Uzturs un fiziskās aktivitātes

Politika

Mūsdienās Eiropā seši no septiņiem lielākajiem priekšlaicīgas nāves riska faktoriem — nepareizs asinsspiediens, augsts holesterola saturs, ķermeņa masas indekss, nepietiekama augļu un dārzeņu iekļaušana uzturā, mazkustīgums un alkoholisms — ir saistīti ar to, ko un kā mēs ēdam, dzeram un vai mēs pietiekami kustamies.

Īpaši satraucoša ir visā Eiropā pieaugošā liekā svara un aptaukošanās problēma. Eiropas Komisija atbalsta integrētu pieeju, iesaistot ieinteresētās personas vietējā, reģionu, valsts un Eiropas līmenī.

Stratēģija

Komisija ir sagatavojusi balto grāmatu par stratēģiju attiecībā uz uzturu, lieko svaru un ar aptaukošanos saistītajiem veselības traucējumiem , lai palīdzētu Eiropas Savienībā samazināt risku, kas saistīts ar sliktu uzturu un mazkustīgumu.

Koordinācija

Atbalsts

Izmantojot Veselības aizsardzības programmai  atvēlētos naudas līdzekļus, Komisija finansē vairākas iniciatīvas, kas pievērš uzmanību uzturam un fiziskajām aktivitātēm.

Tā saņem arī papildu finansējumu no Eiropas Parlamenta pilotprojektiem , kuros uzlabo turpmāko politiku uztura un fizisko aktivitāšu jomā un apzina labu praksi, kuru var izmantot, lai šādus projektus rīkotu arī citās Eiropas pilsētās un reģionos.

Informācija

Veselības indikatori, kas saistīti ar uzturu