname šią svetainę. Norėdami sužinoti naujausią informaciją, reguliariai apsilankykite šiame puslapyje.

Su anksčiau apsilankymą užsisakiusiomis grupėmis, kurių prašymas buvo priimtas, bus susisiekta ir vietoj fizinio bus pasiūlytas virtualus apsilankymas vaizdo konferencijos priemonėmis. Grupės, kurias domina virtualūs apsilankymai, gali jų paprašyti. Prašymai bus apsvarstyti ir priimti, atsižvelgiant į esamus pajėgumus. Nurodymus rasite DUK skyrelyje.

Daugiau informacijos apie koronaviruso infekciją ir ES veiksmus.

Dėkojame už supratingumą.

Apie lankytojų centrą

Briuselyje įsikūręs Lankytojų centras padeda visuomenei suprasti, kaip veikia Europos Komisija, kokia yra jos politika ir prioritetai.  

Grupių apsilankymai

 • Apsilankymo pobūdis: bendros informacijos, teminės informacijos, individualizuoti apsilankymai. Daugiau informacijos ir kaip užsiregistruoti pateikiama toliau.
 • Grupės dydis: 15–100 asmenų.
 • Reikia užsisakyti: bent prieš 10 savaičių.
 • Darbo dienos: grupių apsilankymai rengiami nuo pirmadienio iki penktadienio. Savaitgaliais ir Belgijos švenčių ir nedarbo dienomis, tam tikromis ES institucijų nedarbo dienomis Lankytojų centras nedirba.
 • Patvirtinimas: patvirtinimą turėtumėte gauti per 2 savaites nuo prašymo pateikimo. Jame bus nurodyti už jūsų apsilankymo organizavimą atsakingo asmens kontaktiniai duomenys. Jei patvirtinimo negautumėte, rašykite adresu COMM-VISIT-REQUESTS@ec.europa.eu.
 • Kaina: nemokama.
 • Minimalus lankytojų amžius: 15 metų.
 • Kalba: visos ES kalbos. Nurodykite pageidaujamą kalbą savo prašyme.
 • Asmens tapatybės tikrinimas: į pastatą įleidžiama pateikus pasą arba nacionalinę asmens tapatybės kortelę (vairuotojo pažymėjimas netinka).
 • Atšaukimas: praneškite mums apie tai bent prieš 2 savaites adresu COMM-VISIT-REQUESTS@ec.europa.eu. Nurodykite savo apsilankymo numerį.
 • Jei vėluosite atvykti, jūsų apsilankymas gali būti atšauktas. 

Individualūs lankytojai: deja, negalime surengti apsilankymų individualiems asmenims arba mažesnėms nei 15 asmenų grupėms. Tokiu atveju galite apsilankyti Europos Parlamente.

Susitarkite dėl apsilankymo

Kai teiksite vienos iš 3 rūšių grupių apsilankymo prašymą, jūsų bus paprašyta susikurti „EU Login“ paskyrą arba prisijungti prie esamos paskyros.
Baigiant patvirtinimo procesą bus pateiktas pareiškimas apie privatumo apsaugą, paaiškinantis, kaip bus tvarkomi jūsų asmens duomenys.

Bendros informacijos apsilankymas –

Tema – Komisijos, kaip ES politinės vykdomosios institucijos, vaidmuo.

Skirta žmonėms, apie Europos Sąjungą žinantiems nedaug, pavyzdžiui, vidurinių mokyklų moksleiviams.

 • Teminės informacijos apsilankymas – 2,5 

  Tema – Komisijos, kaip ES politinės vykdomosios institucijos, vaidmuo ir vienas jūsų pasirinktas ES prioritetas arba politikos sritis.

  Skirta pirmosios studijų pakopos studentams ir specialių interesų grupėms.

 • Individualizuotas apsilankymas – nuo pusdienio iki

  Tema – konkretūs ES prioritetai arba politikos sritys. Atsakingų Komisijos pareigūnų pranešimai ir diskusijos su jais. Individualizuotas apsilankymas gali būti pradedamas pranešimu apie Komisijos, kaip ES politinės vykdomosios institucijos, vaidmenį.

  Skirta nacionalinių, regioninių ir vietos parlamentų ir valdžios institucijų, verslo asociacijų atstovams, žurnalistams, viešojo ir privačiojo sektoriaus profesionalams, profesinėms sąjungoms, mokslininkams, antrosios pakopos studijų studentams.

Visitors Centre Entrance© European Commission, Georges Boulougouris
Visitors Centre Timeline
Visitors Centre Room

Kur ir kaip atvykti?

Europos Komisijos lankytojų centras

Kartais lankomasi kitose vietose. Patikrinkite, kas parašyta jūsų gautame patvirtinimo laiške.

Įėjimas

Gatvių Rue de la Loi ir Rue du Taciturne sankirtoje.

Viešasis transportas

Primygtinai patariame į Lankytojų centrą vykti viešuoju transportu. Artimiausia yra stotelė „Schuman“. Į ją atvažiuoti galima metro ir autobusu. Eidami iš metro stotelės vadovaukitės ženklais, vedančiais link išėjimo „Berlaymont“.

Gatvėje Rue du Taciturne yra autobusų stovėjimo aikštelė (kai pasukate iš gatvės Rue de la Loi, ji yra dešinėje pusėje).

Saugumo patikra

Kad galėtumėte patekti į Lankytojų centrą, turite turėti nacionalinę asmens tapatybės kortelę arba pasą (vairuotojo pažymėjimas netinka). Be to, bus atliktas patikrinimas metalo detektoriumi (panašiu į naudojamus oro uostuose), o jūsų daiktai bus patikrinti naudojant rentgeno aparatą.

Prieinamumas

Po Lankytojų centrą galima važinėti neįgaliųjų vežimėliais. Nurodykite savo poreikius prašymo formoje.

Patogumai

Lankytojų centre galima naudotis belaidžiu internetu („Wi-Fi“).

Kontaktai

Lankymasis kitose institucijose

Kitos ES institucijos, įstaigos ir agentūros

Apsilankymas kitose ES institucijose Briuselyje, Strasbūre, Liuksemburge ir Frankfurte.

Dokumentai

ParsisiųsdintiPDF - 664.4 KB