Tabakas

ES kovos su tabako vartojimu kampanijos

26 % europiečių rūko, o rūkymas tebėra priežastis, dėl kurios ES miršta ir suserga daugiausia žmonių. Tačiau šių mirčių ir ligų galima išvengti. 59 % rūkalių mėgino mesti rūkyti, 20 % tai pavyko.

Europos Komisija yra daug nuveikusi ne tik apskritai tabako kontrolės, bet ir rūkymo prevencijos bei metimo rūkyti srityse.

Siekiant spręsti tabako vartojimo naštos visoje Europoje problemą, pastaraisiais metais parengta ne viena iniciatyva. Apskaičiuota, kad rūkymas ES visuomenei 2009 m. iš viso kainavo 544 mlrd. eurų , todėl kiekvienas rūkyti metęs asmuo prisideda prie Europos sveikatos priežiūros sistemoms ir ekonomikai tenkančios finansinės naštos palengvinimo.

„Mesk rūkyti ir džiaukis gyvenimu“ (2014–2016 m.)

Naujausiu kampanijos „Mesk rūkyti ir džiaukis gyvenimu“ etapu  dar ryžtingiau siekta padėti 25–34 metų rūkaliams atsisakyti tabako skatinant juos suvokti, kiek privalumų turi gyvenimas be tabako dūmų, ir suteikiant jiems priemonę tai pasiekti. Nusprendusieji mesti rūkyti gali tikėtis geresnės sveikatos ir savijautos, daugiau disponuojamųjų pajamų ir galiausiai geresnės gyvenimo kokybės.

„Mesk rūkyti ir džiaukis gyvenimu“ (2011–2013 m.)

Per šį kampanijos „Mesk rūkyti ir džiaukis gyvenimu“ etapą  piliečiai buvo raginami mesti rūkyti ir jiems buvo padedama tai padaryti. Per jį buvo plačiau informuojama apie tabako pavojų ir padedama siekti Europos Komisijos ilgalaikio tikslo – Europos be tabako dūmų.

„HELP – gyvenimas be tabako“ (2005–2010 m.)

Ankstesnėje 2005–2010 m. kampanijoje „HELP – gyvenimas be tabako “ daugiausia dėmesio buvo skiriama rūkymo prevencijai, metimui rūkyti ir pasyviam rūkymui. Ji buvo skirta 15–25 metų europiečiams.