Külastuskeskuse järkjärguline taasavamine

Euroopa Komisjoni külastuskeskus avatakse järkjärgult rühmade füüsiliseks külastuseks.

Maksimaalse ohutuse tagamiseks ning lisaks täiendavatele asjaomase riigi poolt kehtestatud kohustustele palutakse komisjoni hooneid külastavatel isikutel esitada kehtiv ELi COVIDi digitõend või muu kehtiv COVID-tõend, mis tõendab, et isik on täielikult vaktsineeritud või saanud negatiivse testitulemuse või on COVID-19 läbi põdenud. Lisateabe saamiseks vt komisjoni otsust.

Test peaks olema tervishoiutöötaja või kvalifitseeritud testija poolt läbi viidud NAAT-test (PCR) või antigeeni kiirtest (RAT-test). NAAT-testi (PCR) negatiivne tulemus peaks olema saadud mitte varem kui 72 tundi enne külastust ja antigeeni kiirtesti puhul (RAT-test) mitte varem kui 48 tundi enne külastust. Täielikust vaktsineerimisest peaks olema möödunud vähemalt 14 päeva.  Täieliku vaktsineerimise all mõeldakse seda, et isik on saanud kahedoosilise vaktsiini korral vaktsiini mõlemad doosid, ühedoosilise vaktsiini või kahedoosilise vaktsiini korral ühe doosi pärast varasemat COVID-19-ga nakatumist.

Brüsselis asuvates komisjoni hoonetes mõõdetakse sisenemisel kehatemperatuuri. Hoonetesse ei saa siseneda isikud, kelle kehatemperatuur on kõrgem kui 37,7°C või kes keelduvad kehatemperatuuri mõõtmisest.

Hoonetes kohaldatakse maksimaalselt 50% täituvuse, maskikandmise ja sotsiaalse distantseerumise eeskirju.

Külastajad, kes soovivad veebi vahendusel Euroopa Komisjoni virtuaalselt külastada saavad seda jätkuvalt väga paindlikel tingimustel teha.

Taotlege allpool eelistatud külastuseliiki ja saage Euroopa Komisjoni kohta rohkem teavet.

Teave külastuskeskuse kohta

Külastuskeskus asub Brüsselis ja selles tutvustatakse Euroopa Komisjoni tegevust, strateegiaid ja prioriteete.  

Rühmakülastused

 • Külastuste liigid: Saate valida kas üld-, eri- või temaatilise külastuse. Allpool on esitatud nende kohta täpsem teave ja taotlemiskord.
 • Rühma suurus: 15–100 inimest
 • Kohustus eelnevalt registreerida: vähemalt kümme nädalat enne külastust
 • Toimumisaeg: rühmakülastused toimuvad esmaspäevast reedeni Külastuskeskus on suletud nädalavahetustel, Belgia riigipühadel ja mõne ELi institutsioonide töötajatele ette nähtud puhkepäeva ajal.
 • Kinnitus: peaksite saama kinnituse ning teie külastuse korraldamise eest vastutava isiku kontaktandmed 2 nädala jooksul alates taotluse esitamisest. Kui te ei ole kinnitust saanud, siis saatke palun e-kiri järgmisel aadressil: COMM-VISIT-REQUESTS@ec.europa.eu.
 • Maksumus: tasuta
 • Külastajate minimaalne vanus: 15
 • Keel: kõik ELi keeled – teatage oma eelistus taotluse esitamisel.
 • Identifitseerimine: hoonesse sisenemiseks peate esitama passi või isikutunnistuse (juhiluba ei aktsepteerita).
 • Tühistamine: palume meile vähemalt 2 nädalat ette teatada, saates e-kirja aadressil COMM-VISIT-REQUESTS@ec.europa.eu, ja märkida ka oma külastuse viitenumber.
 • Kui hilinete, võidakse teie külastus tühistada. 

Individuaalsed külastused: kahjuks ei ole meil võimalik korraldada individuaalseid külastusi ega külastusi vähem kui 15 osalejaga rühmadele. See on aga võimalik Euroopa Parlamendis.

Külastuse taotlemine

Selleks et saaksite taotleda ühte kolmest rühmakülastusest, palutakse teil luua autentimisteenuse EU Login kasutajakonto või logida sisse, kui teil on see juba olemas.
Kinnitamisetapi lõpus kuvatakse teile isikuandmete kaitse põhimõtted, milles selgitatakse, kuidas teie isikuandmeid töödeldakse.

Üldine teabekülastus –

Komisjoni kui ELi poliitiliste otsuste täideviija rolli kohta.

Isikutele, näiteks keskkooliõpilastele, kellel puuduvad või on vähesed teadmised ELi kohta.

 • Erikülastused – 

  Komisjoni kui ELi poliitiliste otsuste täideviija rolli + 1 teie valitud ELi prioriteedi või poliitikavaldkonna kohta.

  Üliõpilastele ja konkreetsetele huvirühmadele.

 • Üldine + temaatiline külastus – 0,5 kuni

  Konkreetsete ELi prioriteetide või poliitikavaldkondade kohta. Ettekanded ja arutelud pädevate komisjoni ametnikega. Külastuse sissejuhatuseks võidakse anda ülevaade Euroopa Komisjoni ülesannetest ELi poliitiliste otsuste täideviijana.

  Riiklikele ja piirkondlikele valitsustele ning kohalikele omavalitsustele, ajakirjanikele, ettevõtjate ühendustele, avaliku ja erasektori spetsialistidele, ametiühingutele, teadlastele ja kraadiõppe üliõpilastele.

Visitors Centre Entrance© European Commission, Georges Boulougouris
Visitors Centre Timeline
Visitors Centre Timeline

Asukoht ja juurdepääs

Euroopa Komisjoni külastuskeskus

Külastused võivad mõnikord toimuda mõnes teises hoones. Palun kontrollige oma kinnitust.

Sissepääs

Rue de la Loi ja Rue du Taciturne'i nurgal.

Ühistransport

Külastuskeskusesse tulemiseks soovitame tungivalt kasutada ühistransporti. Lähim peatus on „Schuman“ ning kohale pääseb metroo ja bussiga. Metroojaamas väljuge väljapääsu „Berlaymont“ kaudu.

Busside jaoks on olemas eraldi parkimisala Rue du Taciturne'il (asub Rue de la Loi poolt tulles paremal).

Turvakontroll

Külastuskeskusesse sisenemiseks peate esitama isikutunnistuse või passi (juhiluba ei aktsepteerita). Te peate läbima metallidetektori (sarnane lennujaamades kasutatavatele) ja laskma oma isiklikud esemed läbi valgustada.

Juurdepääsetavus

Külastuskeskusesse pääseb ka ratastooliga. Palun esitage asjaomased soovid taotlusvormil.

Töövahendid

Külastuskeskuses saab kasutada WiFit.

Kontakt

Teiste ELi institutsioonide külastamine

Teised ELi institutsioonid, asutused ja ametid

Teiste ELi institutsioonide külastamine Brüsselis, Strasbourgis, Luxembourgis ja Frankfurtis.

Dokumendid

Laadi allaPDF - 664.4 KB