Mityba ir fizinis aktyvumas

Politika

Šiandien Europoje 6 iš 7 veiksnių, lemiančių ankstyvą mirtį, – padidėjęs kraujospūdis, per didelis cholesterolio kiekis ir kūno masės rodiklis, nepakankamas vaisių ir daržovių vartojimas, per mažas fizinis aktyvumas ir piktnaudžiavimas alkoholiu – susiję su mūsų valgymo, gėrimo ir judėjimo įpročiais.

Didėjantis antsvorį turinčių ir nutukusių žmonių skaičius Europoje kelia didelį nerimą. Europos Komisija pasisako už integruotą veiklos būdą, įtraukiant vietos, regioninio, nacionalinio ir Europos lygmenų suinteresuotąsias šalis.

Strategija

Europos Komisijos 2007 m. strategija su mityba, antsvoriu ir nutukimu susijusioms sveikatos problemoms spręsti  siekiama padėti mažinti riziką, susijusią su bloga mityba ir per mažu fiziniu aktyvumu Europos Sąjungoje.

2014 m. Mitybos ir fizinio aktyvumo aukšto lygio grupė   priėmė Kovos su vaikų nutukimu veiksmų planą , kuriuo siekiama iki 2020 m. sustabdyti vaikų nutukimo problemos didėjimą. 2014 m. birželio mėn. priimtos Tarybos išvados dėl mitybos ir fizinio aktyvumo. 2015 m. rugsėjo mėn. 25 valstybės narės pradės Bendruosius veiksmus dėl mitybos ir fizinės veiklos.

Visų susijusių ES mitybos ir fizinio aktyvumo politikos dokumentų apžvalga pateikiama čia .

Koordinavimas

  • Aukšto lygio grupė , kurioje yra visų valstybių narių vyriausybių atstovų, užtikrina spartų keitimąsi informacija ir gerosios praktikos pavyzdžiais bei koordinuoja nacionalines iniciatyvas svarbiausiose srityse, pvz., maisto produktų sudėties keitimo.
  • ES mitybos, fizinio aktyvumo ir sveikatos platforma  suteikia forumą Europos lygmens suinteresuotosioms šalims, norinčioms padėti suvaldyti ir pakeisti antsvorio ir nutukimo didėjimo tendencijas.

Parama

Europos Komisija finansuoja kelias mitybos ir fizinio aktyvumo problemų sprendimo iniciatyvas vykdydama Visuomenės sveikatos programą .

Papildomų lėšų bandomiesiems projektams , kuriais siekiama tobulinti būsimas mitybos ir fizinio aktyvumo srities politines priemones ir nustatyti gerąją patirtį, kuria būtų galima remtis įgyvendinant šiuos projektus kituose Europos miestuose arba regionuose, skiria Europos Parlamentas .

Informacija

Su mityba susiję sveikatos rodikliai